Opony do samochodów osobowych/Van/4x4

stage_image

Dla mediów

Opony Continental są teraz dostępne w katalogu TecDoc

26/01/2022
Opony Continental są teraz dostępne w katalogu TecDoc


  • Continental jako pierwszy producent opon uwzględniony w katalogu TecDoc
  • Katalog TecDoc zwiększa widoczność na niezależnym rynku części zamiennych
  • Dostępnych jest dziewięć marek z portfolio firmy


Continental jest pierwszym producentem opon, który zaprezentował swoje marki, tj. Continental, Uniroyal, Semperit, Barum, General Tire, Viking, Gislaved, Mabor i Matador, w nowej kategorii produktów oponiarskich w katalogu TecDoc. Opony letnie, zimowe i całoroczne odpowiednie dla danego pojazdu są wyświetlane na podstawie rozmiaru lub wyszukiwania modelu.


– Naszym głównym oczekiwaniem z punktu widzenia branży oponiarskiej jest zwiększenie widoczności naszych marek wśród klientów pośrednich i bezpośrednich. Chcemy ułatwić życie wszystkim partnerom, którzy zdecydują się na identyfikację naszych produktów za pomocą standardowej platformy branżowej, takiej jak TecDoc – wyjaśnia Jürgen Marth, szef działu Key Account Channel & Region Central Europe w jednostce biznesowej Continental Replacement Tires EMEA.


Asortyment produktów w ramach działów Continental Aftermarket i ContiTech jest dostępny w katalogu TecDoc już od wielu lat. Decyzja o przedstawieniu informacji o oponach była dla Continental Tires naturalnym krokiem.


– TecAlliance z jednej strony dobrze rozumie złożoną branżę oponiarską, a z drugiej strony posiada wieloletnie doświadczenie w IAM. Dzięki temu może zaoferować nam dokładnie takie rozwiązanie, jakiego potrzebujemy w ramach TecDoc. Teraz możemy jeszcze bardziej zbliżyć się do klientów i zrozumieć ich wymagania – mówi Jürgen Marth.
Katalog TecDoc firmy TecAlliance zawiera znormalizowane dane ponad 900 marek części zamiennych, z milionami opisów i zdjęć produktów. Od końca stycznia 2022 r. dostępne będą również dane dotyczące opon – w katalogu TecDoc, poprzez Web Service oraz w pakietach danych.


– Dzięki nowej grupie produktów oponiarskich w katalogu TecDoc oferujemy prosty i skuteczny kanał identyfikacji i dystrybucji na motoryzacyjnym rynku części zamiennych. Wspieramy przemysł oponiarski dostarczając dane poprzez konwersję z ich standardu wymiany PRICAT do standardu TecDoc – mówi Jürgen Mehlis, Executive Vice President Data Manager Products w TecAlliance. – Dzięki konwersji dajemy nowe możliwości całej branży. W przyszłości planujemy rozszerzać grupę produktów oponiarskich.

Kontakt
Ewa Ostapczuk

PR & Marketing Communications Manager
Continental Opony Polska Sp. z o.o.

ul. Żwirki i Wigury 16C
02-092 Warszawa