Opony do samochodów osobowych/Van/4x4

stage_image

Dla mediów

Osiągi i estetyka w jednej oponie: Continental SportContact™ 7 zdobywa prestiżowe nagrody za wzornictwo

18/04/2022
Osiągi i estetyka w jednej oponie: Continental SportContact™ 7 zdobywa prestiżowe nagrody za wzornictwo


  • SportContact™ 7 zdobywa nagrody Red Dot Award i iF DESIGN AWARDContinental wspiera firmy w zrównoważonym zarządzaniu flotą poprzez odpowiedni dobór opon, monitorowanie ich stanu, zarządzanie karkasami i bieżnikowanie
  • Międzynarodowe jury z uznaniem o formie, funkcjonalności i innowacyjnym wzornictwieJeśli chodzi o estetykę kół samochodowych, to zwykle zwraca się uwagę przede wszystkim na efektowne felgi. SportContact™ 7 firmy Continental udowadniają jednak, że opony mogą również robić wrażenie pod względem formy, wzornictwa i funkcjonalności. Nowa opona sportowa z Hanoweru zdobyła właśnie dwie spośród najbardziej prestiżowych, międzynarodowych nagród w dziedzinie designu – Red Dot Award: Product Design oraz iF DESIGN AWARD. „Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że nasz flagowy produkt nie tylko przekonał do siebie fanów motoryzacji, ale także że eksperci w dziedzinie wzornictwa z całego świata docenili naszą pracę, przyznając nam ważne nagrody” – powiedział Enno Straten, szef działu strategii, analiz i marketingu opon EMEA w Continental. Tworząc nową oponę projektanci kierowali się trzema głównymi celami: po pierwsze, opracowanie godnej zaufania następnej generacji dla długiej linii udanych opon SportContact™. Po drugie, opracowane innowacje powinny być możliwie najbardziej zauważalne. I po trzecie, język projektowania musiał być zgodny z językiem projektowania nowoczesnych samochodów sportowych.


Renomowana nagroda Red Dot za wzornictwo produktu


W poszukiwaniu dobrego wzornictwa i innowacji, 48 członków międzynarodowego jury Red Dot 2022 indywidualnie oceniło każde ze zgłoszeń z 60 krajów do nagrody Red Dot: Product Design. Nagrody otrzymały tylko te produkty, które przekonały ekspertów wyjątkową jakością wzornictwa – w tym opona Continental SportContact™ 7. Zdaniem jury, nagrodzone firmy swoimi zgłoszeniami wyznaczyły nowe standardy w branży wzornictwa. Dr Peter Zec, inicjator i dyrektor generalny Red Dot, komentując konkurs w 2022 roku stwierdził: „W tym roku konkursowym szczególnie uderzyła mnie wyraźna kreatywność, jaką wykazywały nagrodzone produkty. To, że wciąż istnieją projekty, które zaskakują formą i funkcjonalnością, jest naprawdę imponujące i godne pochwały”.
SportContact™ 7 zwycięża wśród prawie 11 000 zgłoszeń
Sportowa opona UHP zdobyła również tegoroczną nagrodę iF DESIGN AWARD, stając się tym samym jednym ze zwycięzców znanego na całym świecie konkursu wzornictwa. Nagroda została przyznana w obszarze „Produkt”, w kategorii „Samochód/pojazd”. iF DESIGN AWARD jest przyznawana raz w roku przez najstarszą na świecie niezależną instytucję zajmującą się wzornictwem, iF International Forum Design GmbH. Opona SportContact™ 7 zachwyciła 132-osobowe, niezależne, międzynarodowe jury przede wszystkim swoją innowacyjną formą i funkcjonalnością. A liczba kandydatów była duża: jurorzy musieli przyznać znak jakości wyłaniając zwycięzców spośród prawie 11 000 zgłoszeń z 57 krajów.


O Red Dot Award


Red Dot Design Award to jeden z największych konkursów wzornictwa na świecie. W trzech dyscyplinach uczestnicy zgłaszają produkty, prace komunikacyjne i marki, a także prototypy i koncepcje. Nagroda „Red Dot” jest międzynarodowym symbolem dobrej jakości wzornictwa. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.red-dot.de.


O iF DESIGN AWARD


Od 1954 roku nagroda iF DESIGN AWARD jest uznawanym na całym świecie znakiem towarowym w dziedzinie doskonałego wzornictwa. Nagroda iF DESIGN AWARD jest jedną z najważniejszych nagród w dziedzinie wzornictwa na świecie. Nagradzane są w niej osiągnięcia w zakresie wzornictwa ze wszystkich dziedzin: projektowanie produktów, opakowań, komunikacji i usług, architektura i architektura wnętrz, a także profesjonalne koncepcje, user experience (UX) i user interface (UI). Wszystkie nagrodzone prace zostaną zaprezentowane na stronie www.ifdesign.com oraz w aplikacji iF Design.

Kontakt
Ewa Ostapczuk

PR Manager

Continental Opony Polska Sp. z o.o.

ul. Żwirki i Wigury 16c

02-092 Warszawa