Opony do samochodów osobowych/Van/4x4

2020 w skrócie - wydarzenia, które nas poruszyły

2020 w skrócie –

wydarzenia, które nas poruszyły

Rok 2020 był nie lada wyzwaniem - zobacz nasze podsumowanie.

Bez względu na to, co przyniesie przyszłość, planujemy dalszą drogę. Przewidujemy zmieniające się trendy w świecie gry i wytyczamy kierunek dzięki przełomowym technologiom.

Ten rok był inny. Zmusił nas wszystkich do zatrzymania się i skupienia na teraźniejszości. Każda podróż ma swoje wzloty i upadki, a rok 2020 przypomniał nam, że zawsze powinniśmy oczekiwać tego, co niespodziewane. Pokazał on jednak również, że nauka, badania, postęp technologiczny i współpraca międzynarodowa mogą pomóc nam w walce nawet z nieprzewidzianym kryzysem.

Te same wartości, które przez prawie 150 lat kierowały naszymi pracami w Continental, pomogły nam przetrwać burzę, przekształcić wyzwania w szanse i wyjść z trudnego roku jeszcze bardziej zdeterminowani, by utrzymać przyszłość w ruchu.

Wkład w życie społeczne w czasach kryzysu

Two people wearing protective face masks

Wspieraliśmy aktywną walkę z kryzysem w sferze społecznej.


Codziennie dążymy do doskonałości dla naszych klientów i dla siebie nawzajem. Duch pracy zespołowej, wspierany przez wartości naszej firmy, zachęca nas do spojrzenia poza indywidualne osiągnięcia. W tym roku zmotywował nas on do odpowiedzi na bezpośrednie potrzeby naszych klientów, ale także na wymagania naszego społeczeństwa i globalnej społeczności w sytuacji światowego kryzysu. 

Produkcja elementów sprzętu medycznego

Przewody niskociśnieniowe do gazów medycznych są stosowane m.in. w aparatach wspomagających oddychanie.

Czytaj więcej

Obniżenie opłaty franczyzowej dla BestDrive

Continental wspiera partnerów z sieci BestDrive w obliczu epidemii koronawirus.

Czytaj więcej

Continental wspiera lokalną jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej

Bezpłatnie przekazaliśmy jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w miejscowości Wierzbica-Kolonia komplet nowych opon Continental.

Czytaj więcej

Zapewnienie zrównoważonego rozwoju mobilności

A child holding a model windmill

Zrównoważony rozwój jest zależny od alternatywnych źródeł energii


Nasza wieloletnia tradycja opiera się na prawie 150 latach ciągłych innowacji. Nasz sukces w teraźniejszości jest zawsze napędzany przez wizję przyszłości. Dziś oznacza to uwzględnianie we wszystkich naszych działaniach zrównoważonego rozwoju, odpowiedzialności społecznej i przyjaznej dla klimatu mobilności. 

Monitoring cyfrowy łańcucha dostaw kauczuku naturalnego

Szkolenie rolników w zakresie zrównoważonej uprawy i śledzenie całego łańcucha dostaw od gospodarstwa rolnego do fabryki zapobiega wylesianiu, chroni ludzi i przyrodę. 

Czytaj więcej

Pozyskiwanie 100% energii ze źródeł odnawialnych do 2050 r.

Dzięki globalnej inicjatywie RE100 do 2050 r. będziemy w 100% wytwarzać energię elektryczną ze źródeł odnawialnych, a w 2020 r. przejdziemy na ekologiczną produkcję globalną.

Czytaj więcej

Nagroda Red Dot za zrównoważone opony

Znane jury przyznające nagrody za wzornictwo zauważyło, że Urban Taraxagum "robi wrażenie jako oszczędzająca zasoby naturalne, produkowana regionalnie alternatywa dla konwencjonalnych opon rowerowych".

Czytaj więcej

Technologia i innowacja

A girl working on a science project

Technologia i innowacje zaczynają się od świetnych pomysłów


Firma Continental jest znana z połączenia najnowocześniejszych technologii, odważnych innowacji i przyszłościowych badań z niezawodnością niemieckiej inżynierii i rygorystycznych testów. To połączenie cech pomogło nam przetrwać burzliwe czasy, trzymając się mocno ziemi, dostarczając produkty, na których nasi klienci polegają, ale z myślą o przyszłości i innowacjach, których będą potrzebować w nadchodzących latach.

Napędzanie samochodu przyszłości

Samochód jutra jest sprytny. Jego mózg - jeden z dwóch wysokowydajnych komputerów na pokładzie prototypu Volkswagena ID.3 - jest zasilany przez technologię kontynentalną. 

Czytaj więcej

Wspaniały design zasługuje na nagrody

Odnieśliśmy podwójny sukces w konkursie German Design Award za doskonałe wzornictwo produktów oraz Tire Technology Award za naszą koncepcję Conti C.A.R.E. Smart.

Czytaj więcej

Nowa zrównoważona technologia klejenia

Po współpracy nad nową, przyjazną dla środowiska technologią zanurzania, Continental i Kordsa wypuściły pierwsze opony do samochodów osobowych z systemem łączenia Cokoon.

Czytaj więcej

Rekordowa współpraca

Start


Nie polegamy tylko na naszych wiodących na świecie badaniach, rozwoju i wewnętrznych testach, aby zapewnić, że nasze produkty spełniają najwyższe standardy. Aby przetestować działanie naszych produktów w najbardziej wymagających warunkach, współpracujemy z najlepszymi. Najlepsi projektanci, inżynierowie, sportowcy i profesjonaliści na najwyższym poziomie inspirują nas do ciągłego dążenia do czegoś więcej.

Start
Start

10 lat adidas x Continental

Nasza współpraca z adidasem trwa już dziesięć lat - a my dopiero zaczynamy. Za kolejną dekadę badań, innowacji i rekordowego designu.

Czytaj więcej

Zupełnie inny Tour de France

Tour odbył się w niezwykłych okolicznościach, ale sportowa doskonałość, emocje i dreszczyk emocji z wygranej pozostały niezmienione.

Czytaj więcej

Niezwykle ekscytujące: Extreme E

Bild6_a

Odliczając do pierwszego na świecie rajdu off-roadowego z napędem elektrycznym, wystartował samochód Odyssey 21, a prawdziwe legendy sportów motorowych ogłosiły swoje własne zespoły wyścigowe.

Czytaj więcej

Tuning dla najwyższych osiągów

Conti Tuning Day 2020

Conti Tuning Day 2020


Nasze wyjątkowe partnerstwo z najlepszymi firmami tuningowymi na świecie pomaga nam utrzymać się w czołówce wysokowydajnych projektów samochodowych. Nasze coroczne imprezy łączą najlepszych tunerów samochodowych, kierowców i ich niezwykłe maszyny z zaawansowanymi technologicznie oponami do nich pasującymi.

Wydarzenie Winter High-Performance 2020

Rok rozpoczął się od fajnego wyzwania, ponieważ nasz zespół tuningowy na oblodzonym torze testowym w Laponii wyniósł do granic możliwości cenione pojazdy o wysokich osiągach.

Czytaj więcej

Continental Tuning Day 2020

W tym roku nasi partnerzy z branży tuningowej przynieśli coś starego i coś nowego. Każdy zespół uczestniczył z jednym samochodem z ich archiwum i jednym nowym modelem.

Czytaj więcej