Opony do samochodów osobowych/Van/4x4

Niezależne testy w każdych warunkach
Niezależne testy w każdych warunkach

Testy i wyniki testów – potwierdzona jakość dla Twojego bezpieczeństwa

Twoje bezpieczeństwo jest naszym priorytetem. Dlatego, opracowując opony, Continental uwzględnia wszystkie możliwe aspekty bezpieczeństwa i komfortu.

Przed rozpoczęciem produkcji wszystkie innowacje Continental muszą zostać poddane intensywnym testom. Każda nowa opona musi pokonać setki kilometrów na naszym głównym torze testowym Contidrom. W sumie każdego roku w różnych warunkach testowanych jest 140 000 opon.

Łączna liczba kilometrów pokonanych przez naszych kierowców testowych w ubiegłym roku jest równa odległości, jaką przebyliby, okrążając kulę ziemską 500 razy.

Poddajemy nasze opony bardziej wymagającym testom niż jakikolwiek inny producent opon.

Ale nie poprzestajemy na tym – zależy nam, żeby nasze opony świetnie wypadały również w niezależnych testach. I tak faktycznie jest.

Opony Continental regularnie zajmują czołowe miejsca w niezależnych rankingach, a ponadto kilkukrotnie zostaliśmy uznani za najlepszą markę opon w plebiscytach organizowanych przez niemieckie stowarzyszenie kierowców ADAC i renomowane czasopisma motoryzacyjne, w tym AutoBild i AutoZeitung.

Te osiągnięcia napawają nas dumą, potwierdzając po raz kolejny, że z oponami Continental jesteś bezpieczny na drodze w każdych warunkach.

Lokalizacje testowe Continental: świat testów

Testowane na każdym etapie – od prototypu po produkcję

Aby dostarczyć bezpieczne, zoptymalizowane i niezawodne opony, Continental stosuje zarówno sprawdzone, jak i nowatorskie metody testowania.

Andreas Schlenke, ekspert ds. badań i rozwoju Continental, wyjaśnia, w jaki sposób testowanie – od wirtualnych symulacji po testy obiektywne i subiektywne – stanowi integralną część każdej fazy rozwoju opon.

Start
Andreas Schlenke
 

Potwierdzone przez media branżowe: opony Continental w czołówce rankingów

Opony Continental niezmiennie wygrywają w testach na całym świecie.

W 653 niezależnych testach przeprowadzonych od 2007 roku nasze produkty otrzymywały najwyższą ocenę 511 razy – to niewiarygodny sukces na poziomie 78%.

Do wyróżnień, które napawają nas szczególną dumą, należą nagroda za najlepszą oponę ostatnich 50 lat magazynu Auto Motor Sport, a także regularnie zdobywane najwyższe oceny w najważniejszych testach opon letnich i zimowych Niemieckiego Stowarzyszenia Kierowców.

Co ważne, uzyskiwane przez nas wyniki testów są jednym z najistotniejszych powodów, dla których producenci samochodów obdarzają nas zaufaniem – co trzeci samochód opuszczający linie montażowe jest wyposażony w opony Continental.

Powiązane tematy

Doświadczenie w motoryzacji

Od jazdy autonomicznej po e-mobilność i zrównoważony rozwój, odkryj, jak Continental wykracza swoją wizją poza opony i pomaga kształtować przyszłość świata motoryzacji.

Czytaj więcej

Niemiecka precyzja

Niemieccy inżynierowie słyną z pracowitości, precyzji i wydajności, wyznając te same wartości, które leżą u podstaw dotychczasowych i obecnych innowacji Continental.

Czytaj więcej

Pierwsze wyposażenie

Wybierasz nowy samochód?
Liczy się Twój komfort i bezpieczeństwo?

Czytaj więcej

Continental ponad 700 razy na szczycie testów opon

Continental ponad 700 razy na szczycie testów opon

Opony Continental zdobyły najwyższe noty w ponad 700 testach i niezmiennie od dekady są najwyżej ocenianymi oponami letnimi oraz zimowymi we wszelkich rankingach!

Czytaj więcej

Wyniki testów opon zimowych

ContiWC-TS860_Motor

Testowane i polecane przez profesjonalistów! Poniżej prezentacja aktualnych wyników testów opon zimowych:

Czytaj więcej

Oferta Opon

Znajdź opony do Twojego samochodu

Najszybsza droga do idealnej opony.