Opony do samochodów osobowych/Van/4x4

Continental jest partnerem Tour de France, a nasze opony są na wyposażeniu najlepszych kolarzy wyścigowych.

Chwytanie chwil we Francji

Kolejny Tour de France rozpocznie się w Kopenhadze w

Tage
0 0 0 0
0 0 0 0
0 0 0 0
Stunden
0 0 0 0
0 0 0 0
Minuten
0 0 0 0
0 0 0 0
Sekunden
0 0 0 0
0 0 0 0

Tour de France

tour de france

Continental jest sponsorem Tour de France — największego wyścigu kolarskiego na świecie, który corocznie odbywa się we Francji od 1903 r. Międzynarodowa platforma prezentuje opony Continental w bardzo konkurencyjnym środowisku na najważniejszym w roku wyścigu kolarskim. Kilka uczestniczących w wyścigu zespołów World Tour polega na oponach rowerowych Continental wytwarzanych ręcznie w Korbach w Niemczech. Continental dostarcza również opony do oficjalnych pojazdów wyścigu.

Po udanym pierwszym roku 2018 w charakterze sponsora firma Continental postanowiła zostać głównym partnerem i prezentuje zwycięzcę etapu. I tak każdy zwycięzca etapu otrzymuje na podium indywidualny medal od producenta opon za szczególne osiągnięcie — jak na przestrzeni lat zauważyło wielu profesjonalnych kolarzy: to przełomowy moment w karierze, którego nie da się zapomnieć.

Sama trasa jest inna każdego roku. W niektórych edycjach na trasie wyścigu pojawiają się kultowe góry takie jak Alp d’Huez, Tourmalet, Mont Ventoux czy Galibier. Oczywiście w którymś momencie kolarze pokonują odcinki w Alpach i Pirenejach, a kończą wielkim finałem na słynnych Polach Elizejskich w Paryżu. Nie w każdym roku Tour de France startuje we Francji: np. w 2019 tzw. „Grand Depart” miał miejsce w Brukseli, a w 2021 odbędzie się w stolicy Danii Kopenhadze.

Tour de France 2022

Wspomnienie z Tour de France 2020

Start
Video Tour de France Teaser 2020


 

"Jesteśmy zachwyceni, że możemy odegrać główną rolę w największym wyścigu kolarskim na świecie. Bycie partnerem Tour de France, doskonale wpisuje się w naszą podstawową wartość, jaką jest "pasja do wygrywania". Z niecierpliwością czekamy na możliwość partycypowania w wyścigu, dzięki naszej szerokiej gamie opon o wysokich osiągach".

Christian Kötz, Członek zarządu i Kierownik Działu Opon

Zdjęcia z poprzednich edycji Tour de France

Sprawdź co słychać w Social Mediach: