Opony do samochodów osobowych/Van/4x4

Pierwsze wyposażenie
- komfort i najlepsze osiągi

Świętuj z nami – jesteś członkiem rodziny

Jest duże prawdopodobieństwo, że jeździsz samochodem zawierającym części Continental.

Dzięki zaufaniu, jakim nasze produkty cieszą się wśród producentów z branży motoryzacyjnej w Europie, opony Continental są montowane w co trzecim nowym samochodzie, w ponad 800 modelach. Oznacza to, że jesteśmy najchętniej wybieranym dostawcą przez producentów samochodów, a nasi konkurenci zostają daleko w tyle. 

Bez względu na markę Twojego nowego samochodu, niezależnie od tego, czy przesiadasz się z małego samochodu do rodzinnego vana, czy wreszcie odbierasz z salonu swój wymarzony samochód, producenci samochodu wiedzą, że opony Continental to synonim niezawodnego bezpieczeństwa.

Zapewnienie bezpieczeństwa wymaga dużego nakładu pracy: proces od opracowania koncepcji do zamontowania opony w nowym samochodzie, trwa średnio cztery lata.

Zaprojektowana przez Continental opona, jest idealnie dopasowana do danego modelu samochodu, aby zapewnić jak najlepsze osiągi. Opona taka poddawana jest dodatkowo ponad 100 testom wewnętrznym.

Dzięki "szytym na miarę" oponom, nabywcy samochodów mają zagwarantowane bezpieczeństwo, a także mogą się cieszyć nowym samochodem przez długi czas.

Trzy pytania do Ulricha Mertina dotyczące opon opracowywanych jako pierwsze wyposażenie

Patrząc na nowoczesny samochód, zobaczysz idealnie zintegrowaną koncepcję, w której dużą rolę odgrywają również opony.

Dzięki odpowiednim oponom, możliwe jest przeniesienie na drogę, parametrów samochodu przewidzianych przez projektantów, a wybór opon Continental na pierwsze wyposażenie (original equipment – OE) przez producenta samochodu, świadczy o najlepszej jakości produktu.

Zespoły opracowujące opony stają przed coraz większymi wyzwaniami. Muszą one sprostać wymaganiom stawianym nowym samochodom, szybkiemu rozwojowi technologii oraz wymaganiom zależnym od kraju i producenta. 

Ulrich Mertin, Senior Vice President Key Account Management EMEA Business Unit OE PLT Tires w Continental, wyjaśnia znaczenie opracowywania opon OE i wyzwania, jakie się z tym wiążą.

Działalność w zakresie opracowywania opon na pierwsze wyposażenie jest ogromnym wyzwaniem. Na jakim etapie prac nad samochodem producenci kontaktują się zwykle z Continental?

Ujmę to w ten sposób: od czasu, gdy utrzymujemy zapytanie, mamy zazwyczaj od trzech do czterech lat na opracowanie idealnej opony do nowego modelu samochodu. Przy czym na przykład niedawno otrzymaliśmy zapytania dotyczące projektów, które muszą zostać sfinalizowane w ciągu dwóch lat. Dłuższe terminy pozwalają nam spełnić wymagania w stopniu bardziej niż wystarczającym. Jednak w idealnej sytuacji powinniśmy oczywiście być angażowani na etapie prac nad koncepcją nowego samochodu. I choć nie jest to normą, czasami tak faktycznie jest.

Jakie są kluczowe właściwości opony, których producent samochodu oczekuje od producenta opon?

Różnią się one w zależności od kraju, a nawet w zależności od producenta. Ogólnie rzecz biorąc, podstawowe wymogi dotyczą przede wszystkim bezpieczeństwa, a także zmniejszenia oporów toczenia, poziomu hałasu wewnątrz samochodu i hałasu zewnętrznego bez uszczerbku dla bezpieczeństwa. Ponadto wymagania zmieniają się wraz z upływem czasu, zwłaszcza w związku z rozwojem nowych technologii. Na przykład jeszcze w latach 80. XX wieku opór toczenia i zużycie paliwa odgrywały stosunkowo podrzędną rolę, co jednak uległo zasadniczej zmianie wraz z nastaniem elektromobilności (i w związku z jej wymaganiami). Podsumowując, obecnie nasza misja polega na przesuwaniu granic we wszystkich kierunkach.

Jak zapewniacie, aby nowo opracowana opona OE spełniała wysokie oczekiwania producenta samochodu?

Na koniec procesu opracowywania przeprowadzamy niezliczone testy, najpierw w laboratoriach, a następnie na torze. Zwłaszcza opony OE są poddawane kompleksowym testom. Chcemy przekraczać nasze cele w zakresie parametrów funkcjonalnych, niezależnie od tego, czy chodzi o generowanie hałasu, hamowanie czy opory toczenia. Po testach w warunkach laboratoryjnych następują jazdy testowe w rzeczywistych warunkach na naszych torach testowych. Każdy zespół ma własnych kierowców testowych, którzy wykonują to zadanie, oceniając, czy nowo opracowana opona dobrze sprawdza się również na drodze.

OPONY CONTINENTAL OE - NAJLEPSZE OSIĄGI

Wybierasz nowy samochód? Liczy się Twój komfort i bezpieczeństwo?

Opony zamontowane na Twoim nowym samochodzie jako pierwsze wyposażenie, zapewniają wysoki komfort jazdy i wpływają na jego wysokie osiągi.

Dzięki idealnie dopracowanym parametrom, opony Continental wspierają systemy bezpieczeństwa Twojego samochodu.

Mobile Image Desktop Image

Powiązane tematy

Doświadczenie w motoryzacji

Od jazdy autonomicznej po e-mobilność i zrównoważony rozwój, odkryj, jak Continental wykracza swoją wizją poza opony i pomaga kształtować przyszłość świata motoryzacji.

Czytaj więcej

Niemiecka precyzja

Niemieccy inżynierowie słyną z pracowitości, precyzji i wydajności, wyznając te same wartości, które leżą u podstaw dotychczasowych i obecnych innowacji Continental.

Czytaj więcej

Testy i wyniki testów

Opony Continental regularnie zdobywają najwyższe noty w niezależnych testach na całym świecie; potwierdzona jakość zapewniająca bezpieczną jazdę w każdych warunkach.

Czytaj więcej

Oferta opon letnich

Znajdź opony do Twojego samochodu

Najszybsza droga do idealnej opony.