Opony do samochodów osobowych/Van/4x4

stage_image

Media Services

Rosja zwycięzcą Mistrzostw Świata!

25/07/2016

Rosja zwycięzcą IV Mistrzostw Świata Dzieci z Domów Dziecka!

Warszawa, 25 lipca 2015 – W weekend 23-24 lipca na stadionie Miejskim
Legii w Warszawie rozegrane zostały IV Mistrzostwa Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej. Po pełnym walki, trzymającym w napięciu do ostatniej minuty meczu Rosja pokonała Francję po rzutach karnych 4:3. Reprezentacja Polski zdobyła brązowy medal.

 

Mistrzostwa Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej to największe wydarzenie sportowe dla wychowanków placówek opiekuńczo-wychowawczych z całego świata. IV edycja Turnieju zgromadziła setki kibiców i fanów piłki nożnej, którzy przybyli
na stadion miejski Legii Warszawa, by obserwować zmagania prawie 300 młodych piłkarzy i piłkarek z całego świata. W tym roku, o tytuł najlepszej drużyny na świecie, walczyło 27 zespołów z 4 kontynentów i 26 krajów świata, m.in. Niemiec, Kolumbii, Tajlandii czy Japonii.

 

Organizatorem Turnieju jest Stowarzyszenie „Nadzieja na Mundial”. Już po raz czwarty głównym sponsorem wydarzenia był Continental, producent opon i wiodący dostawca rozwiązań dla branży motoryzacyjnej.

ContiSportContact_5_SUV

Piłkarskie emocje z Continental

W sobotę rozegrano mecze fazy grupowej. W niedzielę do walki o Puchar Mistrzów Świata stanęły drużyny z Polski, Hiszpanii, Węgier, Francji, Wietnamu, Rosji i Ukrainy. W finałowym starciu, drużyna Rosji pokonała zespół z Francji 4:3. Brązowy medal trafił w ręce drużyny z Polski, która pokonała Węgrów 2:0.

 

Gratulujemy drużynie Rosji, która zdobyła tytuł Mistrza Świata 2016, a także  wszystkim zawodnikom, którzy wzięli udział w tegorocznej edycji Turnieju! Cieszymy się, że blisko 300 małych fanów piłki nożnej miało szansę wziąć udział w tym wspaniałym wydarzeniu. Mamy nadzieję, że zaszczepiona w ten sposób pasja do sportu pozostanie w nich na całe życie - powiedziała Ewa Ostapczuk-Wasilewska, Media & Communication Manager Continental  Opony Polska.

 

Jak co roku, tak i podczas tegorocznych Mistrzostw, zawodnicy mogli wziąć udział
w specjalnej konkurencji ContiTest, przygotowanej zarówno z myślą o strzelcach,
jak i bramkarzach. Jej uczestnicy musieli wykazać się celnością, trafiając
do ustawionej na boisku bramki przez zawieszone na niej, na różnej wysokości
opony Continental. Najlepszym bramkarzem okazał się Bohdan Venta (Ukraina),
a strzelcem David Ninkovic (Serbia).

Atrakcje dla całej rodziny

Zakończone Mistrzostwa Świata to nie tylko sportowe emocje, ale przede wszystkim dobra zabawa na świeżym powietrzu, w gronie rodziny i przyjaciół. Kulminacją atrakcji był mecz pokazowy Polska vs. Reszta Świata. Na murawie pojawiły się legendy polskiej i światowej piłki: Dariusz Dziekanowski, Jacek Krzynówek, Radosław Gilewicz, Radosław Majdan i Tomasz Kłos, a także Frank Verlaat (Ajax Amsterdam)
oraz Siergiej Alejnikow (Juventus Turyn, srebrny medalista Euro 1988). Ponadto Legia Warszawa - gospodarz imprezy - nagrodził kibiców specjalną niespodzianką, częstując wszystkich ponad pół tonowym tortem z okazji setnych urodzin Legii.

 

Na kolejne piłkarskie emocje – V Mistrzostwa Świata Dzieci z Domów Dziecka
w Piłce Nożnej - zapraszamy już za rok!

 

Więcej informacji o Mistrzostwach na stronie: www.nadziejanamundial.pl

Kontakt
Ewa Ostapczuk

PR & Marketing Communications Manager
Continental Opony Polska Sp. z o.o.

ul. Żwirki i Wigury 16C
02-092 Warszawa

Informacje prasowe