Opony do samochodów osobowych/Van/4x4

Ingeniería alemana por todo el mundo

Niemiecka precyzja,
ceniona na całym świecie

Niemiecka fachowość doceniana na całym świecie

Staranność, precyzja i efektywność: to atrybuty, z których niemiecka inżynieria słynie już od ponad wieku. Niemiecka inżynieria to nasze DNA, lecz dziś Continental może się również poszczycić wiedzą fachową na całym świecie: marzenie o mobilności klientów realizuje każdego dnia 244 000 zaangażowanych pracowników zatrudnionych w 61 krajach. W samym tylko dziale opon 54 000 pracowników w 24 krajach śledzi trendy i zmiany na rynku, wykorzystując je szybciej niż inni i szybciej opracowując bardziej efektywne rozwiązania dla naszych klientów. Łączy ich kultura oparta na zaufaniu i świadomość, że sukces trzeba wypracować. Opony Continental były zawsze wyrazem dążenia do doskonałości. Duch globalnej współpracy wzbogacają umiejętności i wiedza pracowników reprezentujących szeroki zakres specjalizacji. Jesteśmy przekonani, że tylko wartości przekładają się na wyniki i pozwalają realizować cele naszej firmy, jakimi są innowacyjność, produktywność i wzrost w skali globalnej.

Wiedza inżynierska jako siła napędowa przyszłej mobilności

Od momentu powstania w 1871 roku firma Continental stara się zapewnić bezpieczeństwo na naszych ulicach, jednocześnie nie pozbawiając nas komfortu jazdy i przyjemności. Począwszy od wczesnych innowacji, takich jak pierwsza na świecie opona z bieżnikiem z 1904 roku, po wizjonerską serię opon eContact dla pojazdów elektrycznych i nasze innowacje w dziedzinie technologii samochodowych, Continental konsekwentnie daje wyraz swojemu duchowi pionierskości, który emanuje od Hanoweru na cały świat. Pionierskość ta przejawia się we wszystkich obszarach naszej działalności – jesteśmy gotowi na transformację przemysłu motoryzacyjnego. Jesteśmy gotowi na przyszłość.

Niemiecka technologia: najwyższe standardy w rozwiązaniach dla opon

Niemiecka inżynieria i dokładność nie tylko są legendarne, ale również ucieleśniają to, co najnowocześniejsze. Continental stara się dać wyraz temu duchowi wynalazczości w przypadku każdego nowego produktu. Nasze centrum inżynieryjne w Hanowerze w Niemczech, w którym pracuje ponad 1000 naukowców, projektantów i inżynierów, prowadzi prace badawczo-rozwojowe i testy w jednym prostym celu – zwiększenia bezpieczeństwa mobilności. Działalność ta prowadzona jest z zachowaniem najwyższych niemieckich standardów od prawie 150 lat. 

W jej wyniku powstaje szeroka gama najwyższej klasy produktów przeznaczonych do wykorzystania we wszystkich formach mobilności. Od opon przeznaczonych do zastosowań w sportach wyczynowych po innowacyjne rozwiązania dla lekkich samochodów ciężarowych – mamy rozwiązanie niemal dla każdego zastosowania, potrzeby i rynku na całym świecie. A ponieważ szczególne wyzwania wymagają szczególnych rozwiązań, pozwalamy, by kierowała nami natura. Ma ona bowiem doskonałe zdolności adaptacyjne, dostosowując się do indywidualnych potrzeb i specyfiki środowiska. Pracujemy w podobny sposób, traktując wyzwanie klienta jak własne, dobierając z naszego szerokiego asortymentu indywidualne rozwiązania, które najlepiej odpowiadają charakterowi jego

Upowszechnianie cyfryzacji: produktywność i usieciowiona produkcja opon

Na przestrzeni ostatnich 100 lat produkcja opon przebyła długą drogę. Brudne i śmierdzące warsztaty, w których pracownicy formują gumę ręcznie, należą już do przeszłości. Dzisiaj nasi pracownicy produkcyjni sprawiają, że Continental zapewnia najwyższą jakość na czas, pracując w sposób wydajny, bezpieczny i ekologiczny. Oznacza to stosowanie nowych i innowacyjnych technologii, utrzymywanie optymalnej wydajności pracy maszyn oraz skuteczne procedury w przypadku defektów.

Dlatego ważnym etapem było otwarcie naszego pierwszego Centrum Technologii Wysokosprawnych. Jeden z pierwszych w historii zakładów produkcyjnych Continental został zbudowany w Korbach w 1907 roku. Obecnie to małe niemieckie miasteczko jest siedzibą innowacyjnego zakładu Continental, który przenosi produkcję opon w epokę cyfrową, wykorzystując maszyny i procesy produkcyjne, które są całkowicie usieciowione i rejestrowane za pomocą układów czujników i oprogramowania.

