Opony do samochodów osobowych/Van/4x4

stage_image

Dla mediów

Continental otrzymał dwie nagrody w konkursie German Design Award 2020

27/04/2020
  • Podwójny sukces jako „Zwycięzca” w kategorii „Doskonały Projekt Produktu”

  • Tak mało przycisków jak to możliwe, tak dużo funkcji jak to konieczne: elementy obsługi stają się widoczne tylko wtedy, gdy są potrzebne

  • Plastikowy wyświetlacz o zagiętym ekranie ułatwia dopasowanie do krzywizn na desce rozdzielczej

 

Continental, producent opon premium i firma technologiczna, zdobył dwie nagrody w konkursie German Design Award. Zmieniające kształt przełączniki Morphing Controls zostały nagrodzone jako „Zwycięzca” w kategorii „Doskonały Projekt Produktu”.


W tej samej kategorii nagrodzono również wyświetlacz z plastikowym ekranem o zakrzywionym kształcie Curved Plastic Lens. „Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Niemiecka Rada ds. Projektowania uznała jakość naszych prac projektowych i rozwojowych. Nagrody te zachęcają nas do ciągłego rozwoju naszych rozwiązań, w celu poprawy komfortu użytkowania” – powiedział dr Frank Rabe, kierownik działu Human Machine Interface Business Unit w Continental.

Przełączniki Morphing Controls same zmieniają swój kształt z płaskiego na trójwymiarowy

Podświetlane przyciski wyłaniają się same, gdy kierowca zbliża dłoń do deski rozdzielczej 

Podświetlane przyciski wyłaniają się same gdy kierowca zbliży dłoń do deski rozdzielczej. Tam, gdzie przed chwilą znajdowała się gładka powierzchnia tapicerki imitująca naturalną skórę, pojawiają się trójwymiarowe, podświetlane przyciski. Gdy kierowca użyje wybranego przycisku, odczuje krótki impuls – drganie przycisku – jako potwierdzenie operacji. Po odsunięciu dłoni przyciski z powrotem zmieniają kształt z wypukłego na płaski, znikając bez śladu z powierzchni deski rozdzielczej. Dzięki rozwiązaniu Morphing Controls, czyli elementom obsługi, które automatycznie zmieniają kształt, Continental usprawnia interakcję człowiek-maszyna we wnętrzu pojazdu, ułatwiając korzystanie z jak największej liczby funkcji przy użyciu jak najmniejszej liczby przycisków.


Wyświetlacz o zakrzywionym ekranie

Wyświetlacze z zakrzywionymi plastikowymi ekranami to kolejny krok w ewolucji interfejsu użytkownika, ułatwiającego interakcję pomiędzy pojazdem a kierowcą lub pasażerem 

Wyświetlacze z zakrzywionymi plastikowymi ekranami to kolejny krok w ewolucji interfejsu użytkownika, ułatwiającego interakcję pomiędzy pojazdem a kierowcą lub pasażerem. Niewielkie promienie krzywizny w połączeniu z elementami topograficznymi powierzchni znacznie poprawiają wrażenia użytkowników przy korzystaniu z systemów wieloekranowych w samochodzie. Pozwalają też na większą swobodę w projektowaniu wnętrz aut. Dodatkowo, zakrzywione ekrany z tworzywa sztucznego nadają się do stosowania na dużą skalę w produkcji seryjnej, przy zachowaniu wysokiej efektywności kosztowej.


German Design Award – topowa niemiecka nagroda w dziedzinie wzornictwa

Podwójny sukces Continental jako „Zwycięzca” w kategorii „Doskonały Projekt Produktu” w konkursie German Design Award 2020 

German Design Award jest międzynarodową nagrodą, przyznawaną przez Niemiecką Radę Wzornictwa Przemysłowego. Jej celem jest odkrywanie, prezentowanie i nagradzanie unikalnych trendów w projektowaniu. Nagroda jest podzielona na trzy kategorie: „Doskonały projekt produktu”, „Doskonały projekt w zakresie komunikacji” i „Doskonała architektura”. Jury German Design Award składa się z ekspertów w dziedzinie wzornictwa z kręgów biznesu, edukacji i nauki, a także przemysłu projektowego.

Kontakt
Ewa Ostapczuk

PR & Marketing Communications Manager
Continental Opony Polska Sp. z o.o.

ul. Żwirki i Wigury 16C
02-092 Warszawa