Opony do samochodów osobowych/Van/4x4

adidas & Continental – 10 lat i nadal w formie

Co mają ze sobą wspólnego opony w Twoim samochodzie lub rowerze i podeszwy Twoich butów? Zapewniają one bezpieczny kontakt z podłożem, niezależnie od tego, jak się poruszasz!

Podobnie jak nasze opony samochodowe i rowerowe, gumowe podeszwy Continental są rezultatem niemieckiej inżynierii, międzynarodowych badań i dokładnych testów. Przez ostatnie dziesięć lat adidas polegał na naszej wiedzy o materiałach, aby utrzymać swoje buty w kontakcie z podłożem, niezależnie od tego, dokąd zmierzają.

Buty adidas z podeszwami Continental zapewniają biegaczom przyczepność, której potrzebują, aby każdy kilometr liczył się w treningu i zawodach. Spełniają one najtrudniejsze warunki, jakie panują na świeżym powietrzu i umożliwiają przeżycie każdej przygody wędrowcom i alpinistom. Niezależnie od tego, czy jedziesz, jeździsz na rowerze, walisz w asfalt, czy skalujesz skaliste góry, Continental może zabrać Cię dalej.

Świętowanie naszego udanego partnerstwa

Start
 

Przyłącz się do nas w biegu przez wzloty, rekordy i sukcesy pierwszej dekady.

Jak doszło do powstania butów adidas z podeszwami Continental

adidas sports shoe shown with Continental rubber soles

Dziesięć lat temu, kiedy wiodący producent sprzętu sportowego adidas, wykorzystywał wiedzę firmy Continental dotyczącą materiałów, ich wspólnym celem było stworzenie butów o najlepszych możliwych parametrach.

Pierwsze buty adidas do biegania z podeszwami Continental, które powstały w wyniku współpracy z firmą Continental, zostały zaprojektowane do biegu po szlakach. Od tego czasu do oferty dodano wiele innych modeli - obecnie można wybrać ponad 250 różnych modeli.

Ale kiedy profesjonalni projektanci opon łączą siły z ekspertami w dziedzinie butów sportowych, rezultat jest mierzony nie tylko w ilości, ale również w jakości powstałego produktu - i to w rekordowych ilościach.

 

Co mają ze sobą wspólnego opony w Twoim samochodzie lub rowerze i podeszwy Twoich butów? Zapewniają one bezpieczny kontakt z podłożem, niezależnie od tego, jak się poruszasz!

Rekordowa współpraca

Na naszych podeszwach zostały pobite trzy rekordy świata w maratonie i jeden rekord świata Guinnessa oraz dwa medale olimpijskie w butach adidas x Continental i oponach Continental. A to tylko wierzchołek pionowego stoku do biegania, szczyt góry, najwyższy stopień na podium zwycięzców...

Nauka o butach sportowych i lepszych podeszwach

Johannes Rydzek

Czapki z głów przed mistrzami maratonu: Patrickowi Makau, Wilsonowi Kipsangowi i Dennisowi Kimetto, którzy na naszych podeszwach ustanowili (i pobili sobie nawzajem) rekordy, trójboistom: Alistairowi i Jonathanowi Brownlee, który zdobył złoto i srebro na Olimpiadzie w Rio na podeszwach kontynentalnych i wyścigowych oponach rowerowych, a także podwójnemu złotemu medaliście olimpijskiemu Johannesowi Rydzkowi, który prowadził najostrzejszy na świecie 50-metrowy sprint, oficjalnie uznany przez rekordy świata Guinnesa, w butach adidas x Continental.

Ich niezwykłe osiągnięcia zostały wzmocnione i wsparte maratonami badawczymi, sprintami rozwojowymi, konkursami testowymi i przełomowymi odkryciami naukowymi za kulisami. Continental miał już ponad stuletnie doświadczenie w pracy z mieszankami gumowymi do opon. Od czasu, gdy firma rozszerzyła swoją działalność na podeszwy gumowe, nasi inżynierowie ds. rozwoju badali, które z naturalnych i syntetycznych mieszanek gumowych zwiększą osiągi sportowca - niezależnie od warunków pogodowych, temperatury i powierzchni, po której się porusza. Uzyskane w ten sposób podeszwy zapewniają o 30 procent większą trakcję, zmniejszają poślizg i umożliwiają zawodnikom bardziej efektywną jazdę.

Historia porywającej współpracy

Start
 

O idei przeniesienia technologii opon na podeszwy butów.

Dopiero się rozkręcamy

Partnerstwo pomiędzy Continental i adidasem trwa już dziesięć lat - a my dopiero zaczynamy. Z niecierpliwością czekamy na kolejną dekadę badań, innowacji i rekordowego designu.

Sprawdź co się dzieje w mediach społecznościowych:


Ciekawostki ze świata biegaczy

Biegające kobiety

Vintage image of women participating in a race and taking off at the starting line

Gdyby nie te niesamowite kobiety, współczesne bieganie mogłoby wyglądać zdecydowanie inaczej.

Czytaj więcej

Sportowcy z aspiracjami

Krótkie, ale strome wyzwanie; jak sportowiec Johannes Rydzek ustanowił rekord świata, biegnąc w butach z podeszwami Continental o maksymalnej przyczepności.

Czytaj więcej

Bieganie tyłem

Thomas Dold, goni za niezwykłymi zwycięstwami. Zdobył siedem rekordów świata w biegu tyłem i 45 tytułów w biegu po schodach.

Czytaj więcej