Opony do samochodów osobowych/Van/4x4

stage_image

Dla mediów

Continental partnerem Extreme E – serii rajdów terenowych dla pojazdów elektrycznych

07/02/2019

Warszawa, 7 lutego 2019 – Continental został sponsorem serii rajdów terenowych dla pojazdów elektrycznych – Extreme E. Elektryczne SUV-y wyposażone w zaawansowane technologicznie opony marki Continental zabiorą uczestników nowej serii rajdów w najdalsze zakątki świata. Organizatorzy Extreme E przewidują, że za dwa lata w sezonie inauguracyjnym zawodów udział weźmie 12 zespołów. Testy prototypów mają rozpocząć się w kwietniu 2019 r.

 

Zadaniem producenta opon będzie zapewnienie pojazdom biorącym udział w wyścigu doskonałej przyczepności – zarówno w Himalajach, jak i na wybrzeżu Oceanu Indyjskiego, w Arktyce, na pustyni czy w tropikach. Lokalizacja poszczególnych wyścigów jest przemyślana – ideą wydarzenia jest zwrócenie uwagi na wyzwania, z którymi na co dzień mierzą się przedstawiciele lokalnych społeczności.

Continental partnerem Extreme E – serii rajdów terenowych dla pojazdów elektrycznych


„Jesteśmy bardzo podekscytowani współpracą z Extreme E” - powiedział Nikolai Setzer, członek zarządu Continental AG odpowiedzialny za dział opon i zakupów korporacyjnych - „Nowy format sportów wyścigowych daje możliwość zaprezentowania, jak nasze opony Ultra High Performance radzą sobie w ekstremalnych warunkach. Uczestnicy pełnych wyzwań rajdów przekonają się, że wysokie osiągi mogą iść w parze z bezpieczeństwem, niezależnie od nawierzchni. Ważnym aspektem rajdów będzie zwiększanie świadomości widzów na temat współczesnych i przyszłych wyzwań związanych ze zmianami klimatu, odpowiedzialnym podejściem do środowiska naturalnego i ochroną ekosystemów. Zrównoważony rozwój stanowi jeden z priorytetów naszej firmy, co doskonale wpisuje się w założenia Extreme E” – dodał Nikolai Setzer.


Continental wyposaży wszystkie samochody startujące w rajdzie w opony w odpowiednie dla nawierzchni danego odcinka.

Continental partnerem Extreme E – serii rajdów terenowych dla pojazdów elektrycznych

Alejandro Agag, założyciel i dyrektor generalny Formuły E powiedział - „Zawsze pasjonowała mnie rozwijająca się technologia pojazdów elektrycznych i pozytywny wpływ, jaki ekologiczne rozwiązania w zakresie mobilności mogą mieć na walkę ze zmianami klimatu. Jestem przekonany, że Extreme E przyczyni się do budowy bardziej zrównoważonego świata, a dzięki najlepszemu zespołowi ekspertów jesteśmy w stanie tę ambicję urzeczywistnić. Extreme E przyciągnęło uwagę gwiazdy świata sportów motorowych Gila de Ferrana czy najlepszych w swoich dziedzinach ekspertów Davida de Rothschilda lub Fischera Stevensa. Podobnie udział firmy Continental jako partnera założycielskiego oraz firmy CBMM jako dostawcy niobu stanowi ogromne wsparcie dla Extreme E, ale też świadczy o ogromnym potencjale komercyjnym tej zrównoważonej koncepcji sportu i rozrywki.”


Kontakt
Ewa Ostapczuk

PR & Marketing Communications Manager
Continental Opony Polska Sp. z o.o.

ul. Żwirki i Wigury 16C
02-092 Warszawa