Opony do samochodów osobowych/Van/4x4

stage_image1_lg

Switch now to summer tires from Continental.

ABT

Historia sukcesu – ABT i Continental. W ABT zawsze chodziło o moc silnika.

Ta rodzinna firma z siedzibą w Kempten (Niemcy), założona w 1896 roku jako kuźnia, a dziś prowadzona przez Hansa-Jürgena Abta, przygotowuje na specjalne zamówienie pojazdy o wysokich osiągach.   To przedsiębiorstwo z regionu Allgäu jest światowym liderem w tuningu samochodów marek Audi, VW, Seat i Škoda.  Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w elitarnym sporcie motorowym, ABT oferuje idealne połączenie mocy i stabilności, gwarantujące niezapomniane wrażenia z jazdy. Tymczasem głównym celem firmy jest wydobycie z każdego pojazdu tego, co najlepsze – czy to przez optymalizację systemów sterowania silnikiem i wyciśnięcie większej mocy ze sterownika silnika ABT, czy przez dołożenie pakietów stylizacyjnych nadwozia, sportowych kół i układów wydechowych, aby nadać pojazdom bardziej sportowy i dynamiczny wygląd.

Image
Image

1. Wyzwania

Graniczne osiągi bez uszczerbku dla przyjemności z jazdy

ABT to jeden z najlepszych teamów w sportach motorowych w Niemczech. Zdobyte przez firmę doświadczenie w tej dziedzinie podkreślają liczne triumfy i tytuły mistrzowskie. Ta wiedza pozwala firmie ABT zapewnić przyjemność z dynamicznej jazdy i mocno ugruntowała jej pozycję na niemieckich drogach. 


Image

Dzisiejsze samochody sportowe zbliżyły się już do granic tego, co jest technicznie możliwe. W ABT chodzi o optymalizację i osiągi, a także o zapewnienie sportowych wrażeń z jazdy – przykładem jest ABT R8 5.2 FSI (o mocy 600 KM), który przenosi na drogę moc i opanowanie.

Image

2. Osiągi

Najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne

Obie firmy ściśle ze sobą współpracują nad opracowywaniem i testowaniem opon w celu zapewnienia, że są one najlepiej dostosowane do wymogów stawianych przez charakter danego pojazdu.

Image

Inżynierowie i technicy firm ABT i Continental nieustannie dzielą się swoją fachową wiedzą, aby razem doskonalić własności opon – czy będzie to hamowanie na mokrej nawierzchni, zachowanie w zakrętach, czy precyzja i zwinność blisko granicy przyczepności. Przykładowo ABT RS3 (470 KM) potrafi osiągnąć prędkość maksymalną 285 km/h tylko na oponach Conti SportContact 5P.

Image

3. Sukces

 

Sukcesy w przeszłości, wizje przyszłości

Dzięki wspólnym wysiłkom firm ABT i Continental oraz ich ciągłemu dzieleniu się wiedzą i informacjami od wielu już lat, parametry opon do pojazdów o wysokich osiągach ulegają stałej poprawie i dopracowywaniu.

Efektem tej współpracy są opony wysokiej klasy idealnie dopasowane do pojazdów ze wszystkich klas i do wszystkich zastosowań.