Opony do samochodów osobowych/Van/4x4

stage_image

Dla mediów

Opona letnia EcoContact™ 6 firmy Continental nominowana w plebiscycie Fleet Derby 2020 w kategorii „Produkty i usługi flotowe”

04/03/2020
  • Continental Opony Polska, spółka należąca do firmy technologicznej i producenta opon premium Continental AG, ogłasza otrzymanie nominacji w plebiscycie branży flotowej Fleet Derby 2020 dla opony EcoContact™ 6.

EcoContact™ 6 to nowoczesna opona letnia, która zapewnia aż o 20 procent większy przebieg przy niższym o 15 procent oporze toczenia względem poprzedniego modelu ContiEcoContact™ 5. Oponę cechuje jeszcze dokładniejsze prowadzenie i krótsza droga hamowania na mokrych i suchych nawierzchniach.

Odpowiedź na trendy wyznaczające przyszłość branży motoryzacyjnej

Model EcoContact™ 6 jest odpowiedzią koncernu Continental zarówno na surowe wymagania w zakresie bezpieczeństwa, jak i coraz ostrzejsze normy środowiskowe. Oceny „A / A” na etykiecie UE oznaczają, że opona ta osiągnęła najwyższe klasy pod względem efektywności paliwowej oraz hamowania na mokrej nawierzchni, potwierdzone testami. Dla zapewnienia tak doskonałych parametrów jezdnych, w produkcji tego modelu wykorzystywana jest specjalna mieszanka „GreenChili™ 2.0”, która ma za zadanie równomierne rozprowadzenie składników chemicznych w oponie. Efektem tego są silniejsze wiązania między polimerami, co zapobiega deformacji opony podczas jazdy i zmniejsza jej opór toczenia.

Opona EcoContact™ 6 odpowiada zarówno na surowe wymagania w zakresie bezpieczeństwa, jak i coraz ostrzejsze normy środowiskowe

Opona EcoContact™ 6 odpowiada zarówno na surowe wymagania w zakresie bezpieczeństwa, jak i coraz ostrzejsze normy środowiskowe

Continental rozpoczął produkcję seryjną opony letniej EcoContact™ 6 w marcu 2019 r. Obecnie dostępne są już 124 rozmiary i odmiany tego modelu, dla obręczy o średnicach od 13 do 22 cali, oferowanych w szerokościach od 145 aż do 315 milimetrów, z profilami od 30 do 80. Najwyższy dostępny indeks prędkości to „Y”, co odpowiada wartości aż 300 km/h. 44 z dostępnych rozmiarów nosi podwójne „A” na etykiecie UE.

Opona letnia EcoContact™ 6 z technologią ContiSeal™ została też wybrana przez koncern Volkswagen AG na fabryczny montaż (OE) do nadchodzącego elektrycznego modelu VW ID.3 i przeszła restrykcyjny proces homologacji.

Opona EcoContact™ 6 zapewnia optymalną przyczepność, precyzję prowadzenia oraz bezpieczeństwo

Opona EcoContact™ 6 zapewnia optymalną przyczepność, precyzję prowadzenia oraz bezpieczeństwo

Więcej informacji o plebiscycie Fleet Derby 2020

Konkurs Fleet Derby 2020 to dziewiąta edycja ogólnopolskiego plebiscytu flotowego, którego celem jest prezentacja produktów i usług flotowych dostępnych na polskim rynku, promocja dostawców rynkowych oraz najlepszych rozwiązań do firm. Plebiscyt daje możliwość prezentacji w poszczególnych kategoriach: osobowości flotowych, fleet managerów, rozwiązań dedykowanych dla branży flotowej, motoryzacyjnej marki flotowej, elektromobilnych usług i napędów alternatywnych oraz wyłonienia najlepszych pozycji w danych kategoriach w głosowaniu internetowym.

Na oponę Continental EcoContact™ 6 można oddawać głosy na stronach plebiscytu Fleet Derby 2020, pod adresem:

https://www.fleetderby.pl/produkt_usluga/continental-ecocontacttm-6/

Kontakt
Ewa Ostapczuk

PR & Marketing Communications Manager
Continental Opony Polska Sp. z o.o.

ul. Żwirki i Wigury 16C
02-092 Warszawa