Opony do samochodów osobowych/Van/4x4

stage_image

Dla mediów

Continental wspiera lokalną jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej

07/05/2020

Spółka Continental Opony Polska bezpłatnie przekazała jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w miejscowości Wierzbica-Kolonia komplet nowych opon Continental RMS 10 R22.5 do wozu gaśniczego.


​„W imieniu Zarządu oraz wszystkich członków OSP Wierzbica-Kolonia pragnę podziękować firmie Continental Opony Polska za tak ważny dla naszej Jednostki prezent i fachowe doradztwo. Uwzględniając wymagania techniczne pojazdu oraz specyfikę warunków pracy strażaków, specjaliści COP dobrali i przekazali bezpłatnie odpowiednie ogumienie do naszego wozu gaśniczego” – mówi Michał Pietrasik, wiceprezes OSP Wierzbica-Kolonia.

Opony Continental RMS 10 R22.5 zapewniają wysoką wytrzymałość i przyczepność nawet w trudnych warunkach terenowych, w których najczęściej jest wykorzystywany wóz strażacki 

„Kilka dni temu nasza Jednostka została wezwana do pożaru pustostanu w naszej miejscowości. Nowe ogumienie przeszło test i sprawuje się bardzo dobrze, a wóz prowadzi się pewnie i ma zagwarantowaną dobrą przyczepność. Opony Continental znacznie poprawiają osiągi naszego wozu w trudnych warunkach terenowych, gdzie najczęściej przychodzi nam pracować. Co najważniejsze, został znacznie podniesiony poziom bezpieczeństwa, ponieważ stare i zużyte opony w każdej chwili mogły doprowadzić do nieoczekiwanej awarii” – dodaje Michał Pietrasik.


„Cieszymy się, że mieliśmy okazję do wsparcia Ochotniczej Straży Pożarnej, choćby w ten skromny sposób. Z dumą i przyjemnością pomagamy tym, którzy pomagają innym, nieraz ratując ludzkie życie oraz dobytek. Wymiana opon jest najprostszym sposobem na poprawę bezpieczeństwa w pojeździe. To jedyny element, który styka się z nawierzchnią. A dla nas bezpieczeństwo na drodze jest ważnym elementem w naszej działalności – do niego dążymy w naszej strategii Wizji Zero, czyli transportu drogowego bez wypadków” – mówi Stanisław Rosół, Dyrektor Handlowy Działu Opon Użytkowych w Continental Opony Polska.

Kontakt
Ewa Ostapczuk

PR & Marketing Communications Manager
Continental Opony Polska Sp. z o.o.

ul. Żwirki i Wigury 16C
02-092 Warszawa