Opony do samochodów osobowych/Van/4x4

stage_image

Dla mediów

Kierowca rajdowy przetestuje opony Extreme E od Continental

27/06/2019

Pochodząca ze śląskiej rodziny hrabiowskiej Szwedka Mikaela Åhlin-Kottulinsky została kierowcą testowym nowych opon o wysokich osiągach Continental opracowanych z myślą o Extreme E – serii rajdów terenowych dla pojazdów elektrycznych. W 2018 roku była jedyną kobietą, która wygrała jeden z wyścigów Scandinavian Touring Car Championship. W tym roku Mikeala, jako członek zespołu PWR Racing Team, po starcie z pole position odniosła zwycięstwo w pierwszym wyścigu w sezonie.

Mikaela Åhlin-Kottulinsky pochodzi z rodziny odnoszącej sukcesy w sportach motorowych. Jej dziadek Freddy Kottulinsky w 1980 roku zwyciężył w Rajdzie Paryż-Dakar. Także rodzice oraz brat są związani z wyścigami.

To wspaniały projekt. Naprawdę się cieszę, że mam okazję jeździć prototypami elektrycznych 
SUV-ów i mam nadzieję, że dzięki temu uda mi się zwiększyć świadomość na temat zmiany klimatu na całym świecie. Nie mogę się już doczekać testowania opon o wysokich osiągach Extreme E 
od Continental. Zachęcam do śledzenia poszczególnych etapów ich produkcji oraz przebiegu 
jazd testowych w internecie. Zanim ruszy pierwszy wyścig Extreme E, czeka mnie niezwykle ekscytująca podróż - powiedziała Mikaela Åhlin-Kottulinsky.

Kierowca rajdowy przetestuje opony Extreme E od Continental

Producent opon Continental jest oficjalnym sponsorem serii wyścigów Extreme E, w której udział wezmą jedynie prototypy elektrycznych SUV-ów. Celem organizatorów tego wydarzenia jest zwrócenie uwagi na globalne skutki zmiany klimatu.

Więcej informacji: https://www.continental-opony.pl/samochod/extreme-e


Kontakt
Ewa Ostapczuk

PR & Marketing Communications Manager
Continental Opony Polska Sp. z o.o.

ul. Żwirki i Wigury 16C
02-092 Warszawa