Opony do samochodów osobowych/Van/4x4

stage_image

Dla mediów

Aktywnie dla bezpieczeństwa po milion kilometrów

01/06/2021
Aktywnie dla bezpieczeństwa po milion kilometrów


  • Nieważne, czy biegasz, jeździsz rowerem czy po prostu chodzisz na dłuższe spacery: Continental zachęca wszystkich do podjęcia wyzwania
  • Celem akcji „Razem nam po drodze z pomaganiem” jest wspólne zebranie 50 tys. złotych dla Fundacji Moc Pomocy


Pandemia na długie miesiące zatrzymała nas w domach. Ograniczyliśmy wiele aktywności fizycznych, zwłaszcza jeśli uprawiając je, trudno było zachować właściwy dystans społeczny. Continental ma propozycję dla tych, którzy potrzebują odpowiedniej motywacji, aby powrócić do działania. Każdy może dołączyć do akcji „Razem nam po drodze z pomaganiem”. Pokonane przez uczestników akcji kilometry Continental zamieni w złotówki, które wpłaci na konto Fundacji Moc Pomocy, wspierającej poszkodowanych w wypadkach drogowych.


– W Polsce mamy ponad 400 tys. kilometrów dróg. Każdego dnia poruszają się po nich kierowcy, rowerzyści, a poboczami piesi. Musimy więc mieć świadomość, że od każdego z nas zależy bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Continental, obchodząc 150-lecie działalności na świecie i 25-lecie w Polsce, postanowił wykorzystać jubileusz do promowania tematyki bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz zachęcić Polaków do aktywności fizycznej w szczytnym celu – mówi Piotr Snakowski, Head of Marketing Department Continental Opony Polska.


Poznaj zasady gryBy wesprzeć poszkodowanych w wypadkach drogowych, wystarczy zainstalować aplikację Activy na smartfonie, dokonać rejestracji i dołączyć do otwartego konkursu Continental – „Razem nam po drodze z pomaganiem”. Aplikację Activy można w prosty sposób połączyć ze sowim kontem w aplikacjach Strava, Garmin czy Polar. Uczestnik może podjąć się kilku wyzwań:

  • przejechania 1000 kilometrów w ramach takich aktywności, jak na przykład: jazda na rowerze, jazda na rolkach, hulajnodze czy deskorolce;
  • przebiegnięcia czy przejścia 300 kilometrów w ramach aktywności, takich jak: bieg, nordic walking, spacer.


– Do udziału w akcji dołączyły gwiazdy ze świata sportu – Gosia Rdest, Cezary Zamana oraz bracia Szymon i Dawid Godziek. Liczymy, że ich wkład w popularyzację tej inicjatywy pozwoli zrealizować zakładany cel. Gdy będą rejestrować swoje aktywności na rzecz Fundacji, staną się inspiracją dla innych użytkowników. Siłą akcji są jej uczestnicy. Co najmniej milion przebytych kilometrów to gwarancja osiągniecia celu finansowego. Choć liczba wydaje się ogromna, jesteśmy zdeterminowani, aby ją osiągnąć najszybciej, jak to możliwe. Z pomaganiem razem nam po drodze – wyjaśnia Piotr Snakowski.
Po zaliczeniu kolejnych odcinków misji uczestnik zostanie poinformowany o następnych etapach. Każdy etap zawiera informację o pokonanej trasie wraz z ciekawostką lub poradą związaną z bezpieczeństwem na drodze. Najbardziej aktywni uczestnicy otrzymają nagrody specjalne.


Akcja wystartowała 14 maja i potrwa przez trzy miesiące. Jej celem jest wspólne zebranie maksymalnej kwoty 50 tys. zł, którą Continental przekaże na konto Fundacji Moc Pomocy.


Więcej informacji na stronie www.razemnampodrodze.pl.


Przyjaciele akcji


Gosia Rdest jest kierowcą wyścigowym. To pierwsza i jedyna Polka startująca w serii wyścigów W Series oraz ambasadorka marki Uniroyal. Cezary Zamana jest Mistrzem Polski w kolarstwie szosowym, zwycięzcą Tour de Pologne i zwycięzcą etapu Criterium du Dauphine Libere, uczestnikiem największego kolarskiego wyścigu na świecie – Tour de France. Po zakończeniu profesjonalnej kariery sportowej zajął się organizacją i popularyzacją zawodów i wyścigów kolarskich dla amatorów. Szymon i Dawid Godziek to bracia, których kojarzy prawdopodobnie każdy miłośnik rowerowych sportów grawitacyjnych. Ich wspólna pasja doprowadziła do zaistnienia w światowej czołówce sportów wyczynowych.


O Fundacji


Fundacja Moc Pomocy jest dziełem dwóch przyjaciół – Rafała Mikołajczyka i Bartosza Kaczmarka, którzy od wielu lat pracują na rzecz wsparcia i aktywizacji osób z niepełnosprawnościami. Ich wspólnym marzeniem było założenie całkowicie niezależnej organizacji, która będzie niosła bezinteresowną pomoc dla osób po urazach.

Kontakt
Ewa Ostapczuk

PR & Marketing Communications Manager
Continental Opony Polska Sp. z o.o.

ul. Żwirki i Wigury 16C
02-092 Warszawa