Opony do samochodów osobowych/Van/4x4

stage_image

Media Services

Opona Continental PremiumContact 6 nagrodzona za design

27/07/2017

Nowa letnia opona Continental do samochodów osobowych klasy średniej i luksusowych, zdobyła dwie najbardziej prestiżowe nagrody w dziedzinie wzornictwa – IF Design Award 2017 i red dot design award 2017.

 

„Jesteśmy zaszczyceni, że nasze starania zostały docenione w dwóch międzynarodowych konkursach wzornictwa przemysłowego. Nagrody przyznane oponie PremiumContact 6 potwierdzają utrzymanie najwyższych standardów, w tak ważnym dla Continental procesie doskonalenia ogumienia. W obu przypadkach opona została wysoko oceniona przez niezależnych ekspertów z całego świata. Cieszy nas, że jury doceniło w szczególności te elementy ogumienia, które przynoszą faktyczne korzyści kierowcom.” – powiedział Ulrich Behr, projektant opon Continental, zaangażowany w opracowanie modelu PremiumContact 6. 

PremiumContact6


Projektanci Continental, podczas pracy nad wszystkimi nowymi oponami, szczególną uwagę poświęcają bieżnikowi. Przede wszystkim musi on spełniać stale rosnące oczekiwania kierowców dotyczące jakości opon, prowadzenia auta, bezpieczeństwa i komfortu jazdy oraz oszczędności paliwa. Ważną rolę pełni również estetyka. Charakterystyczne wzory bieżnika, które są zoptymalizowane pod kątem właściwości jezdnych, wyróżniają opony Continental na tle konkurencji oraz nadają im niepowtarzalny charakter. Podobnie jest z bokiem opony, który stanowi nośnik informacji na temat budowy, wymiaru czy parametrów użytkowania opony i jednocześnie jest spersonalizowanym podpisem producenta. Dzięki temu marka
oraz model opony stają się rozpoznawalne na pierwszy rzut oka.

Liczy się nie tylko wygląd

Najlepszym potwierdzeniem doskonałej jakości i właściwości PremiumContact 6 jest uznanie ekspertów motoryzacyjnych. Nowa opona Continental, mimo iż trafiła na rynek zaledwie przed kilkoma miesiącami, zwyciężyła m.in. w prestiżowym teście opon przeprowadzonym przez niemiecki magazyn Auto Bild, w którym przetestowano 52 modele w rozmiarze 225/50 R17. Co ważne uzyskała najlepsze wyniki w hamowaniu zarówno na mokrej, jak i suchej nawierzchni. Model został także uznany za najbardziej ekologiczną oponę i otrzymała tytuł ,,Eco-Champion”.

Kontakt
Ewa Ostapczuk

PR & Marketing Communications Manager
Continental Opony Polska Sp. z o.o.

ul. Żwirki i Wigury 16C
02-092 Warszawa

Informacje prasowe