Opony do samochodów osobowych/Van/4x4

stage_image1_lg

Switch now to summer tires from Continental.

AC Schnitzer

Od 0 do 100 km/h w 6,9 sekundy, prędkość maksymalna 235 km/h, 190 KM/140 kW czystej mocy

erfolgsstory_acschnitzer_01

1. Wyzwania

 

Radość z jazdy ze świadomością ekologiczną: AC Schnitzer 99d

Od 0 do 100 km/h w 6,9 sekundy, prędkość maksymalna 235 km/h, 190 KM/140 kW czystej mocy i zaledwie 99 g/km CO2 – czy to w ogóle możliwe? Dynamika, najwięcej przyjemności z jazdy, a jednocześnie niższa emisja — to oferuje każdy obecnie dostępny samochód marki BMW. I jest to prawdziwe wyzwanie, które podjęła znana firma tuningowa AC Schnitzer, prezentując samochód koncepcyjny 99d.

erfolgsstory_acschnitzer_02

Jak zawsze problemem było „wszczepienie” dużej dawki sportowego charakteru, jednak tym razem co najmniej równie ważny okazał się inny cel: pokazanie odpowiedzialności za środowisko oraz krótkiej zapowiedzi tego, jak może zmieniać się motoryzacja na przestrzeni kilku następnych dziesięcioleci.

2. Osiągi

Specjalnie opracowany napęd 

AC Schnitzer 99d wykorzystuje najbardziej ekonomiczny silnik wysokoprężny BMW, który pochodzi z modelu 320d EfficientDynamics. Tunerzy z Aachen po prostu poprawili osiągi, zwiększając moc z fabrycznych 163 KM do 190 KM.

erfolgsstory_acschnitzer_03

Przemyślana redukcja masy

Pojazd jest lżejszy aż o 230 kg – wszystko dzięki uporządkowanej koncepcji dotyczącej obniżenia masy konstrukcji. Tę radykalną redukcję masy pozwoliły uzyskać akumulator litowo-jonowy oraz materiały takie jak karbon, magnez czy tytan. Żaden inny model BMW nie występuje w tak lekkiej wersji!

Rewolucyjna obniżka masy

Zaoszczędzono też całe 35 kg na częściach bezpośrednio stykających się z oponami. Materiały z branży lotniczej i kosmicznej, a także produkty robione na zamówienie, np. czterotłoczkowy, wysoko wydajny i lekki układ hamulcowy firmy AC Schnitzer z systemem retrakcji na oś przednią oraz jednoczęściowe, wysoko wytrzymałe, kute obręcze typu VIII z tytanowymi śrubami mocującymi zapewniają zarówno niską masę, jak i najwyższą zwinność.

erfolgsstory_acschnitzer_05

Na pokładzie także Conti

Opony Continental BLUECO zostały opracowane specjalnie dla modelu AC Schnitzer 99d. Ta udoskonalona wersja opony ContiSportContact 5P zapewnia niskie opory toczenia, wysoką stabilność w zakrętach oraz indeks prędkości ZR pozwalający jeździć powyżej 240 km/h.

3. Sukces

 

Bez kompromisów

Lepsza aerodynamika, ograniczona masa, mniejsze tarcie – a przy tym żadnego uszczerbku dla przyjemności z jazdy, którą klienci firmy AC Schnitzer cenią od ponad 20 lat. Podjęto wyzwanie i osiągnięto cele! A wyniki były tak dobre, że firma AC Schnitzer musiała stworzyć nową nazwę dla tej przełomowej koncepcji: „Efficient Performance".

erfolgsstory_acschnitzer_06

Skupienie się na tym, co najważniejsze bez uszczerbku dla przyjemności: Oczywiście 99d jest wyposażony we wszystko, począwszy od elementów z zakresu bezpieczeństwa, takich jak poduszki powietrzne czy ESC po gniazda multimediów (np. do podłączenia komputera pokładowego czy iPhone'a).

Silnik wysokoprężny zużywający 3,8 litra paliwa na 100 kilometrów. Trudno w to uwierzyć, ale to prawda. Szkoda tylko, że to marzenie zostało zrealizowane jednorazowo, gdyż ten samochód koncepcyjny opracowano jako pokaz możliwości technologicznych i nie jest on na sprzedaż.