Opony do samochodów osobowych/Van/4x4

stage_image1_lg

Wsparcie techniczne

Gwarancja

Czy dzieje się coś złego z Twoimi oponami?

Od prawie 150 lat zajmujemy się projektowaniem i produkowaniem opon na najwyższym poziomie, by zapewnić kierowcom bezpieczeństwo i satysfakcję z jazdy każdego dnia. Gdy zatem używasz opon koncernu Continental i zauważysz, że dzieje się coś z nimi niepokojącego, nasi eksperci mogą Ci w rozwiązaniu problemu i wyjaśnieniu zaistniałej sytuacji.

Ocena uszkodzeń w oponie

W trakcie eksploatacji opon istnieje wiele czynników wpływających na czas i użytkowanie opon. W celu zrozumienia podstawowych uszkodzeń, jakim może ulec opona przygotowaliśmy dla Państwa przewodnik po uszkodzeniach.

Pamiętajmy jednak, że nic nie zastąpi fizycznej weryfikacji opony, którą może przeprowadzić ekspert od ogumienia w lokalnym serwis lub bezpośrednio eksperci z firmy Continental. Pozwoli to na wyjaśnienie zaistniałej sytuacji i wyeliminowanie opony, która nie nadaje się do dalszego bezpiecznego użytkowania. W tym wypadku na początku zachęcamy do kontaktu ze sprzedawcą, gdzie zakupili Państwo swoje ogumienie.

Dobrze wiedzieć – rękojmia i gwarancja      

Zgodnie z polskim prawem (Kodeks cywilny) sprzedawca odpowiada przed kupującym za wady fizyczne przez okres 24 miesięcy od daty sprzedaży towaru – rękojmia.

Ponadto firma Continental, jako producent udziela rozszerzonej dobrowolnej gwarancji producenta. W celu zapoznania się z aktualnymi warunkami gwarancji na produkty koncernu Continental zachęcamy do zapoznania się z Kartą Gwarancyjną Continental Opony Polska Sp. z o.o.

W celu zgłoszenia reklamacji zapraszamy bezpośrednio do sprzedawcy, gdzie zakupili Państwo ogumienie, lub w przypadku braku takiej możliwości zapraszamy do jednego z naszych autoryzowanych Punktów Obsługi Gwarancyjnej, który zajmie się reklamacją.

Firma Continental regularnie informuje i szkoli swoich dystrybutorów oraz partnerów handlowych na temat potencjalnych uszkodzeń opon, jak również procesu zgłoszenia i rozpatrzenia reklamacji. Jeśli Państwa lokalny sprzedawca zidentyfikuje potencjalny problem w oponie, zgłosi dalej reklamację w Państwa imieniu. Jako firma Continental dołożymy wszelkich starań, by wesprzeć lokalnego sprzedawcę w szybkim i sprawiedliwym wydaniu decyzji.

Wykaz autoryzowanych punktów POG_2020