Jesteś obecnie na stronie Poland. Oferujemy szeroki zakres produktów z bezpośrednią obsługą klienta w wielu lokalizacjach na całym świecie.
Wszystkie lokalizacje

Nieustający rozwój

Historia

Scene from a historic tire production plant.

150 lat innowacji i postępu

Historia sukcesu firmy Continental sięga roku 1871, kiedy to firma została założona w Hanowerze w Niemczech. Wszędzie tam, gdzie ludzie starają się urzeczywistnić swoje pomysły dotyczące mobilności, jesteśmy gotowi ich wspierać. To wspólny wątek przewijający się przez każdą epokę naszej historii; nasze technologie, systemy i rozwiązania serwisowe sprawiają, że mobilność i transport są bezpieczniejsze, bardziej zrównoważone, wygodniejsze, bardziej dostosowane i opłacalne.

Oto podsumowanie kluczowych etapów 150 lat innowacji i postępu – oraz kuszące spojrzenie w przyszłość.

Droga do zrównoważonego rozwoju (1991 - obecnie)

2021

Continental ma na celu stać się najbardziej postępowym producentem opon na świecie. Conti GreenConcept podkreśla nasze zaangażowanie w bycie liderem w zakresie odpowiedzialności środowiskowej i społecznej do roku 2030.

2018

Eksperymentalne labolatorium „Taraxagum Lab” prowadzi przełomowe badania nad uprawą i przetwarzaniem rosyjskiego mniszka lekarskiego jako alternatywnego źródła surowca dla drzewa kauczukowego, co stanowi duży krok naprzód w produkcji opon przyjaznych dla środowiska.

ContiConnect - cyfrowa platforma monitorowania opon firmy Continental, pomaga flotą komercyjnym być bardziej wydajnymi, zrównoważonymi i dobrze utrzymanymi.

ContiConnect

2013

ContiLifeCycle stosuje całkowicie unikalną kombinację recyklingu gumy i bieżnikowania dla opon ciężarowych Continental. Zrównoważone rozwiązanie wydłuża żywotność opon, jednocześnie znacznie obniżając koszty.

ContiLifeCycle

2007

Continental zostaje jednym z pięciu największych dostawców w branży motoryzacyjnej na świecie.

2003

ContiSportContact 2 Vmax, pierwsza na świecie opona drogowa zatwierdzona do prędkości do 360 km/h, zostaje zaprezentowana, a później uznana przez Guinness World Records jako najszybsza opona dopuszczona do ruchu drogowego na świecie.

1991

ContiEcoContact udowadnia, że ​​zrównoważony rozwój nie musi ustępować miejsca wydajności lub bezpieczeństwu. Niższy opór toczenia poprawia efektywność paliwową lub zasięg pojazdu. Opona ContiEcoContact wystarczy na dłużej i pozostawi na asfalcie znacznie mniej gumy (w porównaniu do opon tradycyjnych).

ContiEcoContact

Chwile w czasie: sztuka reklamowania produktów

Złoty wiek transportu i mobilności stał się inspiracją dla innej rozwijającej się formy sztuki: reklamy. W archiwach Continental znajduje się wspaniała kolekcja malowanych plakatów odzwierciedlających nie tylko cechy naszych produktów, ale także aspiracje naszych klientów.

Niezależnie od tego, czy chodziło o wydajność, bezpieczeństwo, czy po prostu urok podróżowania do egzotycznych miejsc, te barwne migawki naszej historii kulturowej nie przestają zadziwiać.

Międzynarodowy rozkwit firmy (1961 - 1990)

1987

Zostaje założona spółka Continental Tire North America, Inc

1979

Continental przejmuje działalność na rynku europejskim firmy Uniroyal, ustanawiając jednocześnie szerszą bazę. Sześć lat później następuje przejęcie działalności austriackiej firmy Semperit.

1972

Bezkolcowa opona zimowa ContiContact znacznie poprawia bezpieczeństwo na drodze w trudnych warunkach zimowych.

1967

Zapotrzebowanie na opony różnych typów i zastosowań rośnie równocześnie z dynamicznym wzrostem światowej produkcji samochodów. Aby dotrzymać tempa popytowi firma Continental zakłada odrębne centrum testowania Contidrom.

