Opony do samochodów osobowych/Van/4x4

Pozostań mobilny zawsze

ContiSupportRing (CSR)

Mobilność w przypadku przebicia opony

CSR to innowacyjne rozwiązanie, które zapewnia mobilność pojazdu w przypadku przebicia opony.

  • Nie powoduje to pogorszenia osiągów opony podczas normalnej eksploatacji
  • Zapewnia zasięg do 200 km w przypadku przebicia.
  • Łatwy montaż i demontaż przy użyciu standardowych opon i felg
  • Montowany w Maybach przez DaimlerChrysler jako oryginalne wyposażenie.

Mniej o koło zapasowe. Więcej o przestrzeń w bagażniku.

O technologii

Zasada, na której opiera się CSR, jest prosta: Pierścień z lekkiej stali nierdzewnej (1) z elastyczną podporą (2) jest montowany na standardowej oponie na feldze.

CSR został opracowany specjalnie dla standardowych felg i standardowych opon o wyższych ścianach bocznych i większych profilach.

Producent opon Continental AG otrzymał nagrodę "Stahl-Innovationspreis 2006" w kategorii Produkty stalowe. Nagroda została przyznana za system ContiSupportRing Runflat.


SportContact™ 6

CSR dostępny dla najczęściej spotykanych rozmiarów.

Szczegóły techniczne

Ze względu na wysoki komfort jazdy, na który pozwala system CSR, kierowcy prawie nie zauważają utraty ciśnienia w przypadku jazdy po przebiciu; w celu zwiększenia bezpieczeństwa w przypadku przebicia i osiągów podczas normalnej jazdy, system CSR jest dostarczany tylko wraz z systemem ostrzegania o napełnieniu opon - TPMS (system monitorowania ciśnienia w oponach) lub DDS (system wykrywania napełnienia), które zostały również opracowane przez Continental.


Te systemy ostrzegawcze ostrzegają kierowcę, gdy spadek ciśnienia w oponach wymaga sprawdzenia poprzez wyświetlacz na desce rozdzielczej. ContiSupportRing oraz systemy ostrzegania o ciśnieniu w oponie TPMS/DDS są instalowane wyłącznie w oryginalnym wyposażeniu.

Oferta Opon