Opony do samochodów osobowych/Van/4x4

Sponsoring Extreme E

Extreme E jako nowa koncepcja wyścigów, będzie organizować wyścigi elektrycznymi SUV-ami w ekstremalnych warunkach, aby zwiększyć świadomość widocznych konsekwencji zmian klimatu. Wyścigi odbywają się w różnych miejscach na całym świecie, które już teraz pokazują konkretne skutki zmian klimatycznych. Arktyka, Himalaje, Sahara, amazoński las deszczowy i wyspa na Oceanie Indyjskim zostały ogłoszone jako miejsca wyścigów w debiutanckim sezonie. 

Continental jest partnerem założycielem serii Extreme E na lata 2019 i 2020. Zaczynając od wyścigów będziemy partnerem Premium i dostawcą opon w serii 1-3 od 2021 do 2023 roku.

Jako sponsor Extreme E zamierzamy wyposażyć zespoły w specjalnie wyprodukowane opony i zaprezentować osiągi opon Continental w ekstremalnych warunkach w bardzo różnych środowiskach. Podkreśla to nasze kompetencje inżynierskie i wiedzę technologiczną. 

Dzięki Extreme E chcemy inspirować entuzjastów sportów motorowych, a także informować o wyzwaniach środowiskowych w ciekawym, sportowym otoczeniu.

Extreme E jest również innowacyjnym formatem, odnoszącym się do ważnych trendów w naszej branży, takich jak elektryfikacja, trendy w kierunku samochodów typu SUV, a także mającym na celu budowanie świadomości w temacie zrównoważonego rozwoju.

Seria ta ma na celu połączenie światowej klasy sportów motorowych i jazdy w najbardziej wymagających środowiskach na świecie, zapewniając producentom ważną platformę dla badań i rozwoju ich rozwiązań w zakresie zrównoważonej mobilności.