Opony do samochodów osobowych/Van/4x4

Continental jest jednym z czołowych liderów światowej produkcji opon.

Opony
Continental

Sprawiamy, że możesz ruszyć w drogę

Opony stanowią ważny punkt kontaktu między Twoim samochodem a jezdnią. Dbamy o to, aby nasze opony w każdych warunkach zapewniały doskonałą siłę hamowania, maksymalne bezpieczeństwo oraz czystą przyjemność z jazdy.

To dlatego Continental jest jednym z wiodących producentów opon do samochodów osobowych i dostawczych w Europie. Jesteśmy również jednym z największych na świecie producentów opon do samochodów osobowych na rynku samochodów nowych jak i nowych opon.

 

Ale to nie wszystko. Plasujemy się wśród pięciu największych dostawców motoryzacyjnych na świecie - wliczając w to działy układów hamulcowych, czujników i oprzyrządowania, systemów i podzespołów w układach napędowych i podwoziu, elektroniki pojazdowej, rozwiązań rozrywkowo-informacyjnych oraz elastomerów technicznych. A w skali globalnej korporacja zatrudnia ponad 244 000 pracowników w 61 krajach i 554 lokalizacjach. Stanowi to sporą rodzinę.

Jak zatem widzicie, w sercu wszystkich naszych działań leży zamiłowanie do mobilności. A naszym nadrzędnym celem jest uzyskanie mobilności, która będzie czystsza, bezpieczniejsza, bardziej inteligentna i opłacalna dla każdego.

Jakie marki opon ma Continental?

Nasz dział opon składa się z marek Continental, Uniroyal, Semperit, Barum, General Tire, Viking, Gislaved, Mabor, Matador oraz Sportiva. Nasza główna marka klasy premium, Continental cieszy się wiodącą pozycją w zakresie pierwszego wyposażenia nowych samochodów oraz opon zamiennych.

Tradycja i postęp

Patrząc wstecz na prawie 150 lat innowacji i rozwoju możemy z dumą traktować tradycję opon Continental. Jako pierwsi wynaleźliśmy wzór bieżnika dla opon i pierwszą oponę bezdętkową. A także, pierwszy samochód poruszający się bez kierowcy i pierwszą na świecie ekologiczną oponę. Oraz najszybszą na świecie oponę dopuszczoną do użytku na drogach publicznych. To całkiem sporo osiągnięć - a lista nie zawiera ich wszystkich.

Jako przedsiębiorstwo założone w Hanowerze w roku 1871 zdążyliśmy zgromadzić ogromną ilość wiedzy i doświadczenia. Dla przykładu dekady obszernych prac badawczych i testów dowiodły poza wszelką wątpliwość, że opony mają kluczowe znaczenie nie tylko dla ogólnej wydajności samochodu - mają też znaczący wpływ na siłę hamowania.

Kładąc nacisk na postęp, ciągle dążymy do optymalizowania naszej gamy produktów. Zespoły opracowywania produktów w firmie Continental pracują nad poprawą związanych z bezpieczeństwem parametrów opon, a jednocześnie dążą do obniżenia oporów toczenia się opon. Te aspekty znacząco przyczyniają się do bezpieczeństwa i ekonomiczności jazdy.

Lokalizacje testowe Continental: świat testów

 

Gdy w grę wchodzi bezpieczeństwo opon, żadna odległość nie jest zbyt duża dla naszych inżynierów. Podróżują oni po całym świecie, aby dopilnować, żeby każda opona Continental – czy to zimowa, letnia, czy całoroczna, bądź też używana w sportach i w terenie – została przetestowana przez naszych ekspertów pod kątem różnorodnych warunków pogodowych i na wszystkich rodzajach nawierzchni.

Start
Andreas Schlenke
 

Jakość potwierdzona przez producentów samochodów

Nowoczesny samochód, jest złożony z wielu elementów, a jednym z nich są opony. Odpowiednio dobrany komplet opon jest gwarancją, że parametry samochodu zostaną wykorzystane w maksymalny sposób podczas jazdy na drodze.

Dobra wiadomość jest taka, że co trzeci samochód w Europie jest fabrycznie wyposażony w opony marki Continental, a my jako wiodący dostawca opon dla nowych samochodów na rynku europejskim zapewniamy naszym partnerom najwyższą jakość produktów. 

Właściwe rozwiązanie do wszystkich zastosowań

Firmie Continental niezmiennie zależy na oferowaniu jak najlepszych rozwiązań w zakresie ogumienia – nie tylko dla samochodów. Swoją gruntowną wiedzę dotyczącą opon i ich opracowywania wykorzystujemy również na potrzeby innego rodzaju pojazdów, od samochodów ciężarowych, autobusów, maszyn do robót ziemnych, pojazdów portowych i przemysłowych, po traktory, rowery i motocykle.

Solutions for motorcycles
Rozwiązania dla
motocykli

Continental oferuje odpowiednie opony dla motocyklistów, niezależnie od tego, czy zależy im na prędkości na szosie, czy na bezpieczeństwie podczas jazdy offroadowej.

Dowiedz się więcej
Solutions for truck and bus
Rozwiązania dla
samochodów ciężarowych i autobusów

Przewożąc ładunki, potrzebujesz opon, które będą wytrzymalsze i trwalsze. Dokładnie takie jak opony firmy Continental.

Dowiedz się więcej
Solutions for bicycles
Rozwiązania dla
rowerów

Rowery szosowe, górskie, przełajowe lub trekkingowe: nasza firma oferuje opony przystosowane do wszystkich rodzajów kolarstwa.

Dowiedz się więcej
Solutions for specialty vehicles
Rozwiązania dla
pojazdów specjalistycznych

Continental ma w swoim asortymencie opony specjalnego przeznaczenia, dzięki którym ciężkie pojazdy budowlane i wózki paletowe mogą bezpiecznie wykonywać swoją pracę.

Dowiedz się więcej

Nasza firma to więcej niż opony

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o całym koncernie Continental.

Nasze jednostki biznesowe

Opony motocyklowe

Motorcycle Tyres

Od pioniera do globalnego gracza: Prawdziwa historia niemieckiej tradycji oponiarskiej.

Czytaj więcej

Opony rowerowe

Continental MTB technologies

Niemiecka inżynieria od 1871 r. Ponad 100 lat doświadczenia w tworzeniu i produkcji opon rowerowych sprawia, że Continental jest jedyną w swoim rodzaju firmą w tej branży.

Czytaj więcej

Dział opon do pojazdów użytkowych

cvt_teaser_image

Continental jest jednym z największych na świecie producentów opon do pojazdów dostawczych.

Czytaj więcej

Opony specjalnego przeznaczenia

cvt_teaser_image

Nasz dział opon specjalnego przeznaczenia opracowuje i produkuje opony oraz rozwiązania do zastosowań terenowych. Obejmują one pojazdy i maszyny wykorzystywane w rolnictwie, górnictwie podziemnym i budownictwie, logistyce, intralogistyce oraz portach.

Czytaj więcej