Opony do samochodów osobowych/Van/4x4

stage_image1_lg

Switch now to summer tires from Continental.

TechArt

Turbo dla Turbo: TechArt — tuning dla Porsche

erfolgsstory_techart_01

1. Wyzwania

 

Porsche 911 Turbo to legenda na czterech kołach

Porsche 911 Turbo to legenda na czterech kołach, naprawdę wyjątkowy samochód, który znajduje się na samym szczycie gamy modeli. Każdy, kto chce udoskonalić ten pojazd musi dokładnie wiedzieć, co robi – i tu pojawia się TechArt. W marcu 2010 roku na targach motoryzacyjnych w Genewie specjaliści od precyzyjnego tuningu z Leonbergu zaprezentowali kompleksowy program tuningowy dla obecnej poliftingowej wersji 911 Turbo. Wtedy pozostało już tylko jedno wyzwanie: poprawa osiągów pojazdu.

erfolgsstory_techart_02

I tu zaczyna się bliska współpraca z firmą Continental. Oczywiście lepsze osiągi na drodze są możliwe tylko przy odpowiednim poziomie przyczepności. A poza tym wspólne stawianie czoła nowym wyzwaniom to zawsze dwa razy więcej zabawy!

erfolgsstory_techart_03

2. Osiągi

Więcej mocy dla Turbo 

Więcej mocy dla Turbo – właśnie to musi zapewnić zestaw tuningowy TechArt TA 097/T2. Modyfikacje silnika w zasadzie obejmują trzy specjalne komponenty tuningowe firmy TechArt: sportowy filtr powietrza, zestaw kolektora wydechowego oraz „sportowy” układ wydechowy. Zostały one idealnie dostosowane dzięki na nowo zaprogramowanemu systemowi sterowania silnikiem.

erfolg_detailseite_forcecontact

Ten zestaw tuningowy zaprojektowano tak, by samochód trafił prosto na lewy pas. Podrasowane Porsche 911 Turbo bez wysiłku mieści się na liście najszybszych samochodów na świecie. Od 0 do 100 km/h przyspiesza w ciągu niewiarygodnych 2,9 sekundy, zaś barierę 200 km/h pokonuje zaledwie 6,4 sekundy później. Rewelacyjna jest także prędkość maksymalna. Prędkościomierz zatrzymuje się dopiero po osiągnięciu 333 km/h.

Przy takich osiągach potrzebne są naprawdę wyjątkowe opony. Optymalnym rozwiązaniem okazuje się ContiForceContact. To idealne połączenie opony drogowej i wyczynowej pozwala uniknąć kompromisu pomiędzy przyjemnością z jazdy i bezpieczeństwem przy wysokiej prędkości. Jednak opona ta doskonale nadaje się również do codziennej eksploatacji, co oznacza, że po wyścigu można spokojnie pojechać do domu.

3. Sukces

 

Efektem jest pojazd, który z łatwością wiedzie prym.

Dzięki temu Porsche 911 Turbo firmy TechArt i Continental pokazały jakie osiągi może uzyskać samochód, gdy tuner samochodowy i producent opon podejmą ścisłą współpracę. Efektem jest pojazd, który z łatwością wiedzie prym.

erfolgsstory_techart_04

Silnik o pojemności 3,8 litra, rewelacyjne 620 KM przy 6400 obr./min, znakomite przyspieszenie i imponująca prędkość maksymalna. Najwyższa funkcjonalność łączy się z doskonałym wykonaniem, a efektem są niespotykane na tak wielu płaszczyznach osiągi.