Bezpiecznej jazdy!

Bezpiecznej jazdy!

Właściwa przyczepność do największych wzniesień

La Vuelta Sponsor

Oprócz Tour de France i Giro d’Italia, Vuelta a España jest jednym z najważniejszych wyścigów kolarskich na świecie. Te fascynujące zawody charakteryzują się heroicznymi wyczynami i wielkimi dramatami. Ponadto jest to ostatni wielki tour w zawodowym kalendarzu, dlatego jest jeszcze inny kluczowy aspekt tego wydarzenia: ostatnia wielka okazja dla ambitnych kolarzy, aby pokazać się na światowej scenie lub odegrać się po rozczarowującym sezonie.

Organizatorzy La Vuelta nie zamierzają ułatwiać sprawy nikomu: ani obiecującym młodym talentom, ani zaprawionym w bojach zawodowcom (którzy chcą wyrównać stare porachunki). Zawody charakteryzują się nieprzewidywalnością i chęcią do eksperymentowania. Etapy w ostatnich latach charakteryzowały się krótszymi odcinkami, stromszymi podjazdami oraz nieprzewidywalnym terenem, kiedy peleton zbliżał się do mety. Krótko mówiąc, wszystko może się zdarzyć.

Kiedy 25 sierpnia zawodnicy staną na starcie pierwszego etapu La Vuelta w Maladze na Costa del Sol, Continental rozpocznie swój pierwszy rok jako oficjalny sponsor. Siedem z 22 zespołów World Tour będzie rywalizować na oponach wyścigowych serii Competition Pro LTD. Te opony wyścigowe, wykonane ręcznie z dbałością i oddaniem w fabryce Continental w niemieckim Korbach, zapewniają bardzo niski opór toczenia oraz wysoką przyczepność i odporność na przebicia.

Bezpieczna przyczepność do wymagających zadań

Continental motorbike

Koła zawodowych kolarzy nie tylko charakteryzują się oponami z żółtym logo Continental. Oficjalne pojazdy La Vuelta dyrektora wyścigu, personelu medycznego, chronometrażystów oraz serwisu również są wyposażone w specjalną wersję opon marki Continental do motocykli i samochodów osobowych PremiumContact 6. Kierowcy oficjalnych pojazdów podczas La Vuelta mają bardzo wymagającą pracę, a skuteczność hamowania ich opon ma kluczowe znaczenie. Dlatego polegają oni na oponach Continental, aby zapewnić bezpieczeństwo samochodów oraz rowerów podczas wyścigu.

Celem sponsoringu firmy Continental podczas La Vuelta jest nie tylko zaprezentowanie opon o dużej skuteczności, ale również skierowanie uwagi na naszą inicjatywę Pokolenie Zero – świat bez śmiertelnych ofiar na drodze i wypadków. W tym kontekście wyścig jest idealną okazją do promowania wspaniałego wzajemnego szacunku między kierowcami pojazdów a rowerzystami i bezpiecznego współużytkowania drogi. Kampanie "zachowania większego odstępu od rowerzysty" (Stay Wider of the Rider) wynoszącego 1,5 metra już nabierają tempa w Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i innych krajach.

 Bezpieczeństwo to stały aspekt we wszystkich obszarach naszej firmy, od indywidualnych systemów bezpieczeństwa aktywnego i prewencyjnego, po opony do wszystkich typów pojazdów, w tym rowerów. Jako oficjalny sponsor La Vuelta elementem naszego zaangażowania jest opracowywanie zaawansowanych technologicznie produktów oraz zapewnienie bezpiecznej mobilności dla każdego.

Jon Ander García, dyrektor generalny Continental w Hiszpanii i Portugalii
 

Vuelta a España 2018 / 25 sierpnia – 16 września

Trasa

Na 3271 km długości w 73. edycji Vuelta a España zaplanowano dziewięć finiszów górskich oraz dwie czasówki. Duża liczba finiszów górskich to cecha charakterystyczna La Vuelta, ale tegoroczna druga część będzie szczególnie wyczerpująca z sześcioma finiszami górskimi na ośmiu etapach. Ostatnie etapy wyścigu odbędą się w Andorze przed ostatnim etapem do Madrytu.

Zespoły

22 zawodowe zespoły z całego świata będą rywalizować w La Vuelta. Każdy zespół składa się tylko z ośmiu zawodników, dzięki czemu łącznie jest ich 176. Wystąpią oficjalne zespoły UCI World Team takie jak Team Sky i Movistar Team, ale przyznane zostaną również cztery dzikie karty, aby urozmaicić rywalizację.

New content item

Etapy

La Vuelta składa się z 21 etapów plus dwa dni odpoczynku; jeden w Salamance (3 września) i jeden w Santander (10 września). Oficjalny start nastąpi w Maladze, gdzie La Vuelta rozpocznie się 8-kilometrową czasówką po raz pierwszy od 2009 roku. Druga dłuższa czasówka na dystansie 32 kilometrów odbędzie się w Torrelavega w trzecim tygodniu.

Najważniejsze wydarzenia z trasy

Najciekawsze wydarzenia (I): Pierwsze przełamanie?

La Covatilla na 9. etapie będzie jednym z pierwszych najciekawszych wydarzeń w kalendarzu dla faworytów do zwycięstwa w klasyfikacji generalnej. Jest to długi 195-kilometrowy etap górski tuż przed dniem odpoczynku, gdzie specjaliści od jazdy po górach będą pracować bardzo ciężko, aby powiększyć przewagę na specjalistami od jazdy na czas.

Najciekawsze wydarzenia (II): Ikoniczna sceneria

Na 15. etapie La Vuelta wraca do legendarnego finiszu górskiego Lagos de Covadonga, który został tam umieszczony po raz 20. od 1983 roku. Na 185 kilometrach wzniesienie wynosi 4000 metrów, a cały etap ma najbardziej malowniczą metę w kolarstwie. Zanim kolarze tam dojadą, muszą najpierw dwukrotnie pokonać Mirador del Fito.

 

Najciekawsze wydarzenia (III): Niezbadany teren

Później peleton wjedzie na nieznane terytorium. Etap 17 to podjazd na Mount Oiz, niespotykana i potencjalnie problematyczna wspinaczka. Kolarze muszą walczyć z wieloma wymagającymi zjazdami o pochyłości 3000 metrów, zanim dotrą do linii mety.

 

Najciekawsze wydarzenia (IV): Najtrudniejszy w historii?

20. etap La Vuelta jest prawdopodobnie najtrudniejszy w historii wyścigu. Na krótkim 105-kilometrowym dystansie kolarze muszą pokonać sześć dużych podjazdów oraz linię mety na najbardziej stromym podjeździe w Andorze Col de la Gallina. Pionowy podjazd na 4000 metrów, gdzie kolarze przyjeżdżają do mety prawie wycieńczeni, może sypnąć niespodziankami.

Powiązane tematy