Opony do samochodów osobowych/Van/4x4

stage_image

Dla mediów

Opony Continental PremiumContact™ 6 i SportContact™ 6 wygrywają w kolejnych testach

02/04/2020
  • PremiumContact™ 6 zajmuje pierwsze miejsce w teście rosyjskiego magazynu samochodowego Za Rulem
  • SportContact™ 6 w teście AutoBild Sportcars wygrywa z 9 produktami konkurencji
  • Według wyników testu, opony budżetowe mają „niebezpiecznie długą drogę hamowania na mokrej i suchej nawierzchni”


Warszawa, 2 kwietnia 2020. Po doskonałych wynikach w testach przeprowadzonych przez automobilkluby i magazyny samochodowe w Niemczech, opona Continental PremiumContact™ 6 zdobyła pierwsze miejsce w teście opon letnich przeprowadzonym przez rosyjski magazyn samochodowy Za Rulem (ros. Za kierownicą), wydanie 3/2020. „Najlepsza opona w hamowaniu na suchej nawierzchni, najlepsza do prowadzenia na mokrej i suchej nawierzchni, najlepsza w teście emisji hałasu” – podsumował magazyn. Eksperci przetestowali 15 różnych opon letnich w rozmiarze 195/65 R15, pochodzących od europejskich, amerykańskich i azjatyckich producentów, używając jako pojazdu testowego auta marki Škoda Octavia.


Continental PremiumContact™ 6 – kolejne zwycięstwo w sezonie


Pierwszym miejsce opony PremiumContact™ 6 w teście rosyjskiego magazynu to kolejny bardzo dobry wynik tego modelu w serii testów opublikowanych w 2020 roku przez automobilkluby i magazyny samochodowe. Dla przypomnienia, opona uzyskała wcześniej imponujące wyniki w teście organizowanym przez Auto Zeitung (rozmiar 225/50 R17, 19 lutego 2020), najlepsze w teście automobilklubów ADAC, ÖAMTC i TCS (rozmiar 225/40 R18, 25 lutego 2020) oraz pierwsze miejsce wśród 50 różnych opon w teście AutoBild (rozmiar 245/45 R18, 5 marca 2020).

 

Continental PremiumContact™ 6

Continental PremiumContact™ 6 jest oponą letnią do samochodów klasy kompaktowej i wyższej. Jest produkowana w bardzo szerokiej gamie rozmiarów, z homologacją dla prędkości do 300 km/h (indeks „Y”).


Opona SportContact™ 6 znów na prowadzeniu

 

Magazyn AutoBild Sportscars opublikował swój najnowszy, coroczny test opon letnich (wydanie 4/2020, s. 83, https://www.autobild.de/artikel/sommerreifen-test-2020-245-35-265-35-r-19-16524025.html ) pod tytułem „Hot Wheels”. Opona Continental SportContact™ 6 uzyskała najlepszą ocenę: „Wzorowa”. „Najwyższej klasy opona sportowa, zapewniająca precyzyjne sterowanie, sportowe prowadzenie i krótką drogę hamowania na suchej nawierzchni, stabilne prowadzenie boczne na mokrej nawierzchni i dobrą odporność na aquaplaning” – napisał magazyn, podsumowując wyniki testu. AutoBild Sportscars testował opony w rozmiarze 245/35 R19 na przedniej osi i 265/35 R19 na osi tylnej, w samochodzie Mercedes AMG C63.
We wszystkich ośmiu kategoriach testowych na mokrej i suchej nawierzchni, opona SportContact™6 uzyskała ocenę „dobrą” lub „bardzo dobrą”, a także ocenę „dobrą" w zakresie oporów toczenia.Dla porównania, wyniki innej opony zbadanej w teście, pochodzącej od azjatyckiego producenta, robią mniej imponujące wrażenie: „Niskobudżetowy wzór bieżnika, niebezpiecznie długa droga hamowania na mokrej i suchej nawierzchni; nierównomierne prowadzenie na suchej i mokrej nawierzchni; powolna i gąbczasta reakcja układu kierowniczego oraz wysokie opory toczenia” – podsumowali testowi kierowcy. – „Ta opona nie jest ani zabawna, ani bezpieczna
w prowadzeniu
”.

Opona Continental SportContact™ 6 uzyskała najlepszą ocenę w teście opon letnich AutoBild Sportcars

Opona Continental SportContact™ 6 uzyskała najlepszą ocenę w teście opon letnich AutoBild Sportcars

Kontakt
Ewa Ostapczuk

PR & Marketing Communications Manager
Continental Opony Polska Sp. z o.o.

ul. Żwirki i Wigury 16C
02-092 Warszawa