Contidrom

Chwile w czasie: pierwszy samochód poruszający się bez kierowcy

W 1968 roku pierwszy elektronicznie sterowany samochód bez kierowcy wjechał na tor w naszym obiekcie testowym Contidrom, ku zdumieniu prasy i publiczności. Celem tego wizjonerskiego projektu było określenie, w jaki sposób opony mogą być precyzyjnie testowane przy użyciu metod naukowych w zaprogramowanych warunkach. W pewnym sensie inżynierowie Continental torowali drogę ku przyszłości autonomicznej jazdy.

Obecnie Continental kontynuuje prace nad nowymi technologiami wspomagającymi jazdę autonomiczną. Na zamkniętych torach testowych działa CUbE – „Continental Urban Mobility Experience” – pojazd który można aktywować za pomocą aplikacji na smartfona, aby bezpiecznie przewozić pasażerów do wybranego przez nich miejsca docelowego. W innym obiektach naukowcy badają potencjał zautomatyzowanych podróży autostradami i automatycznego prowadzenia w garażu.

Oczywiście Continental rozwija również inteligentne opony, które będą pasować do nowej generacji inteligentnych pojazdów. Prototyp Continental C.A.R.E™ ma czujniki śledzące ciśnienie w oponach, temperaturę i ostrzegające o potencjalnych uszkodzeniach. Jego felgi są wyposażone w pompki powietrza, które mogą regulować ciśnienie w oponach podczas jazdy.

Sukcesy w wyścigach samochodowych (1931 - 1960)

1960

Continental rozpoczyna masową produkcję opon radialnych i wprowadza literę „R” dla oznaczenia tych opon, która następnie staje się standardem na całym świecie.

1955

Continental jest pierwszą niemiecką firmą, która rozpoczęła produkcję opon bezdętkowych do samochodów osobowych. Opony te są znacząco lepsze pod względem niezawodności w porównaniu do tradycyjnych opon.

Opony bezdętkowe

1952

Continental oferuje pierwsze w Europie opony specjalnie zaprojektowane do warunków zimowych i mroźnych, М+S (błoto i śnieg).

1951-1955

Ściśle współpracując z Daimler-Benz i Porsche, Continental powtarza swoje przedwojenne sukcesy na torze wyścigowym z szybkimi oponami Continental.

1945

Wraz z końcem wojny brytyjski rząd wojskowy zezwala fabrykom w Hanowerze na wznowienie produkcji.

Continental w trakcie II wojny światowej

1939-1945

Po wybuchu II wojny światowej produkcja opon i gumy była ściśle regulowana w celu spełnienia wymagań wojskowych dotyczących opon do samochodów ciężarowych i samolotów oraz produkcji odzieży, obuwia i innych materiałów. Podobnie jak wiele zakładów przemysłowych w Niemczech w tym czasie, Continental korzystał z zapewnionej przez tak zwaną „Trzecią Rzeszę” pracy przymusowej. Ten haniebny epizod jest głęboko żałowany i został zbadany w badaniu historycznym opublikowanym w 2020 roku.

Pomysłowi pionierzy (1901 - 1930)

1928

Continental produkuje pierwszą w Europie pneumatyczną oponę rolniczą.

Opona pneumatyczna

1926

Sadza wykorzystywana jest do produkcji opon jako wypełniacz wzmacniający, który zapewnia oponie większą odporność na zużycie i starzenie – oraz jej charakterystyczny kolor.

1921

Continental zostaje pierwszym niemieckim przedsiębiorstwem wprowadzającym na rynek opony z opasaniem drutowym. Opasanie w formie drutów nadaje oponie większą giętkość i stanowi istotne ulepszenie względem wcześniej stosowanych tkanin ze splotem płóciennym.

1909

Pionier lotnictwa Louis Blériot przechodzi do historii swoim pierwszym lotem przez kanał La Manche. Skrzydła i kadłub jego samolotu pokrywała tkanina Continental Aeroplan.

Tkanina Continental Aeroplan

1908

Continental wymyślił zdejmowaną felgę do sedanów, która pomaga zaoszczędzić czas i wysiłek przy zmianie opony.