Zakład produkcji opon zbudowany według zasad przemysłu 4.0: Centrum Technologii Wysokosprawnych

Wszystko, co najlepsze dla opon Continental: jakość na pierwszym miejscu

Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo na drodze, opona jest krytycznym punktem styczności pojazdu z drogą. Kierowcy potrzebują odpowiednich opon, zapewniających optymalne właściwości na wszelkiego rodzaju nawierzchniach i o każdej porze roku. Dlatego w kwestiach jakości nigdy nie idziemy na kompromisy. Gdy Continental rozpoczął swoją działalność ponad 100 lat temu, produkcja opon była mniej lub bardziej przemyślanym rzemiosłem. Dziś jest wysoce technologicznym procesem. Każdy typ i model opony projektuje się pod kątem konkretnego przeznaczenia. Precyzja sięgająca choćby najdrobniejszego składnika chemicznego jest niezbędna w opracowywaniu tworzyw sztucznych, gum i polimerów do naszych produktów. Współpracując ściśle z naszymi odbiorcami, określamy i opracowujemy niestandardowe receptury zapewniające najwyższą jakość finalnych produktów. Wysokich standardów przestrzegamy we wszystkich operacjach, inwestując w utrzymanie, standaryzację i poprawę skuteczności i wydajności naszych działań i procesów biznesowych w działach R&D i zakładach.

 

– Kiedyś do rozwoju działalności wykorzystywaliśmy konie. Obecnie siłą napędową naszego wzrostu są miliardy bitów i bajtów. Doszło do procesu transformacji: Continental, producent opon, dostawca dla sektora motoryzacyjnego i partner przemysłowy, stał się producentem wiodących technologii i usług. Ten proces dokonującej się obecnie zmiany oznacza dla nas wiele szans.

Dr Elmar Degenhart, Prezes Zarządu Continental

Rozwój dla przyszłości: innowacyjność w dziedzinie ogumienia

Lepsze parametry i większe bezpieczeństwo na drogach to dwie główne siły napędowe innowacyjności w Continental Tires. Najnowszą innowacją Continental w dziedzinie technologii opon jest ContiFlexStud™, zupełnie nowy rodzaj kolca, który oznacza ekscytującą rewolucję pod względem wrażeń z jazdy w zimie.

Całkowicie nowa konstrukcja zapewnia istotne zmniejszenie zużycia w kontakcie z nawierzchnią, lepszą przyczepność na lodzie, dłuższą żywotność w całym okresie eksploatacji i mniejszy hałas wewnątrz samochodu. Kolejnym obszarem skupiającym w sobie innowacje są testy opon w połączeniu z nowymi technologiami, takimi jak zautomatyzowane i autonomiczne pojazdy i samochody.

Dbanie o czystszy świat: zrównoważony rozwój

Continental Tires szanuje ludzi i środowisko. Naszym celem jest aktywna ochrona zasobów naturalnych naszej planety. Dlatego nasze działania charakteryzują się ciągłym dążeniem do poprawy wydajności. W ramach swoich działań w tym obszarze prowadzimy między innymi prace badawczo-rozwojowe w zakresie alternatywnych materiałów do produkcji opon.

Niedawno otworzyliśmy laboratorium badawcze „Taraxagum Lab Anklam” w Anklam, w Meklemburgii-Pomorzu Przednim w Niemczech. Laboratorium zajmuje się badaniami upraw i procesem ekstrakcji surowca do produkcji gumy z mniszka rosyjskiego jako alternatywy dla pochodzącego z krajów tropikalnych kauczuku. Oprócz badań nad nowymi materiałami Continental opracował metodę recyklingu złomu kordu stalowego pokrytego gumą, który powstaje w procesie produkcji opon.

Ekspansja na cały świat: od inżynierii niemieckiej do globalnej

Naszą domeną są opony high-tech, inteligentne technologie dla mobilności, transport materiałów i przetwarzanie danych. Od lat 80. XX wieku Continental przeobraził się stopniowo w międzynarodowy koncern upowszechniający swoje wartości i kulturę na całym świecie, by jak najlepiej służyć klientom we wszystkich regionach. Zapewniamy najodpowiedniejsze rozwiązanie dla każdego rynku z osobna i spełniamy indywidualne potrzeby każdego klienta.

Powiązane tematy

Doświadczenie w motoryzacji

Od jazdy autonomicznej po e-mobilność i zrównoważony rozwój, odkryj, jak Continental wykracza swoją wizją poza opony i pomaga kształtować przyszłość świata motoryzacji.

Czytaj więcej

Pierwsze wyposażenie

Wybierasz nowy samochód?
Liczy się Twój komfort i bezpieczeństwo?

Czytaj więcej

Testy i wyniki testów

Opony Continental regularnie zdobywają najwyższe noty w niezależnych testach na całym świecie; potwierdzona jakość zapewniająca bezpieczną jazdę w każdych warunkach.

Czytaj więcej

Oferta opon letnich

Znajdź opony do Twojego samochodu

Najszybsza droga do idealnej opony.