Opony do samochodów osobowych/Van/4x4

Hałas z drogi jest uciążliwy podczas podróży samochodem.

Chyba, że nie jest.

CONTISILENT™ REDUKUJE HAŁAS Z DROGI, DZIĘKI CZEMU MOŻESZ CIESZYĆ SIĘ CISZĄ

A baby sleeping in a car with ContiSilent™ tires

W Continental uważamy, że jazda powinna być płynna, relaksująca i pozbawiona zbędnego hałasu. Kiedy wsiadasz do samochodu, zapinasz pasy bezpieczeństwa i włączasz silnik, hałas na drodze powinien znikać wraz ze światem zewnętrznym. Jesteś panem swojego przeznaczenia, odpowiedzialnym za dźwięki wokół siebie.

Przecież są o wiele lepsze rzeczy do słuchania niż opony, które szumią na drodze. Rzeczy takie jak śmiech Twoich dzieci na tylnym siedzeniu, śpiewanie fałszem Twojego partnera, czy po prostu cisza.

Aby pomóc Ci cieszyć się tymi małymi chwilami, stworzyliśmy ContiSilent™. Nasza innowacyjna technologia opon redukuje hałas na drodze nawet o 9 dB, dzięki czemu możesz słuchać, co tylko chcesz.

Skala decybeli - od ciszy do hałasu z drogi

Skala decybeli - od ciszy do hałasu z drogi

Hałas drogowy może zakłócić spokojną podróż. Chyba, że nie może.

A man taking a sleeping baby out of a car with ContiSilent™ tires

Dziewięć decybeli - o tyle właśnie ContiSilent™ może zredukować hałas z drogi w Twoim samochodzie.

Wewnętrzny absorber opony, wykonany z pianki poliuretanowej, jest przymocowany do wewnętrznej powierzchni bieżnika opony w celu amortyzacji drogi. Blokuje on wibracje opony, które są przenoszone przez koło do wnętrza samochodu. Dla pasażerów oznacza to, że zamiast przegapić pueantę Twojego dowcipu, mogą długo i mocno śmiać się z Twojego "suchara".

Pianka ContiSilent™ jest nakładana w oponach letnich po zakończeniu procesu produkcji opon i jest kompatybilna ze wszystkimi powszechnie dostępnymi felgam. Technologia ta nie ma wpływu na osiągi, przebieg, obciążenie ani prędkość samochodu. Jest wytrzymała i zachowuje swój kształt bez względu na temperaturę, co oznacza, że nawet w upalne dni lata zmniejsza ona hałas na drodze o 9 dB.

KAŻDA OPONA JEST TAKA SAMA. CHYBA, ŻE NIE JEST.

Cross-section of a ContiSilent™ tire with sound-absorbing foam

Cichsza jazda. Niezbyt wygórowane życzenie, prawda? To całkiem normalne, że wolisz prowadzić rozmowę bez przekrzykiwania hałasu z drogi lub cieszyć się ciszą, gdy dziecko w końcu zasnęło. Na szczęście istnieje wiele właściwości opon, od szerokości, przez skład gumy, po kształt bloków bieżnika, które pomagają zmniejszyć hałas na drodze.

Opona ContiSilent™ wykorzystuje wszystkie te cechy - w tym nawet najbardziej zoptymalizowaną pod względem dźwiękowym oponę letnią - i dodaje dodatkową warstwę izolacji akustycznej, aby zapewnić cichszą jazdę. Jaka jest różnica? Jest znaczna: 9 dB (A) redukcji hałasu. Jak to czytać? Obniżenie hałasu o każde 10 dB, ludzkie ucho odbiora jako zmniejszenie hałasu o połowę. Waga (A) odnosi się do całego hałasu w zakresie, który ma wpływ na ludzki słuch.

CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA

Cross-section of a ContiSilent™ tire with sound-absorbing foam

Jak działa technologia opon ContiSilent™?

Specjalna warstwa pianki poliuretanowej jest związana z wewnętrzna warstwą opony, aby pochłaniać hałas przez nią generowany i zapobiegać przenoszeniu wibracji na nadwozie. Innymi słowy, zapobiega ona przenoszeniu wibracji z opony na koło, oś i ewentualnie na kabinę, zmniejszając hałas drogowy w samochodzie.

Jaką różnicę robi 9 dB (A)?

Ucho ludzkie odbiera każde 10 dB redukcji hałasu jako zmniejszenie o połowę słyszalnego hałasu. Tak więc, na przykład, regularna rozmowa wynosi około 60 dB, a krzyk 70 dB. Waga (A) odnosi się do szeregu dźwięków, związanych z niższym poziomem hałasu otoczenia i hałasu przemysłowego. Oznacza to, że redukcja hałasu o 9 dB (A) zapewnia znacznie cichszą jazdę. Należy jednak pamiętać, że poziom redukcji hałasu wewnątrz pojazdu zależy od typu pojazdu, jego prędkości i powierzchni drogi.

Czy będzie to miało wpływ na osiągi mojego samochodu lub opon?

Wcale. Ponieważ wszystkie inne elementy opony pozostają takie same, nie ma żadnych różnic pod względem właściwości użytkowych, takich jak hamowanie, prowadzenie, przebieg, obciążenie, prędkość czy osiągi na mokrej nawierzchni. Po prostu pochłaniają one hałas na drodze.

Jak mogę znaleźć opony z technologią ContiSilent™?

Technologia ContiSilent™ jest montowana podczas produkcji. Została ona opracowana dla opon letnich i jest kompatybilna ze wszystkimi standardowymi felgami, montowanymi, zmienianymi i używanymi jak wszystkie standardowe opony do wyposażenia. Wszystkie dostępne modele można znaleźć na naszej stronie internetowej lub wybrać z poniższego wyboru.

Znajdź innowacyjne opony z technologią ContiSilent™ do swojego samochodu

Nie możesz kontrolować tego, co dzieje się po drodze. Chyba, że możesz.