Opony do samochodów osobowych/Van/4x4

Ciesz się ciszą

ContiSilent™

Cisza to nie tylko dźwięk. To luksus.

ContiSilent™ to technologia redukcji hałasu w oponach opracowana przez Continental.

  • Redukcja hałasu wewnętrznego na wszystkich nawierzchniach drogi
  • ContiSilent™ działa w każdych warunkach pogodowych
  • Nie wpływa na inne właściwości jezdne
  • Brak negatywnego wpływu na przebieg i nośność/prędkość
  • Taki sam montaż i przechowywanie jak w przypadku opon standardowych
0
dB(A) less road noises inside the vehicle
0
different tires with ContiSilent™

O technologii

A ContiSilent™ opona zawiera piankę poliuretanową na bazie polieteru. Jest ona mocno przytwierdzona do warstwy kleju na wewnętrznej powierzchni bieżnika opony.

ContiSilent™ to technologia redukcji hałasu w oponach opracowana przez Continental. Została ona zaprojektowana w celu zmniejszenia hałasu wewnętrznego na wszystkich nawierzchniach dróg.

Opony ContiSilent™ są wyposażone w wewnętrzny absorber, piankę poliuretanową, przymocowaną do wewnętrznej powierzchni bieżnika za pomocą kleju. Niezależnie od temperatury struktura pianki pozostaje nienaruszona.

ContiSilent™ pomaga ograniczyć hałas wewnątrz pojazdu do 9 dB(A), w zależności od typu pojazdu, jego prędkości i powierzchni drogi. Obecnie jest on dostępny tylko dla opon letnich i jest kompatybilny ze wszystkimi powszechnie dostępnymi felgami. Nie ma to wpływu na osiągi jezdne i nie ma negatywnego wpływu na przebieg i nośność/prędkość. Zaleca się montaż w czterech pozycjach.

SportContact™ 6

Dostępne z ContiSilent™

Zmniejszenie hałasu wewnątrz pojazdu

topic_intro_image1

Nawet podczas jazdy z dużą prędkością opona ContiSilent™ redukuje odgłosy drogowe wewnątrz pojazdu nawet o 9 dB(A). Poziom redukcji hałasu wewnątrz pojazdu zależy od typu pojazdu, jego prędkości i powierzchni drogi.

Opony dostępne z technologią ContiSilent™