Opony do samochodów osobowych/Van/4x4

Nasz wizja
sięga daleko
poza opony

Eksperci motoryzacyjni – znacznie więcej niż opony

Continental to o wiele więcej niż tylko opony. Odkąd nasza firma powstała w 1871 roku, niezmiennie zależy nam na poprawie bezpieczeństwa i efektywności transportu ludzi i towarów. Nasza wizja innowacyjności nie uległa zmianie od dziesięcioleci.

Ponieważ pojazdy stają się coraz inteligentniejsze, łączymy swoją fachową wiedzę w zakresie autonomicznej mobilności i bezpieczeństwa oraz usieciowienia pojazdów z myślą o przełożeniu danych i synergii na lepsze wrażenia z jazdy.

Nowe technologie opracowywane przez nasz dział badań i rozwoju obejmują radary, czujniki i systemy łączności zwiększające bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg.

Ponieważ wszystkie układy, w tym zautomatyzowany układ hamulcowy, są ze sobą połączone, ich optymalne funkcjonowanie można osiągnąć tylko wówczas, gdy samochód jest wyposażony w najlepsze opony.

Urzeczywistnieniem mobilności przyszłości są innowacyjne rozwiązania zastosowane w Twoim samochodzie, takie jak hybrydowe układy napędowe czy samochody w pełni elektryczne.

Bezpieczeństwo jest bezwzględnym priorytetem firmy Continental nie tylko w kontekście jedynego punktu kontaktu pojazdu z jezdnią, jakim jest opona.

Innowacyjne rozwiązania już dostępne: megatrendy w mobilności

Bez kierowcy? Czyli autonomiczna jazda bez stresu.

Asystenci hamowania, systemy utrzymywania pasa ruchu i układy automatycznego parkowania to dopiero początek.

W ciągu następnych kilku lat samochody będą w rosnącym stopniu przejmować funkcje od kierowcy – to rewolucja napędzana przez specjalistów Continental opracowujących technologie czujników i wysokowydajnych systemów komputerowych, które mogą łączyć ze sobą samochody, tworząc sieci.

Już teraz istnieją samochody zdolne do samodzielnego parkowania lub poruszania się autostradą.

Jednym z naszych głównych celów jest zrealizowanie naszej Wizji Zero: w trzech etapach chcemy zapewnić przyszłość bez ofiar śmiertelnych, bez poszkodowanych i wreszcie bez wypadków.

Samochód pozostaje głównym zagrożeniem na drodze, ale inteligentne czujniki i technologie pozwolą nam to zmienić.

Dowiedz się więcej

Elektryfikacja ruchu: e-mobilność

W ramach swojej wizji „Clear Power” (Czysta Moc) Continental już teraz oferuje szereg komponentów do pojazdów hybrydowych i elektrycznych.

Wszystkie z nich zostały opracowane nie tylko w celu zapewnienia bardziej ekologicznej, ale również bardziej ekonomicznej jazdy.

Jednym z najważniejszych jest nasza 48-woltowa technologia do samochodów hybrydowych, pozwalająca zmniejszyć zużycie paliwa o 21 procent.

Nasz moduł AllCharge znacznie poprawia właściwości użytkowe pojazdu elektrycznego, umożliwiając kierowcy ładowanie akumulatora samochodu bezprzewodowo.

W Chinach w napędy elektryczne Continental wyposażone są całe floty samochodów średniego zasięgu. Modernizujemy nawet samochody z silnikiem diesla. W naszych modelach Super Clean Electrified emisję tlenku azotu z silników spalinowych udało nam się ograniczyć o 60 procent.

Dowiedz się więcej

Przewidywanie zagrożeń: bezpieczeństwo

Autonomiczne i skomputeryzowane samochody muszą zapewniać bezpieczeństwo pasażerom.

Firma Continental opracowała systemy, które rozpoznają sygnalizację świetlną, przejścia dla pieszych, samych pieszych, chodniki i znaki drogowe. Potrafią interpretować sytuację na drodze i odpowiednio na nią reagować, nawet przy maksymalnym natężeniu ruchu.

Dzięki kamerom zamontowanym w lusterkach bocznych, osłonie chłodnicy i w tylnej części pojazdu nasze czujniki wykrywają potencjalne zagrożenia, takie jak aquaplaning w deszczu, obliczają optymalną prędkość i informują kierowcę.

Dodatkowo system komunikacji V2X ostrzega o zagrożeniu, samochody znajdujące się pobliżu. System wykrywa znacznie więcej niż tylko mokrą nawierzchnię: Nasz „Road Condition Observer” nie zawiedzie Cię nawet w przypadku śniegu i oblodzenia.

