Opony do samochodów osobowych/Van/4x4

stage_image

Dla mediów

Ogólnopolski Dzień Bezpiecznego Kierowcy: Continental promuje bezpieczeństwo na drodze jako Partner Technologiczny Mercedes-Benz Safety Experience

Continental na pierwszym miejscu w rankingu „Marka Nr 1” portalu „Wybór Kierowców”

Przed Ogólnopolskim Dniem Bezpiecznego Kierowcy, który jest obchodzony w naszym kraju 25 lipca od 2006 roku, Continental, firma technologiczna i producent opon premium, ogłasza swój udział w tegorocznej edycji cyklu szkoleń Mercedes-Benz Safety Experience w charakterze partnera w zakresie ogumienia. Opony są jedynym elementem styku pojazdu z nawierzchnią, dlatego aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo, samochody podczas szkolenia muszą być wyposażone w ogumienie najwyższej jakości, którą gwarantuje Continental.

Czytaj więcej

Continental: 7 porad dla podróżujących kamperami

Continental: 7 porad dla podróżujących kamperami

Ze względu na istotne różnice w prowadzeniu pojazdu rekreacyjnego i typowego samochodu osobowego, a także ze względu na to, że kształt i obciążenie aut rekreacyjnych mają wpływ na ich stabilność dynamiczną, dobór odpowiednich opon w kamperach jest szczególnie ważny dla bezpieczeństwa.

Czytaj więcej

Dwie nagrody dla opon Continental wykonanych z kauczuku z mniszka lekarskiego

Opona rowerowa Continental Urban Taraxagum, wykonana z naturalnego kauczuku, pozyskanego ze specjalnej odmiany mniszka lekarskiego zdobyła prestiżową nagrodę Red Dot Design Award i została wyróżniona nagrodą E-Bike Design & Innovation Award w kategorii „Zrównoważony rozwój i ekologia" przez magazyn Focus E-Bike (https://www.focus.de, 21 marca 2020). Podczas gdy nagroda Red Dot Design Award została przyznana za projekt bieżnika opony, który oparto na kształcie komórek mniszka lekarskiego, Focus E-Bike wyróżnił wykorzystanie kauczuku z mniszka lekarskiego, zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Czytaj więcej

Continental na pierwszym miejscu w rankingu „Marka Nr 1” portalu „Wybór Kierowców”

Continental na pierwszym miejscu w rankingu „Marka Nr 1” portalu „Wybór Kierowców”

Continental, firma technologiczna i producent opon klasy premium, zdobył pierwsze miejsce w rankingu „Marka Nr 1” (edycja 2020) w kategorii „Opony samochodowe” niezależnego portalu motoryzacyjnego „Wybór Kierowców”.

Czytaj więcej

Etykieta unijna powinna pomagać w zakupie odpowiedniej opony

Obowiązek umieszczania na oponach etykiety UE, zawierającej najważniejsze informacje o parametrach ogumienia, został wprowadzony 1 listopada 2012 roku. Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 1222/2009, wszystkie modele opon sprzedawane na terytorium UE muszą być oznaczone etykietą z informacjami na temat oporów toczenia, przyczepności na mokrej nawierzchni oraz zewnętrznego hałasu toczenia opony. 

Czytaj więcej

Continental Opony Polska zdobył dwie nagrody w plebiscycie Fleet Derby 2020

Firma Continental Opony Polska sp. z o.o. otrzymała dwie statuetki w ogólnopolskim plebiscycie flotowym Fleet Derby 2020 w kategorii „Produkt / Usługa flotowa”. Nagrodzona została opona Continental EcoContact™ 6 (podkategoria „Opony”) oraz sieć ogólnopolskich serwisów BestDrive (podkategoria „Serwis ogumienia”).

Czytaj więcej

Bieganie w maseczce na twarzy? Z wózkiem dziecięcym? Z muzyką? 10 wskazówek dla biegaczy w dobie koronawirusa

Miłośnicy biegania w kolorowych strojach w parkach i lasach, a także na miejskich chodnikach, to widok znany każdemu. Na przykład, w Niemczech jeszcze przed rozpoczęciem pandemii koronawirusa było ponad pięć milionów biegaczy. Chociaż jeszcze nie ma oficjalnych danych na temat wzrostu zainteresowania bieganiem podczas pandemii COVID-19, oczywiste jest, że teraz znacznie więcej ludzi sznuruje swoje buty do biegania. Kluby sportowe, baseny i siłownie były zamknięte przez ostatnie miesiące. Niektóre ograniczenia mające na celu zapobieganie rozpowszechnianiu się wirusa zostały już zniesione, w związku z czym można ponownie uprawiać sporty indywidualne – zarówno na świeżym powietrzu, jak i w ośrodkach sportowych, które powoli się otwierają. Nadal jednak istnieje duża niepewność co do tego, w jaki sposób ludzie mogą uczestniczyć w grupowych zajęciach lub grach zespołowych, dlatego bieganie jest jedną z niewielu aktywności sportowych, która nie wiąże się z niebezpieczeństwem w czasie pandemii.

Czytaj więcej

Bezpieczna jazda latem: jak zadbać o auto przed wakacjami podczas pandemii koronawirusa

Bezpieczna jazda latem: jak zadbać o auto przed wakacjami podczas pandemii koronawirusa

Zachowaj dystans i unikaj niepotrzebnego kontaktu – to najważniejsze motto w czasach koronawirusa. Dla wielu osób ich własny samochód jest najbezpieczniejszym i najbardziej godnym zaufania środkiem transportu. W tej chwili nie da się przewidzieć, które miejscowości letniskowe będą otwarte, ale urlop w kraju zamieszkania zapowiada się na jedną z najpopularniejszych form wypoczynku w tym roku. Dlatego tak ważne jest, aby Twój samochód był przygotowany do wakacyjnych podróży. Continental radzi, na co warto zwrócić uwagę.

Czytaj więcej

Continental wspiera lokalną jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej

Spółka Continental Opony Polska bezpłatnie przekazała jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w miejscowości Wierzbica-Kolonia komplet nowych opon Continental RMS 10 R22.5 do wozu gaśniczego.

Czytaj więcej

Continental obniża do 1 zł opłatę franczyzową w sieci BestDrive

Continental Opony Polska, producent opon premium i firma technologiczna, wobec sytuacji związanej z epidemii koronawirusa SARS-CoV-2 zdecydował o wsparciu warsztatów partnerskich sieci BestDrive przez obniżenie do symbolicznej złotówki półrocznej opłaty franczyzowej. Taka efektywna forma wsparcia pozwoli przedsiębiorcom – właścicielom warsztatów i serwisów, którzy zdecydowali się na współpracę z Continental, zabezpieczyć najważniejsze w tym momencie potrzeby związane z ich codziennym biznesem.

Czytaj więcej

Dla mediów

Informacje prasowe

stage_image

Informacje prasowe Continental

Czytaj więcej