Opony do samochodów osobowych/Van/4x4

stage_image

Dla mediów

CES 2019 Innovation Award dla Continental

19/12/2018

Inteligentny system autonomicznych drzwi samochodowych opracowany przez Continental, producenta opon i wiodącego dostawcę rozwiązań dla branży motoryzacyjnej, otrzymał nagrodę CES 2019 Innovation Award w kategorii inteligentne pojazdy oraz technologie bezzałogowe. CTA (Consumer Technology Association), organizator targów CES, wręczył nagrodę podczas dorocznej uroczystości CES Unveiled New York. Wydarzenie było przedsmakiem Targów CES 2019, które odbędą się w dniach 8-11 stycznia
w Las Vegas.

 

Nagrodzone rozwiązanie opracowane przez Continental to optymalne połączenie komfortu oraz bezpieczeństwa. Inteligentny system autonomicznych drzwi samochodowych pozwala na wygodne otwieranie i zamykanie drzwi, jednocześnie zapobiegając ich niekontrolowanemu zatrzaskiwaniu się. Tego rodzaju rozwiązanie jest niezbędnym elementem rozwoju zautomatyzowanej jazdy – samochody bezzałogowe muszą mieć możliwość otwierania i zamykania drzwi bez pomocy użytkowników czy użycia klamek.

 

„Nagroda CES 2019 Innovation Award jest dla naszego zespołu nie tylko potwierdzeniem
osiągnięć, ale także silną motywacją. Naszym głównym celem jest tworzenie innowacyjnych rozwiązań zwiększających poziom komfortu i bezpieczeństwa kierowców oraz innych uczestników ruchu drogowego” - powiedział Johann Hiebl, kierujący oddziałem Karoseria i Bezpieczeństwo (Body & Security).

 

Inteligentne drzwi w inteligentnym samochodzie

„Dzięki inteligentnemu systemowi autonomicznych drzwi samochodowych Continental przytrzaśnięte palce i poobijane drzwi przejdą do historii” - powiedział Johann Hiebl - „Dzięki naszej unikalnej wiedzy i doświadczeniu z dziedziny integracji systemów oraz części mechanicznych oferowanych przez naszych partnerów, ten innowacyjny projekt stał się możliwy do zrealizowania. Pracując nad nowymi rozwiązaniami korzystamy z fachowej wiedzy takich firm, jak Warren Industries, Stabilus oraz Inteva” – dodał.

 

Dzięki funkcji „anti-pinch” system chroni pasażerów przed przytrzaśnięciem, np. przedmiotów czy palców. Natomiast zdolność do wykrywania przeszkód zwiększa bezpieczeństwo oraz zapobiega wgnieceniom karoserii i zarysowaniom lakieru. Inteligentne drzwi Continental stale komunikują się z zintegrowaną funkcją wykrywania nieruchomych przeszkód. Jeżeli czujnik wykryje utrudnienie, proces otwierania zostaje zatrzymany. W trybie wspierającym system ułatwia obsługę drzwi, ograniczając konieczność użycia siły przez użytkownika i umożliwiając ich otwarcie pod dowolnym kątem. Znacznie zwiększa to komfort, gdy np. pojazd zatrzymuje się na zboczu. Dzięki tej funkcji drzwi się nie zatrzaskują i można je otworzyć lub zamknąć, gdy auto jest w pozycji pochyłej. Ułatwia to otwieranie i zamykanie drzwi dzieciom oraz osobom starszym. Funkcje dodatkowe, takie jak regulowana prędkość zamykania i otwierania drzwi czy ochrona przed trzaskaniem, zwiększają wygodę oraz minimalizują nacisk wywierany na mechanizmy drzwi i podwozia.


Continental_z_nagroda_CES_2019_Innovation_Award


Otwieranie pod kontrolą

Inteligentny system autonomicznych drzwi samochodowych posiada bezstopniowo regulowany kąt uchylenia. Umożliwia to płynne otwieranie drzwi w każdej pozycji samochodu, bez efektu gwałtownego przechodzenia pomiędzy poszczególnymi pozycjami. Mimo to drzwi mogą pozostać otwarte w dowolnej pozycji.

 

„Połączenie inteligentnego systemu z naszym rozwiązaniem PASE (passive start and entry system) sprawia, że drzwi samochodu otwierają się automatycznie i bezdotykowo, we właściwym momencie. Ponadto, rozpoznają one poszczególnych użytkowników i otwierają się po właściwej stronie” – dodał Johann Hiebl.

Continental_z_nagroda_CES_2019_Innovation_Award_1


Continental na targach CES

Osoby, które będą uczestniczyły w Targach CES 2019 oraz Consumer Electronics Show 2019 w dniach 8-11 stycznia w Las Vegas będą mogły zapoznać się ze wszystkimi funkcjami inteligentnego systemu autonomicznych drzwi samochodowych. Projektanci Continental przygotowali interaktywny pojazd demonstracyjny wyposażony w dwa typy tego rozwiązania. Stanowisko firmy o numerze 7519 będzie zlokalizowane w sali północnej.

 

Ponadto, w dniu 7 stycznia (poniedziałek) o godzinie 11:00, w budynku Mandalay Bay w salach Surf Ballroom znajdujących się na II piętrze, odbędzie się konferencja prasowa Continental. Firma zaprezentuje również swoje najnowsze innowacyjne technologie na prywatnej wystawy w hotelu Renaissance.


Kontakt
Ewa Ostapczuk

PR & Marketing Communications Manager
Continental Opony Polska Sp. z o.o.

ul. Żwirki i Wigury 16C
02-092 Warszawa