Opony do samochodów osobowych/Van/4x4

stage_image1_lg

Sponsorowanie piłki nożnej

Wspólne działania z myślą o bezpieczeństwie

W Continental od lat za priorytet swojej działalności uznajemy poprawę bezpieczeństwa
na drogach. Naszą strategię działania w tym obszarze zawarliśmy w Wizji Zero, która zakłada całkowite wyeliminowanie poszkodowanych, ofiar śmiertelnych i wypadków drogowych.

 

Aktywnie wspieramy bezpieczeństwo na drogach nie tylko poprzez projektowanie i produkowanie zaawansowanych technologicznie opon czy innowacyjnych systemów bezpieczeństwa. Ale także angażujemy się w liczne inicjatywy mające na celu jego poprawę i jesteśmy partnerami cyklicznych projektów edukacyjnych skierowanych do obecnych oraz przyszłych kierowców.

fotografia 1

„Stop wypadkom” z Global NCAP

W 2015 roku zostaliśmy partnerem globalnej kampanii informacyjnej „Stop wypadkom” prowadzonej przez Global NCAP. W ramach projektu wspólnie z partnerami, popularyzujemy systemy i technologie wpierające bezpieczeństwo na drodze, by podkreślić jak ważne jest ich stosowanie w masowej produkcji samochodów, szczególnie w segmencie aut kompaktowych i miejskich.

Wizja Zero po polsku

Na początku 2017 roku nasz oddział, czyli Continental Opony Polska został partnerem Stowarzyszenia Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego. Przystąpienie do Stowarzyszenia to dla nas cenna przestrzeń, która z jednej strony pozwala nam dzielić się wiedzą i doświadczeniem w zakresie najnowszych technologii podnoszących bezpieczeństwo, a z drugiej daje nam większe szanse na efektywne współdziałanie z różnymi instytucjami, organizacjami oraz firmami w celu zmniejszenia liczby wypadków drogowych oraz ich ofiar w Polsce.


Mercedes-Benz Safety Experience

W 2018 roku zostaliśmy partnerem cyklu szkoleń Mercedes-Benz Safety Experience. Jest to program jednodniowych kursów, który odpowiada na potrzeby większości polskich kierowców – pozwala w kontrolowanych warunkach przekonać się o własnych ograniczeniach i podnieść swoje kwalifikacje za kierownicą. Innowacyjna formuła projektu uwzględnia nie tylko tradycyjne zajęcia teoretyczne i praktyczne, ale również pokazy systemów wspomagających. Uczestnicy szkoleń Mercedes-Benz Safety Experience zyskują niespotykaną okazję, by móc w praktyce przetestować działanie poszczególnych układów, m.in. awaryjnego hamowania, Drive Pilot czy Pre-Safe. Dzięki temu mogą nauczyć się bezpiecznie reagować w niespodziewanych sytuacjach, korzystając ze wsparcia, jakie oferują nowe modele aut. Szkolenia odbywają pod czujnym okiem trenerów Mercedes-Benz Driving Academy – kierowców i pilotów rajdowych z licznymi certyfikatami oraz wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu takich kursów. Natomiast o bezpieczeństwo podczas jazdy i hamowania dba Continental Opony Polska – dostarczamy ogumienie do wszystkich samochodów, które są wykorzystywane w czasie szkoleń. Dzięki temu uczestnicy podczas treningów mogą ,,poczuć” właściwości zaawansowanych technologicznie opon oraz dowiedzieć się dlaczego te elementy samochodu mają tak istotny wpływ na bezpieczeństwo.