Opony do samochodów osobowych/Van/4x4

stage_image

Dla mediów

Czapka od Nico Rosberga na aukcji WOŚP!

28/01/2022
Czapka od Nico Rosberga na aukcji WOŚP!


  • Continental wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy
  • Na licytację trafiła czapka z autografem Nico Rosberga, Mistrza Świata Formuły 1


Czapka mistrza


Prawdziwa gratka dla każdego fana motoryzacji: firma Continental przekazała na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy czapkę Nico Rosberga z wyścigu Extreme E, z jego autografem. – Nico Rosberg to jeden z najbardziej utalentowanych i utytułowanych kierowców wyścigowych: Mistrz Formuły 1 z 2016 roku, zwycięzca serii Extreme E z 2021 roku. Obecnie także propagator zrównoważonego rozwoju w mobilności i ambasador marki Continental, partnera założycielskiego Extreme E. Cieszymy się, że możemy wspólnie wspierać cele WOŚP. Zachęcamy do licytacji wyjątkowej czapki wszystkich, którzy kochają sporty motorowe – mówi Ewa Ostapczuk, PR Manager w Continental Opony Polska.


Orkiestra zagra po raz 30.


Finał WOŚP odbędzie się 30 stycznia. Po raz 30. Fundacja będzie zbierać pieniądze na wsparcie i wyposażenie szpitali. Tym razem WOŚP zagra pod hasłem: „Przejrzyj na oczy”, a pieniądze zebrane przez fundację zostaną przekazane na zakup sprzętu okulistycznego, który podniesie standard diagnostyki i leczenia wzroku dzieci. Czapkę z autografem Nico Rosberga można licytować do 7 lutego br. na stronie Allegro.


Od Formuły 1 do zielonych technologii


Jako syn fińskiego mistrza świata Formuły 1, Keke Rosberga, Nico od dzieciństwa pasjonował się sportami motorowymi. W swojej jedenastoletniej karierze w F1 odniósł 23 zwycięstwa i wywalczył 30 pole position. W 2016 roku zdobył mistrzostwo świata z zespołem Mercedes AMG Petronas F1 Team. Pięć dni po zdobyciu tytułu ogłosił przejście na emeryturę. Od czasu zakończenia kariery w Formule 1 zaczął inwestować w zielone technologie. Jest udziałowcem całkowicie elektrycznej serii wyścigowej Formuły E, współzałożycielem Greentech Festival, globalnej platformy dla pionierskich zielonych innowacji, a także założycielem i dyrektorem generalnym Rosberg X Racing – teamu, który w 2021 roku zwyciężył w pierwszym sezonie wyścigów Extreme E.


Ekstremalna elektromobilność


Extreme E to seria wyścigów, w której elektryczne SUV-y rywalizują w ekstremalnych warunkach, w zakątkach świata, które zostały już zniszczone lub dotknięte przez problemy związane ze zmianami klimatu. – Extreme E odbywa się w miejscach, gdzie konsekwencje zmian klimatycznych są już wyraźnie widoczne. Seria nawiązała współpracę z wieloma międzynarodowymi i lokalnymi partnerami, aby podjąć konkretne działania mające na celu poprawę tej sytuacji. Tworzymy widoczną platformę dla tej kwestii, a jednocześnie podsycamy entuzjazm wokół elektrycznej mobilności i ekologicznych innowacji. – wyjaśnia Nico Rosberg. Continental jest partnerem założycielskim serii i producentem opon terenowych używanych przez wszystkie uczestniczące zespoły.

Kontakt
Ewa Ostapczuk

PR & Marketing Communications Manager
Continental Opony Polska Sp. z o.o.

ul. Żwirki i Wigury 16C
02-092 Warszawa