Opony do samochodów osobowych/Van/4x4

stage_image

Dla mediów

Continental dostarcza opony klasy premium do elektrycznej KIA EV6

03/02/2022
Continental dostarcza opony klasy premium do elektrycznej KIA EV6


  • Opony PremiumContact™ 6 i CrossContact™ RX wyposażone w technologię Continental ContiSilent™ wybrane jako oryginalne wyposażenie do Kia EV6
  • Szeroka gama dopaso'wanych opon letnich, zimowych i całorocznych


W przypadku nowego, całkowicie elektrycznego modelu EV6, Kia skorzystała z bogatego doświadczenia firmy Continental w zakresie projektowania opon do pojazdów elektrycznych. Continental dostarcza producentowi auta dwa rodzaje opon klasy premium: PremiumContact™ 6 i CrossContact™ RX.


Opony PremiumContact™ 6, zaprojektowane specjalnie z myślą o bezpiecznej i komfortowej jeździe, charakteryzują się niskimi oporami toczenia, dzięki czemu Kia EV6 może osiągnąć jeszcze większy zasięg. Specjalna mieszanka bieżnika została zoptymalizowana pod kątem bezpieczeństwa i skuteczności hamowania na mokrej nawierzchni, a konstrukcja opony zapewnia maksymalną stabilność na zakrętach. Asymetryczne rowki obwodowe zastosowane w PremiumContact™ 6 przyczyniają się do bardzo szybkiej reakcji na ruchy kierownicy i doskonałej precyzji kierowania zarówno na suchej, jak i mokrej nawierzchni. Potwierdza to fakt, że wersja opony PremiumContact™ 6 zastosowana w modelu Kia EV6 uzyskała na etykiecie UE najwyższą klasę A za przyczepność na mokrej nawierzchni.


Opona CrossContact™ RX została zaprojektowana przez Continental jako opona wyczynowa typu crossover, która wyróżnia się właściwościami hamowania i prowadzenia – również w wymagającym terenie. Specjalny wzór bieżnika opony zapewnia dodatkową ochronę przed uszkodzeniami spowodowanymi przez kamienie, natomiast ściany boczne zostały zaprojektowane z myślą o bardzo precyzyjnym kierowaniu.


Kia EV6 zjeżdża z linii produkcyjnej na oponach wyposażonych w technologię ContiSilent™


Pojazdy z napędem elektrycznym, takie jak EV6, generują znacznie mniej hałasu niż ich odpowiedniki z silnikami spalinowymi, dlatego ograniczenie odgłosów toczenia opon nabiera szczególnego znaczenia. Wersje opon PremiumContact™ 6 i CrossContact™ RX wybrane do modelu EV6 są wyposażone w technologię ContiSilent™. Aby zapewnić jeszcze cichszą jazdę, ContiSilent™ redukuje nawet o 9 dB składowe hałasu toczenia, które we wnętrzu pojazdu są postrzegane jako szczególnie dokuczliwe. Jest to możliwe dzięki tłumiącej drgania warstwie pianki poliuretanowej przyklejonej do wewnętrznej powierzchni opony. Technologia ContiSilent™ jest kompatybilna ze wszystkimi dostępnymi na rynku felgami i w żaden sposób nie wpływa na pogorszenie osiągów, przebiegu, trwałości czy prędkości maksymalnej.


Opony zimowe i całoroczne klasy premium


Użytkownicy EV6 mogą również wybierać z szerokiej gamy nagrodzonych w testach opon Continental do użytku zimowego i całorocznego. Dopasowana do auta zimowa Continental WinterContact™ TS 850 P, dzięki licznym blokom bieżnika i wzdłużnym lamelom, zapewnia świetną trakcję i krótszą drogę hamowania na śniegu. AllSeasonContact™ to z kolei opona całoroczna, która dzięki mieszance o wysokiej zawartości krzemionki oferuje wysokie osiągi zarówno na mokrej, jak i zimowej nawierzchni. Gwarantuje także wysoki stopień bezpieczeństwa jazdy latem oraz niskie opory toczenia. AllSeasonContact™ w kompleksowym teście opon całorocznych, przeprowadzonym przez niemiecki magazyn motoryzacyjny Auto Zeitung we wrześniu 2021 roku (numer 19/21), zajęła pierwsze miejsce.


Poniższe produkty i rozmiary są zatwierdzone dla Kia EV6 i są dostępne u dealerów w wielu krajach:
PremiumContact™ 6, 255/45 R20 105H XL (SI)
CrossContact™ RX, 255/45 R20 105H XL (SI)
WinterContact™ TS 850 P, 255/45R20 105V
AllSeasonContact™, 255/45R20 105W

Kontakt
Ewa Ostapczuk

PR & Marketing Communications Manager
Continental Opony Polska Sp. z o.o.

ul. Żwirki i Wigury 16C
02-092 Warszawa