Opony do samochodów osobowych/Van/4x4

stage_image

Dla mediów

Extreme E: Continental z pozytywnymi wnioskami po pierwszych etapach wyścigu

Extreme E: Continental z pozytywnymi wnioskami po pierwszych etapach wyścigu

Czytaj więcej

Mały krok dla człowieka – duża pomoc dla Fundacji Moc Pomocy

Mały krok dla człowieka – duża pomoc dla Fundacji Moc Pomocy

To już ostatnia prosta akcji Continental „Razem nam po drodze z pomaganiem”. Dzięki uczestnikom, którzy w pocie i słocie dzielnie zdobywają kilometry, wspólnie udało się już zebrać prawie 36 tys. złotych dla Fundacji Moc Pomocy. To jeszcze nie koniec akcji, dlatego wszystkich chętnych, którzy jeżdżą na rowerze, biegają, spacerują, zachęcamy do wyzwania, dzięki któremu wspieramy poszkodowanych w wypadkach drogowych.

Czytaj więcej

Continental dostarczy opony do elektrycznego Mustanga Mach-E

Continental dostarczy opony do elektrycznego Mustanga Mach-E

Continental otrzymał homologację dla opon PremiumContact™ 6 na oryginalne wyposażenie do Forda Mustanga Mach-E. Opona PremiumContact™ 6 została zaprojektowana do sportowej i komfortowej jazdy, a jednocześnie dzięki niskim oporom toczenia pozwala zwiększyć zasięg samochodów elektrycznych.

Czytaj więcej

108. edycja Wielkiej Pętli rozpocznie się w Bretanii na oponach Continental

108. edycja Wielkiej Pętli rozpocznie się w Bretanii na oponach Continental

3414 kilometrów, 184 kolarzy, 21 etapów i niezliczona liczba kibiców – już 26 czerwca rozpoczyna się międzynarodowe święto kolarstwa, czyli 108. edycja Tour de France.

Czytaj więcej

Continental dołącza do inicjatywy RE100

Continental, dołączył do globalnej inicjatywy RE100. Celem projektu RE100 (energia elektryczna ze źródeł odnawialnych), prowadzonego przez The Climate Group we współpracy z CDP, jest promowanie wykorzystania energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł odnawialnych (OZE). Obecnie w skład inicjatywy wchodzi ponad 230 wpływowych firm, które zobowiązały się do pozyskiwania 100% energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych najpóźniej do 2050 roku.

Czytaj więcej

Continental wygrywa prestiżową nagrodę Tire Technology Award za koncepcyjną oponę dla elektrycznych robotaksówek

Jury nagrody „Journey to Automation”, przyznawanej przez brytyjskie czasopismo branżowe European Rubber Journal (ERJ), uznało Continental za zwycięzcę w sześciu kategoriach i zdobywcę prestiżowego wyróżnienia Tire Technology Award. Nagrodzono koncepcję kół i opon Conti C.A.R.E. dla przyszłych rozwiązań w zakresie elektromobilności.

Czytaj więcej

Opony do samochodów typu SUV o wysokich osiągach – jak je najlepiej dopasować?

Opony do potężnych samochodów typu SUV i aut osobowych z napędem 4WD muszą sprostać większej liczbie wyzwań niż ich odpowiedniki do „zwykłych” pojazdów osobowych

Czytaj więcej

Odliczanie rozpoczęte – Continental wita Nico Rosberga w wyścigach Extreme E i zaprasza na wirtualną inaugurację nowej serii wyścigów

W 2021 roku nowa seria wyścigów terenowych elektrycznych SUV-ów Extreme E przeniesie profesjonalny sport motorowy do najdalszych zakątków planety – wszystko na pokładzie statku RMS St. Helen. Kalendarz startów obejmuje m.in. wyścigi na wybrzeżu Senegalu, na pustyni w Arabii Saudyjskiej i w lasach deszczowych Brazylii. 

Czytaj więcej

Rozmowa z Alejandro Agagiem, CEO Extreme E

W związku z rozwojem mobilności, nowoczesnym pojazdom elektrycznym i autonomicznym są stawiane coraz wyższe wymagania dotyczące elektroniki. Auta elektryczne i autonomiczne generują ogromne ilości danych, a nowe koncepcje łączności sprawiają, że współczesne systemy elektroniczne stają się coraz bardziej złożone. Continental, producent opon premium i firma technologiczna, z powodzeniem rozwija i wdraża zaawansowane cyfrowe systemy łączności i sterowania w samochodach elektrycznych.  

Czytaj więcej

Wielki powrót wielkiej promocji: gwarantowana gotówka za zakup opon

W związku z nadchodzącym sezonem wymiany opon na zimowe, marka Continental zachęca konsumentów do wyboru swoich produktów poprzez zwrot części kosztów zakupu nowych opon. Mechanizm promocji, zastosowany po raz pierwszy wiosną tego roku, zyskał ogromne uznanie konsumentów. Dlatego w październiku 2020 roku Continental wraca z kolejną promocją wspierającą sprzedaż, która w tym sezonie skierowana jest nie tylko do osób fizycznych, ale też do przedsiębiorców, prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą.
Promocja trwa od 12.10.2020 do 30.11.2020.

Czytaj więcej

Dla mediów

Informacje prasowe

stage_image

Informacje prasowe Continental

Czytaj więcej