Opony do samochodów osobowych/Van/4x4

stage_image

Dla mediów

Continental partnerem sieci Q Service Castrol

16/03/2021
Continental partnerem sieci Q Service Castrol


  • Dzięki współpracy Continental Opony Polska i sieci Q Service Castrol warsztaty mają dostęp do świetnych produktów w każdym segmencie cenowym, a także markę Semperit dedykowaną specjalnie do sprzedaży w ramach sieci
  • Klienci sieci mogą liczyć na wyjątkowe promocje związane z zakupem opon z grupy Continental


W styczniu 2020 podpisano list intencyjny, który stał się podstawą do współpracy w zakresie dystrybucji opon marek Continental, Semperit oraz Barum. Szczególny nacisk położony jest na markę Semperit – opony tej marki będą rozprowadzane w Polsce przede wszystkim za pośrednictwem sieci Q Service Castrol. Klienci, którzy kupią opony Semperit w jednym z warsztatów sieci, otrzymają bezpłatnie gwarancję na uszkodzenia mechaniczne. Ponadto w warsztatach sieci dostępne są opony klasy premium marki Continental, a także opony marki Barum. Od 2021 roku opony marki Continental kupowane w sieci warsztatów Q Service Castrol objęte są także bezpłatną gwarancją na uszkodzenia mechaniczne.


Q Service Castrol to ważny partner biznesowy dla Continental Opony Polska. Sieć dynamicznie się rozrasta – w grudniu 2019 roku zrzeszonych w niej było 200 warsztatów, obecnie jest ich już 360, a należy się spodziewać jej dalszego rozwoju. Dla warsztatów współpraca z firmą Continental to gwarancja dostępu do najwyższej jakości ogumienia należącego do różnych segmentów, w każdym przypadku w korzystnej cenie. Ponadto partnerzy Continental mają zapewnioną kompleksową informację o nowościach oferowanych przez niemieckiego producenta, a także bezpłatny dostęp do wiedzy technicznej dzięki innowacyjnej platformie szkoleniowej Continental.
Ostatecznymi beneficjentami współpracy obu firm będą klienci serwisujący swoje samochody i kupujący ogumienie w warsztatach sieci Q Service Castrol, gdzie mogą liczyć na fachowe doradztwo w kontekście wyboru najlepszych opon, a także na profesjonalną i kompleksową obsługę samochodu.


Z punktu widzenia firmy Continental Opony Polska współpraca z siecią Q Service Castrol to nie tylko okazja do zwiększenia dostępności oferowanego ogumienia klasy premium, ale także do budowania świadomości kierowców związanej z oponami marki Semperit. Dla Continental niezwykle ważne jest promowanie bezpieczeństwa jazdy wynikającego ze stosowania najwyższej jakości ogumienia dostosowanego do oczekiwań i potrzeb kierowców.


Tradycje oponiarskie austriackiej firmy wytwarzającej opony Semperit sięgają 1900 roku. Ponad 120 lat temu rozpoczęto produkcję opon do samochodów osobowych w zakładzie wyrobów gumowych Miskolczy & Co. OHG, w austriackiej miejscowości Traiskirchen. Nazwa Semperit pojawiła się w 1906 roku. W 1927 roku fabrykę zaczęły opuszczać pneumatyczne opony do samochodów ciężarowych.


Marka Semperit ma szczególne osiągnięcia związane z produkcją opon zimowych. W 1988 roku firma wprowadziła do produkcji Semperit Direction-Grip – pierwszą na świecie kierunkową oponę zimową przystosowaną do wysokich prędkości.


Obecnie Semperit kojarzy się z niemiecką jakością, przewidywalnymi parametrami, a także z korzystną ceną. Marka należy do koncernu Continental od 1985 roku.


Firma Continental AG została założona w 1871 roku w Hanowerze. W 2021 świętuje 150 lecie swojego istnienia. Continental Opony Polska obchodzi w tym roku 25-lecie obecności na polskim rynku. Zarówno Continental AG, jak i Continental Opony Polska, kładąc nacisk na bezpieczeństwo jazdy oraz edukację kierowców, a także na uzyskanie najwyższego możliwego poziomu bezpieczeństwa czynnego samochodów, dążą do urzeczywistnienia Wizji Zero – świata bez śmiertelnych wypadków drogowych. Współpraca COP z siecią Q Service Castrol oznacza promocję bezpieczeństwa i najwyższej jakości standardów w serwisowaniu i wyposażaniu samochodów.

Kontakt
Ewa Ostapczuk

PR & Marketing Communications Manager
Continental Opony Polska Sp. z o.o.

ul. Żwirki i Wigury 16C
02-092 Warszawa