1901

25 marca pierwszy Mercedes został wyposażony w opony pneumatyczne Continental. Samochód ten odnosi sensacyjne zwycięstwo w wyścigu Nicea-Salon-Nicea, pokonując odległość 414 kilometrów w 6 godzin, 45 minut i 48 sekund.

Pierwszy Mercedes został wyposażony w opony pneumatyczne Continenta

Duch optymizmu (1871-1900)

1892

Continental staje się pierwszą niemiecką firmą produkującą opony pneumatyczne do rowerów.

1875

Wizerunek nieokiełznanego konia po raz pierwszy pojawia się na produktach Continental i został formalnie przyjęty jako znak firmowy w 1882 roku.

1871

8 października w Hanowerze zostaje założona firma Continental Caoutchouc & Gutta-Percha, półtorej dekady przed wyprodukowaniem pierwszego samochodu. Produkcja obejmuje gumowane tkaniny na płaszcze przeciwdeszczowe, termofory oraz opony do rowerów i powozów. Hanower to tętniące życiem centrum przemysłowe z zakładami inżynieryjnymi, tkalniami i zakładami tekstylnymi, a nawet luksusowymi producentami czekolady. Już w 1843 r. miasto było już połączone z resztą Niemiec bezpośrednią linią kolejową.

 

Continental Caoutchouc & Gutta-Percha Company

Chwile w czasie: logo Continental

Nieokiełznany koń jest jednym z najlepiej rozpoznawalnych znaków w branży motoryzacyjnej. Symbolizuje on siłę, zwinność oraz wytrzymałość. Znak na przestrzeni lat przyjmował wiele form. Ale w jaki sposób i dlaczego stał się synonimem opon Continental?

Pierwsze pojawienie się konia zawdzięcza się weterynarzowi o nazwisku Hartmann, który wynalazł nakładki na kopyta z miękkiej gumy mające na celu zapobieganie ślizganiu się koni na oblodzonym podłożu. Otrzymał on i zachował patent, natomiast firma Continental była odpowiedzialna za produkcję i dystrybucję jego rozwiązania. Każdy zestaw nakładek nosił wizerunek wierzgającego konia stojącego na tylnych nogach.

Jednakże szersze znaczenie konia wywodzi się z korzeni firmy w mieście Hanower: rasowy koń wyścigowy o tej nazwie jest tradycyjnym symbolem całego regionu. Po raz pierwszy pojawił się w herbie książąt Brunszwik-Lüneburg w XIV wieku i jest do dzisiaj używany w niemieckim landzie Dolnej Saksonii.

The rampant horse is the company trademark of Continental since 1882.

Spojrzenie w przyszłość

Przyszłość mobilności jest ekologiczna, neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla i ograniczjąca ilośc odpadów. Zawsze w czołówce trendów rozwoju, Continental wyznaczył sobie ambitne cele w zakresie zrównoważonego rozwoju – i podejmuje konkretne kroki w celu ich osiągnięcia. Opona Continental GreenConcept jest ucieleśnieniem wszystkich ekscytujących innowacji, które napędzają tę zmianę.

 Continental GreenConcept

Opona Continetal GreenConcept została wprowadzona na targach motoryzacyjnyh IAA Mobility 2021. Łączy ona w sobie wiele elementów zaprojektowanych w celu zmniejszenia śladu środowiskowego opony. Niektóre z nich zostały zapoczątkowane przez Continental i są już wykorzystywane w obecnych produktach, inne są nadal w fazie rozwoju lub testowania. GreenConcept jest wykonany z surowców odnawialnych, takich jak naturalna guma z mniszka lekarskiego, krzemian z popiołu z łusek ryżowych, a także oleje roślinne i żywice. Zawiera również wysoki udział materiałów pochodzących z recyklingu, ponownie wykorzystując wszystko, od butelek PET po gumę ze zużytych opon, aby zmniejszyć ilość pierwotnych surowców potrzebnych do produkcji opon. Każdy aspekt konstrukcji opony został zoptymalizowany, dzięki czemu jest ona do 40% lżejsza niż dzisiejsze standardowe opony. Jej bieżnik można odnawiać i jest wyposażony w inteligentne czujniki, które sprawią, że jazda będzie bezpieczniejsza, wygodniejsza i bardziej wydajna.