Dowiedz się więcej

Komunikacja to podstawa: digitalizacja

Nowoczesne systemy informacyjno-rozrywkowe (infotainment) w samochodzie to coś więcej niż tylko wyświetlanie istotnych danych i informacji w atrakcyjnej formie graficznej. Continental pracuje nad zintegrowaną komunikacją człowiek-maszyna.

Potężne procesory wielordzeniowe i wyświetlacze o wysokiej rozdzielczości gwarantują klarowne przekazywanie ważnych informacji kierowcy. Dzięki połączeniu z internetem system umożliwia ponadto pobieranie i aktualizowanie aplikacji HTML5 i na urządzenia z systemem Android.

Jak zawsze bezpieczeństwo jest najważniejsze. Dlatego bezpieczeństwo naszych systemów informatycznych uwzględniamy od pierwszego dnia ich tworzenia.

Systemy są wyposażone w zintegrowaną ochronę przed cyberatakami, a programy bezpieczeństwa nieprzerwanie monitorują sieć wewnętrzną i komunikację poza pojazdem pod kątem anomalii.

Dowiedz się więcej

Czyste rozwiązania, czystsza przyszłość: zrównoważony rozwój

Dla firmy Continental zrównoważone zarządzanie przedsiębiorstwem rozpoczyna się od struktury korporacyjnej: nasza Rada ds. Zrównoważonego Rozwoju zapewnia przestrzeganie praw człowieka i przepisów w całym naszym łańcuchu dostaw.

Wszyscy nasi pracownicy, dostawcy i partnerzy handlowi muszą przestrzegać Kodeksu postępowania. Nowi dostawcy są dokładnie sprawdzani.

To zintegrowane podejście pomaga producentom samochodów wprowadzać na rynek pojazdy bardziej przyjazne dla środowiska. Dla nas zrównoważone tworzenie wartości oznacza również efektywność w korzystaniu z energii i zasobów.


Dowiedz się więcej

Samochód pełen rozwiązań Continental

Komponenty Continental można znaleźć niemal wszędzie w samochodzie. Nasza wiedza obejmuje wiele dziedzin: od wyposażenia podwozi pojazdów w technologie bezpieczeństwa po innowacyjne rozwiązania systemowe dla układu napędowego, elementy wyposażenia kabiny zwiększające komfort oraz, oczywiście, opony. ContiTech opracowuje również rozwiązania dla innych branż, takich jak materiały powierzchniowe lub podwozia dla innych klas pojazdów.

Właściwe rozwiązanie do wszystkich zastosowań

Firmie Continental niezmiennie zależy na oferowaniu jak najlepszych rozwiązań w zakresie ogumienia – nie tylko dla samochodów. Swoją gruntowną wiedzę dotyczącą opon i ich opracowywania wykorzystujemy również na potrzeby innego rodzaju pojazdów, od samochodów ciężarowych, autobusów, maszyn do robót ziemnych, pojazdów portowych i przemysłowych, po traktory, rowery i motocykle.

Solutions for motorcycles
Rozwiązania dla
motocykli

Continental oferuje odpowiednie opony dla motocyklistów, niezależnie od tego, czy zależy im na prędkości na szosie, czy na bezpieczeństwie podczas jazdy offroadowej.

Dowiedz się więcej
Solutions for truck and bus
Rozwiązania dla
samochodów ciężarowych i autobusów

Przewożąc ładunki, potrzebujesz opon, które będą wytrzymalsze i trwalsze. Dokładnie takie jak opony firmy Continental.

Dowiedz się więcej
Solutions for bicycles
Rozwiązania dla
rowerów

Rowery szosowe, górskie, przełajowe lub trekkingowe: nasza firma oferuje opony przystosowane do wszystkich rodzajów kolarstwa.

Dowiedz się więcej
Solutions for specialty vehicles
Rozwiązania dla
pojazdów specjalistycznych

Continental ma w swoim asortymencie opony specjalnego przeznaczenia, dzięki którym ciężkie pojazdy budowlane i wózki paletowe mogą bezpiecznie wykonywać swoją pracę.

Dowiedz się więcej

Opony w skrócie – co warto wiedzieć

Mobile Image Desktop Image

Powiązane tematy

Niemiecka precyzja

Niemieccy inżynierowie słyną z pracowitości, precyzji i wydajności, wyznając te same wartości, które leżą u podstaw dotychczasowych i obecnych innowacji Continental.

Czytaj więcej

Pierwsze wyposażenie

Wybierasz nowy samochód?
Liczy się Twój komfort i bezpieczeństwo?

Czytaj więcej

Testy i wyniki testów

Opony Continental regularnie zdobywają najwyższe noty w niezależnych testach na całym świecie; potwierdzona jakość zapewniająca bezpieczną jazdę w każdych warunkach.

Czytaj więcej

Oferta opon letnich

Znajdź opony do Twojego samochodu

Najszybsza droga do idealnej opony.