Opony do samochodów osobowych/Van/4x4

stage_image

Dla mediów

Continental dostarczył węże do gazów medycznych dla szpitali w Bergamo i w całej Lombardii we Włoszech

20/04/2020
  • Przewody niskociśnieniowe do gazów medycznych są stosowane m.in. w aparatach wspomagających oddychanie
  • Węże wykonane z PCW umożliwiają dostarczanie powietrza, tlenu, podtlenku azotu, helu i dwutlenku węgla

 

Warszawa, 20 kwietnia 2020. Continental, firma technologiczna i producent opon klasy premium, dostarcza węże do gazów medycznych dla sektora opieki zdrowotnej w Bergamo i Lombardii, produkowane w zakładzie w Daverio we Włoszech. „Pomimo, że firma Continental zmniejszyła produkcję z powodu pandemii COVID-19, wyprodukowaliśmy specjalne partie na zamówienie włoskiego sektora opieki zdrowotnej. Tymczasowo uruchomiliśmy linię produkcyjną wyrobów medycznych, aby zaspokoić potrzeby naszych klientów i dostarczać węże do sektora ochrony zdrowia. To jest nasz minimalny wkład dla Bergamo i włoskiego społeczeństwa, wsparcie opieki zdrowotnej i wszystkich potrzebujących w tych trudnych czasach” – wyjaśnia Marco Tamborini, który odpowiada za produkcję węży termoplastycznych od czasu przejęcia firmy Merlett przez Continental w 2019 roku. Węże te służą do dostarczenia powietrza i różnych gazów medycznych, niezbędnych w służbie zdrowia, m.in. w urządzeniach wspomagających oddychanie, takich jak system CPAP (ang. Continuous Positive Airway Pressure), stosowany w terapii bezdechu.

 

Niezawodne źródło dostaw dla włoskiego sektora opieki zdrowotnej

Węże niskociśnieniowe do gazów medycznych są stosowane m.in. w aparatach wspomagających oddychanie, takich jak system CPAP.
© Continental AG

Komponenty Continental do gazów medycznych są produkowane dla znajdującej się w Bergamo firmy Flow-meter™, która zajmuje się produkcją urządzeń do pomiaru, kontroli i dostarczania płynów. Prowincja Bergamo w Lombardii we Włoszech jest szczególnie mocno dotknięta epidemią koronawirusa. „W ciągu ostatnich kilku dni otrzymaliśmy wiele wyrazów wdzięczności od szpitali, którym dostarczamy nasze produkty. Byłoby to niemożliwe bez naszych wiarygodnych partnerów – szczególnie w tych czasach. Ze względu na utrzymującą się stresującą sytuację, sprawne dostawy urządzeń medycznych są bardzo ważne dla lokalnych placówek służby zdrowia”, powiedział Roberto Paratico, dyrektor generalny Flow-meter™.


Węże do gazów medycznych dla urządzeń anestezjologicznych i oddechowych

Continental produkuje zamówione partie węży do gazów medycznych dla włoskiego sektora opieki zdrowotnej, pomimo zmniejszenia produkcji spowodowanego pandemią COVID-19. © Continental AG

 

Węże Continental do dostarczania gazów medycznych są wykonane z polichlorku winylu (PCW) z warstwą wewnętrzną z termoplastycznego poliuretanu, wzmocnionego przędzą poliestrową (TPU) i pośrednią warstwą klejącą z poliuretanu (PU). „Będziemy dalej koncentrować się na produkcji komponentów medycznych dla europejskiego sektora opieki zdrowotnej – zwłaszcza w tych dniach, kiedy zapotrzebowanie na sprzęt stosowany w leczeniu chorób układu oddechowego jest tak wysokie” – powiedział Marco Tamborini, Continental.

Kontakt
Ewa Ostapczuk

PR & Marketing Communications Manager
Continental Opony Polska Sp. z o.o.

ul. Żwirki i Wigury 16C
02-092 Warszawa