Opony do samochodów osobowych/Van/4x4

Dzieci grające mecz

Uszkodzona opona oznacza przegapienie ważnych wydarzeń.

A może nie?

OPONY SAMONOŚNE RUNFLAT ZACHOWUJĄ STABILNOŚĆ, DZIĘKI CZEMU BEZPIECZNIE DOJEDZIESZ DO CELU

A child crying on sports day

W dniu wydarzeń sportowych, jest milion rzeczy, o których trzeba pomyśleć: Czy dzieci są gotowe? Czy zabraliście cały potrzebny sprzęt, przekąski, ubranie na zmienę? Ilu członków rodziny jedzie z Tobą i czy musisz załatwiać jakieś sprawy po drodze? Co najważniejsze, czy uda się to wszystko zrobić na czas?

Jedyną rzecz, o którą nie chcesz się martwić, to czy Twój samochód zepsuje się po drodze. Z samonośnymi oponami typu runflat, możesz być pewien, że dotrzesz do celu na czas. 

W przypadku przebicia, wzmocniona ściana boczna opony, nie ulega zmiażdżeniu między felgą a nawierzchnią, dzięki czemu opona pozostaje na miejscu.

Możesz przejechać kolejne 80 km, nawet na przebitej oponie, wię nie martw się o podróż i skup się na tym, aby wszyscy wsiedli do samochodu i abyście dotarli na imprezę o czasie.

Korzyści z samonośnej technologii runflat

Samonośne opony typu runflat uwalniają w bagażniku 80 litrów dodatkowej przestrzeni

Przebicie uniemożliwia ci kibicowanie. Chyba, że nie.

A child running towards the finish line on sports day

Opony Continental z technologią run-flat, pasują do wszystkich standardowych felg. Dzięki wzmocnionej ścianie bocznej, opony po przebiciu mogą się toczyć z prędkością 80 km/h przez 80 km. Oznacza to, że nie trzeba zjeżdżać na pobocze, aby wezwać pomoc lub zmienić oponę. Zamiast tego, możesz bezpiecznie dotrzeć do celu i poradzić sobie z przebitą oponą, kiedy tylko Ci to odpowiada.


Opony samonośne typu runflat nie tylko dają Ci spokój ducha, ale także uwalniają w bagażniku 80 litrów wolnej przestrzeni. Ponieważ nie potrzebujesz już zapasowej opony, możesz zmieścić jeszcze więcej "potrzebnych" rzeczy.

KAŻDA OPONA JEST TAKA SAMA. CHYBA, ŻE NIE JEST.

Self supporting runflat tire with puncture vs. deflated standard tire

Zorganizowanie i logistyka całej rodziny, to wyzwanie i zawsze masz z tyłu głowy wszystko, co może pójść źle - zwłaszcza, gdy liczy się czas. Brakujące buty, płaczące dziecko lub kłócące się rodzeństwo,  wystarczająco dezorganizują każde wyjście i nie potrzebujesz już żadnych innych problemów.

Z tego powodu w Continental stworzyliśmy samonośną technologię runflat, która zapewnia, że dotrzesz do celu, bez względu na to, jakie przeszkody rzuci na Twoją drogę życie.

W drodze na ważne wydarzenie, w przypadku uszkodzenia normalnej opony, musiałbyś zatrzymać się na poboczu, aby zmienić oponę lub poczekać na pomoc drogową. Z oponami samonośnymi runflat możesz kontynuować jazdę i poradzić sobie z przebiciem później. Ponieważ możesz polegać na swoich czterech kołach, aby bezpiecznie dojechać do celu, zapasowa opona nie jest już potrzebna. 

CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA

Cross-section of an SSR tire with reinforced sidewall

Jak działa technologia samonośnych opon typu runflat?

Specjalnie zaprojektowana wzmocniona ścianka boczna podtrzymuje oponę w przypadku przebicia i utraty powietrza. Zapobiega to zgnieceniu ściany bocznej między obręczą a drogą i ześlizgnięciu się opony z felgi.

Jak jeździć na oponach samonośnych typu "run-flat"?

Technologia ta nie ma wpływu na wrażenia z jazdy ani na prowadzenie samochodu w normalnych warunkach. Konieczne jest jednak posiadanie systemu monitorowania ciśnienia w oponach (TPMS) i zalecana jest elektroniczna kontrola stabilności jazdy (ESC).

Jak należy postępować po przebiciu opony samonośnej run-flat?

Po przebiciu opony można kontynuować jazdę przez 80 km z maksymalną prędkością 80 km/h. Po przebiciu opony można jechać dalej. Nie ma konieczności zatrzymywania się w celu zmiany opony lub wzywania pomocy drogowej, ale należy jak najszybciej zlecić kontrolę opony przez specjalistę, aby zapobiec dalszym uszkodzeniom.

Jak znaleźć opony z samonośną technologią runflat?

Technologia ta została opracowana specjalnie z myślą o oponach niskoprofilowych, które są kompatybilne ze wszystkimi standardowymi felgami. Są one montowane, wymieniane i używane jak wszystkie standardowe opony. Wszystkie opony Continental z technologią Runflat do samodzielnego montażu można znaleźć na naszej stronie internetowej lub wybrać jedną z poniższych opcji.

Znajdź innowacyjne opony z technologią Self Supporting Runflat do swojego samochodu

Nie możesz kontrolować tego, co dzieje się po drodze. Chyba, że możesz.