Opony do samochodów osobowych/Van/4x4

stage_image

Media Services

Wakacyjne wyjazdy ze zwycięzcami

01/06/2017

Przed nami wakacje – dla większości Polaków czas na dłuższe lub krótsze podróże samochodem. Aby bezpiecznie i komfortowo dojechać do celu warto nie tylko sprawdzić stan techniczny pojazdu, ale także wybrać odpowiednie opony. Jakie? Najlepiej takie, które zwyciężają w testach i są polecane przez ekspertów.

Niezmiennie od lat najwyższe miejsca w rankingach i testach prowadzonych przez niezależne ośrodki badawcze oraz magazyny motoryzacyjne zajmują produkty Continental.

Wygodny wyjazd

Eksperci szczególnie docenili tegoroczną nowość Continental – oponę PremiumContact 6, przeznaczoną do samochodów osobowych, która plasuje się pomiędzy ogumieniem do samochodów sportowych a oponami do aut klasy średniej i luksusowych. Model zdobył pierwsze miejsce w teście opon do samochodów osobowych przeprowadzonych przez niemiecki magazyn Auto Bild, w którym przetestowano 52 modele w rozmiarze 225/50 R17. Co najważniejsze, nowa opona Continental nie tylko zwyciężyła w teście, ale także została uznana za najbardziej ekologiczną oponę i otrzymała tytuł ,,Eco-Champion”. Polecają ją także eksperci niemieckiego magazynu Auto Moto und Sport, którzy przetestowali oponę w rozmiarze 245/45 R18.

W PremiumContact 6 wykorzystano sprawdzoną konstrukcję barku i połączono ją z asymetrycznym bieżnikiem z zaawansowanym systemem makro bloków. Nowa opona wyraźnie przewyższa swoje poprzedniczki – ContiPremiumContact 5 oraz ContiSportContact 5 – pod względem oporów toczenia i przebiegu, a także bezpieczeństwa, jakości i komfortu prowadzenia. 

Partnerstwo_dla_Bezpieczenstwa_Drogowego


Wakacje na sportowo

Dla kierowców żądnych sportowych osiągów eksperci zgodnie polecają oponę SportContact 6. Do jej produkcji użyto mieszanki BlackChili, która zapewnia odpowiednią sztywność bloku gumy przy jednoczesnej wysokiej zdolności dopasowania się do nawierzchni drogi. Dla zwiększenia ogólnej sztywności i wytrzymałości przy dużych obciążeniach zaprojektowano nową warstwę znajdującą się tuż pod bieżnikiem.

Siatka ta została wykonana z włókien Aralon 350. Dzięki temu to sportowe ogumienie gwarantuje maksymalną przyczepność, kontrolę i stabilność, a także niski poziom generowanego hałasu oraz bezpieczeństwo prowadzenia nawet do 350 km/h! W tym roku opona Continental SportContact 6 drugi raz z rzędu zdobyła pierwsze miejsce w teście przeprowadzonym przez magazyn AutoBild Sportcars. Przetestowano w nim 9 opon w rozmiarze 235/35R19. SportContact 6 zwycięstwo zawdzięcza wyjątkowo dobrym wynikom na mokrej nawierzchni.

Podczas przygotowań do letniego wyjazdu często skupiamy się przede wszystkim na tym, jak spędzimy czas gdy dotrzemy do celu. Zwykle umykają nam sprawy związane z przygotowaniem samochodu do podróży. Jak powszechnie wiadomo, opony są tym elementem pojazdu, który jest kluczowy dla bezpieczeństwa jazdy. A tam, gdzie chodzi o bezpieczeństwo, warto zaufać ekspertom.

Kontakt
Ewa Ostapczuk

PR & Marketing Communications Manager
Continental Opony Polska Sp. z o.o.

ul. Żwirki i Wigury 16C
02-092 Warszawa

Informacje prasowe