Opony do samochodów osobowych/Van/4x4

Continental Tires is a proud partner for the Tour de France once again and our tires will keep outstanding bicycle teams racing.

Porywająca wyprawa przez Belgię i Francję

Tour de France

tour de france

Continental jest sponsorem Tour de France — największego wyścigu kolarskiego na świecie, który corocznie odbywa się we Francji od 1903 r. Międzynarodowa platforma prezentuje opony Continental w bardzo konkurencyjnym środowisku na najważniejszym w roku wyścigu kolarskim. Kilka uczestniczących w wyścigu zespołów World Tour polega na oponach rowerowych Continental wytwarzanych ręcznie w Korbach w Niemczech. Continental dostarcza również opony do oficjalnych pojazdów wyścigu.

Po udanym pierwszym roku 2018 w charakterze sponsora firma Continental postanowiła zostać głównym partnerem i prezentuje zwycięzcę etapu. I tak każdy zwycięzca etapu otrzymuje na podium indywidualny medal od producenta opon za szczególne osiągnięcie — jak na przestrzeni lat zauważyło wielu profesjonalnych kolarzy: to przełomowy moment w karierze, którego nie da się zapomnieć.

Sama trasa jest inna każdego roku. W niektórych edycjach na trasie wyścigu pojawiają się kultowe góry takie jak Alp d’Huez, Tourmalet, Mont Ventoux czy Galibier. Oczywiście w którymś momencie kolarze pokonują odcinki w Alpach i Pirenejach, a kończą wielkim finałem na słynnych Polach Elizejskich w Paryżu. Nie w każdym roku Tour de France startuje we Francji: np. w 2019 tzw. „Grand Depart” miał miejsce w Brukseli, a w 2021 odbędzie się w stolicy Danii Kopenhadze.

Start

Tour de France 2019 Highlights Video

 

„Cieszymy się, mogąc odgrywać ważną rolę w największym wyścigu kolarskim na świecie. Bycie partnerem Tour de France podczas ceremonii dekoracji zwycięzców etapów idealnie pasuje do naszej podstawowej wartości „pasji wygrywania”. Bardzo cieszymy się na możliwość wniesienia swojego wkładu do wyścigu poprzez naszą szeroką gamę opon o wysokich parametrach”.

Christian Kötz, członek zarządu i dyrektor działu opon

Galeria 2019