Opony do samochodów osobowych/Van/4x4

Continental jest wiodącym dostawcą opon dla nowych samochodów na rynku europejskim.

Dedykowane opony OE

Producenci samochodów ufają, że nasze opony dowiozą Cię bezpiecznie na miejsce

Przy zakupie nowego samochodu istnieje duża szansa, że będzie on już wyposażony w opony Continental. Są to opony dla nowych samochodów (produkty OE) i zostały opracowane w ścisłej współpracy z wiodącymi producentami samochodów oraz ekspertami.

Najważniejsze dla nas są bezpieczeństwo, komfort i osiągi samochodu. A ponieważ jedynym punktem kontaktu samochodu z drogą są opony, oryginalne opony w nowym samochodzie odgrywają kluczową rolę w zapewnieniu najlepszych doznań z jazdy bez narażania Twojego bezpieczeństwa lub wygody.

Czym są opony dla nowych samochodów (OE)?

Mówiąc wprost opony dla nowych samochodów są motoryzacyjnym odpowiednikiem garnituru szytego na zamówienie. Są one wyrobami tworzonymi pod konkretne cele tak, aby wykorzystać unikalne charakterystyki samochodu i zapewnić mu najlepsze osiągi.

Dlaczego jest to niezbędne? Ponieważ nie wszystkie samochody są sobie równe. Samochody mogą mieć różną wielkość, markę, model, a ich projektowaniu mogły przyświecać różne cele. Przekładają się one na konkretne potrzeby, jakim montowane na ich kołach opony muszą sprostać.

Dla przykładu samochód SUV wymaga najbardziej uniwersalnych opon, które będą cechować się optymalnymi osiągami na mokrych i suchych drogach. Z kolei samochody luksusowe wydadzą z siebie wyraźny pomruk zadowolenia, gdy założymy im na koła opony toczące się płynniej i ciszej. Przy konstruowaniu i doborze opon brane są także inne cechy - na przykład wpływ danej opony na zużycie paliwa.

Aby móc uchwycić pełny zakres wymagań dla każdego z modeli samochodów, w celu stworzenia idealnej opony ściśle współpracujemy z producentami samochodów. Po uzyskaniu akceptacji otrzymujemy oponę, która jest montowana w każdym opuszczającym fabrykę nowym samochodzie.

W ten sposób producenci samochodów mają całkowitą pewność, że wszystkie z ich nowych samochodów mają właściwe opony dla różnych warunków drogowych, a każdy z modeli może przyspieszać, hamować i pokonywać zakręty w pełni swoich możliwości.

Czy można kupić opony Continental dedykowane do nowych samochodów również do używanego samochodu?

Krótka odpowiedź brzmi: tak. Etykieta „do nowych samochodów” może być nieco myląca, gdyż opony tego typu nie są przeznaczone wyłącznie dla nowych samochodów. Można je również kupić jako opony zamienne, gdy konieczna jest wymiana dotychczasowego kompletu na nowy.

A zatem jeżeli odpowiadają Ci osiągi oferowane przez fabryczne opony w Twoim samochodzie, możesz równie łatwo zamówić nowy komplet takich samych opon. A jednocześnie, w przypadku kupienia na rynku wtórnym samochodu bez opon takich jak były montowane w nowym aucie, możesz bez problemu zaopatrzyć się w fabryczne opony Continental dla Twojego modelu i zamontować je później. Dzięki temu Twój używany samochód będzie mógł sprawować się możliwie podobnie jak samochód prosto z fabryki.

Opony UHP dla producentów OEM

Etykieta OE jest również kluczową siłą napędową dla rozwoju opon o ultrawysokich osiągach (UHP). Wraz z naszymi partnerami, producentami samochodów opracowujemy opony i mieszanki gumy, które mogą sprostać określonym przez nich standardom nadzwyczajnej przyczepności i bezpieczeństwa na drogach. Opony UHP mogą zapewnić lepszą stabilność w zakrętach, bardziej precyzyjne kierowanie autem, dokładne wskazania prędkości i krótsze drogi hamowania.

Ponadto ważne jest, aby pamiętać, że jeżeli już jeździsz samochodem zaprojektowanym do użytku z oponami UHP, to w momencie ich zużycia się nie powinieneś wymieniać ich na opony wyczynowe o niższych parametrach. Mogłoby to mieć negatywny wpływ na ogólne osiągi samochodu.

Continental ma w ofercie szeroką gamę opon UHP, dzięki czemu do każdego rodzaju samochodu - od sportowych do rodzinnych - można dobrać idealny produkt.

Jakość, na której można polegać

Biorąc pod uwagę tak wiele konkurujących ze sobą marek opon na rynku dlaczego miałbym wybrać akurat opony Continental? Wszystko się sprowadza do jakości. Oprócz faktu, że zostały one zaprojektowane, aby w maksymalnym stopniu wykorzystać potencjał samochodu te opony spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa i jakości.

Dedykowane zespoły inżynierów poddają opony do nowych samochodów serii ponad 100 rygorystycznych testów i oceniają wszystkie ich aspekty, od prędkości maksymalnej do prowadzenia się, komfortu, poziomu hałasu i zużycia paliwa. Ponadto oceniamy, jak skutecznie samochód jest w stanie zahamować na suchych i mokrych nawierzchniach.

Z tych oraz innych powodów Continental plasuje się na wysokiej pozycji wśród wiodących dostawców opon do nowych samochodów na całym świecie. A ponieważ co trzeci samochód produkowany w Europie opuszcza fabrykę wyposażony w opony Continental, jesteśmy pierwszym wyborem spośród wszystkich producentów opon na kontynencie.

Kody oryginalnego wyposażenia na fabrycznych oponach samochodu

Continental dysponuje bogatą gamą opon do nowych samochodów. Kody oryginalnego wyposażenia (OE) na ściance bocznej określają markę i model samochodu. W poniższej tabeli można znaleźć objaśnienie dwu- i trzycyfrowych kodów.

Możesz także skorzystać z naszej wyszukiwarki opon i określić idealną oponę dla marki, wielkości, stopnia użytkowania w różnych porach roku i kategorii Twojego pojazdu.

KOD OEPRODUCENT
Volkswagen
*BMW
*MOBMW & MERCEDES-BENZ
*MOEBMW & MERCEDES-BENZ RUNFLAT
AOAUDI
AO1AUDI
ARALFA ROMEO
JJAGUAR
J LRJAGUAR LAND ROVER
LRLAND ROVER
MGTMASERATI
MOMERCEDES-BENZ
MO1MERCEDES-BENZ
MOEMERCEDES-BENZ RUNFLAT
MO-SMERCEDES-BENZ SILENT
MO-VMERCEDES-BENZ VIANO
N0PORSCHE
N1PORSCHE
N2PORSCHE
NA0PORSCHE
ND0PORSCHE
NF0PORSCHE
POLPOLESTAR
RO1AUDI
RO2AUDI
T0TESLA
VOLVOLVO


Znajdź idealne opony Continental do swojego auta