Opony do samochodów osobowych/Van/4x4

stage_image

Dla mediów

WinterExpert – zimowa nowość od Uniroyal

18/10/2021
WinterExpert – zimowa nowość od Uniroyal


Uniroyal wprowadza na rynek nową oponę zimową do samochodów osobowych i SUV-ów: WinterExpert. Dzięki nowemu modelowi belgijska marka uzyskała znaczną poprawę bezpieczeństwa i efektywności względem poprzedniczki, czyli opony MS plus 77. Udana seria opon wyróżniona została nową, bardziej intuicyjną nazwą. Znacznie rozszerzony został też zakres rozmiarów produktu.Wysokie osiągi w zakresie bezpieczeństwa w mokrych i śnieżnych warunkachDla opony WinterExpert konstruktorzy opracowali zupełnie nowy profil bieżnika, który został zaprojektowany z myślą o bezpieczeństwie w warunkach zimowych. Opona oferuje dobre prowadzenie na mokrych drogach, dużą odporność na aquaplaning i wysoką skuteczność hamowania. Aby osiągnąć te wartości, Uniroyal wykorzystuje swoją sprawdzoną technologię Shark Skin Technology, która wzorowana jest na strukturze skóry rekina. Technologia ta jest teraz po raz pierwszy dostępna w oponie zimowej. Co więcej, Uniroyal zwiększył liczbę lameli i krawędzi trakcyjnych bieżnika, a także opracował unikatową strukturę rowków 3D, określaną jako szczęki trakcyjne. Zapewnia to lepszą przyczepność na śniegu i zwiększa siły boczne. WinterExpert została sklasyfikowana jako „B" w kategorii hamowania na mokrej nawierzchni na etykiecie UE (zależnie od rozmiaru).


Niski opór toczenia zapewnia mniejszą emisję spalinPomimo wysokich wymagań stawianych oponom WinterExpert w zakresie bezpieczeństwa, marce Uniroyal udało się również znacznie obniżyć opory toczenia dzięki zastosowaniu nowej mieszanki krzemionkowej. Wpływa to pozytywnie na zużycie paliwa i emisję spalin, przyczyniając się do oszczędności finansowych i ograniczania wpływu na środowisko. Na unijnej etykiecie opony WinterExpert uzyskały ocenę „C” w kategorii oporów toczenia.
Aby opony WinterExpert były dostępne dla jak największej liczby pojazdów, Uniroyal znacznie rozszerzył gamę rozmiarów. W porównaniu z poprzedniczką, nowa opona zimowa będzie oferowana w dodatkowych 26 rozmiarach, dzięki czemu będzie można ją zamontować w większości samochodów osobowych i SUV-ów powszechnie używanych w Europie.Opona WinterExpert będzie dostępna w sprzedaży od jesieni 2021 roku.

Kontakt
Ewa Ostapczuk

PR & Marketing Communications Manager
Continental Opony Polska Sp. z o.o.

ul. Żwirki i Wigury 16C
02-092 Warszawa