Opony do samochodów osobowych/Van/4x4

Zachowaj mobilność niezależnie od zdarzeń

ContiSilent™ – opona obniżająca poziom hałasu

Cisza to też dźwięk. Dźwięk luksusu.

topic_intro_image1

Skrót faktów

  • Ograniczenie hałasu wewnątrz samochodu niezależnie od rodzaju nawierzchni
  • ContiSilent™ działa w każdych warunkach pogodowych
  • Brak wpływu na inne właściwości jezdne
  • Nie ma wpływu na przebieg, nośność czy prędkość 
  • Montaż i składowanie takie same jak dla standardowych opon 

Najważniejsze dane techniczne.

Mniej hałasu, więcej relaksu.

ContiSilent™ to opracowana przez Continental technologia ograniczająca poziom hałasu powodowany przez opony. Jest przeznaczona do redukcji hałasu wewnątrz samochodu niezależnie od rodzaju nawierzchni. Opony ContiSilent™ wyposażone są w wewnętrzny absorber – piankę poliuretanową przymocowaną do wewnętrznej powłoki obszaru bieżnika za pomocą specjalnego kleju. Struktura pianki pozostaje nienaruszona niezależnie od temperatury.

ContiSilent™ pwpływa na ograniczenie poziomu hałasu wewnątrz samochodu nawet o 9 dB(A) w zależności od typu pojazdu, prędkości oraz rodzaju nawierzchni. Technologia jest obecnie dostępna wyłącznie dla opon letnich i jest przeznaczona do dowolnego typu standardowych felg. Nie wpływa na właściwości jezdne, przebieg ani nośność czy prędkość. Zaleca się montaż na wszystkich kołach. 


Jak działa ContiSilent

topic_intro_image1

Opona ContiSilent™ posiada polieterową piankę poliuretanową przytwierdzoną do wewnętrznej powierzchni opony w okolicach bieżnika. 

topic_intro_image1

Technologia ContiSilent™ redukuje hałas drogowy wewnątrz pojazdu nawet o 9 dB(A), także przy wysokich prędkościach. Poziom redukcji hałasu zależy od typu pojazdu, prędkości oraz rodzaju nawierzchni.