Opony do samochodów osobowych/Van/4x4

Continental Pokolenie zero

Continental Pokolenie zero

Pokolenie Zero

Podróż do bezwypadkowej przyszłości z Continental

Trudno dziś sobie wyobrazić poczucie komfortu i bezpieczeństwa, jakie może dawać wyeliminowanie wszelkich zagrożeń na drodze. Od prawie 150 lat w Continental dążymy do całkowitego wyeliminowania wypadków drogowych poprzez opracowywanie oraz dostarczanie zaawansowanych technologicznie opon i rozwiązań dla motoryzacji. Obecnie realizujemy na całym świcie założenia Wizji Zero, która ma na celu zredukowanie do zera liczby wypadków, rannych i ofiar śmiertelnych.

 

Chcemy zmienić sposób myślenia o ruchu drogowym XXI wieku. Dlatego jesteśmy partnerem licznych projektów edukacyjnych i niezależnych organizacji. Realizujemy także własne programy edukacyjne skierowane do wszystkich uczestników ruchu drogowego – kierowców, rowerzystów oraz pieszych - mające na celu zwiększenie wiedzy na temat poprawy bezpieczeństwa na drogach. W 2017 roku polski oddział Continental wystartował z ogólnokrajowym projektem ,,Pokolenie ZERO”, które jako pierwsze ma żyć w świecie bez wypadków drogowych!

Start
New content item (1)

Od hamulców do opony

Posiadamy unikalną wiedzę oraz kompetencje, które pozwalają nam projektować i wdrażać kompleksowe rozwiązania mające realny wpływ na poprawę bezpieczeństwa na drogach. Należą do nich zaawansowane technologicznie opony, które jako jedyny element styku samochodu z nawierzchnią wpływają na drogę hamowania i przyczepność, a także systemy ułatwiające prowadzenie auta oraz wykonywanie manewrów parkingowych, czujniki bezpieczeństwa czy intuicyjne interfejsy komunikacji kierowcy z samochodem. Ponadto, na swoim koncie mamy opracowanie przełomowych technologii, które można dziś znaleźć w większości nowoczesnych samochodów, np. systemów ABS, ESC czy EBA. Dlatego też czujemy się odpowiedzialni za przekazywanie wiedzy na temat czynników mających wpływ na poprawę bezpieczeństwa jazdy, a co za tym idzie przecieranie szlaków do realizacji Wizji Zero.

 

,,Pokolenia ZERO”

Głównymi bohaterami projektu, należącymi do Pokolenia ZERO, są ludzie urodzeni po 2024 roku – 13-letni Franek, 18-letni Dawid oraz para 25-letnia Julka i 27-Max – którzy o wypadkach drogowych słyszeli jedynie na lekcjach historii lub z opowiadań swoich rodziców i dziadków. W ich bezpiecznym świecie nie ma miejsca na błędy człowieka za kierownicą. Ich jednostki mobilne (samochody przyszłości) są wyposażone w szereg systemów i czujników w pełni wspierających kierowcę podczas jazdy, we wszystkich manewrach. Natomiast wysoce rozwinięta infrastruktura drogowa wykorzystuje innowacyjne technologie, by poprawić bezpieczeństwo na drogach. Dla nich Wizja Zero nie jest idealistyczną wizją przyszłości, a codzienną rzeczywistością.

 

Nadrzędnym celem, który przyświeca ogólnopolskiemu projektowi ,,Pokolenia ZERO” jest zwrócenie uwagi na kwestie bezpośrednio związane z bezpieczeństwem na drogach, czyli: edukację kierowców, samochodowe systemy bezpieczeństwa, rozwiązania poprawiające jakość infrastruktury drogowej i zaawansowane technologicznie opony. Według nas na bezpieczeństwo jazdy mają wpływ wszystkie te czynniki, a odpowiedzialność za obecną sytuację na drogach musi być podzielona pomiędzy społeczeństwo, instytucje państwowe i pozarządowe, a także producentów samochodów, systemów bezpieczeństwa oraz ogumienia.

 

Choć do urzeczywistnienia Wizji Zero jest jeszcze długa droga, to są już na świecie, a także w Polsce miasta, którym już udało się osiągnąć ten cel! Realizacja Wizji Zero jest ambitnym i trudnym zadaniem, ale dzięki holistycznemu podejściu do bezpieczeństwa na drogach, jak najbardziej możliwym do zrealizowania. Dowiedz się więcej na www.pokoleniezero.pl