Opony do samochodów osobowych/Van/4x4

New content item
Zaprojektowane z myślą o ekstremum


CONTINENTAL — WSPÓŁZAŁOŻYCIEL I PARTNER EXTREME E.

Od naszych technologii wymagamy najwięcej, dlatego podejmujemy każde wyzwanie, by wyznaczać nowe cele w zakresie osiągów i bezpieczeństwa. W tym celu firma Continental w naturalny sposób została współzałożycielem i partnerem Extreme E. To seria wyścigów, która otwiera nowe, niezrównane możliwości: tory w najbardziej odległych zakątkach świata, ekologiczne pojazdy terenowe z elektrycznym napędem o wysokiej mocy oraz seria wyścigowa, którą można wygrać tylko dzięki doskonałej koordynacji pomiędzy pojazdem i kierowcą. Firmie Continental nie chodzi jedynie o wsparcie samochodów rajdowych kierujących się do linii mety. Celem ostatecznym jest zastosowanie nowych technologii w pojazdach drogowych, aby ludzie mogli każdego dnia przemieszczać się z punktu A do punktu B szybciej i bezpieczniej.

Start
 

TRANSMISJA Z INAUGURACJI SERII EXTREME E W LONDYNIE. ZAPRASZAMY.

Start

 

 

 

Poza utartym szlakiem: miejsca wyścigów

Aby wyznaczać nowe standardy dla kierowców i technologii w wyścigach, znany teren trzeba zostawić za sobą. To dlatego wyścigi Extreme E odbywają się w odległych lokalizacjach, do których nigdy żaden samochód rajdowy się nie zapuścił:

  • Arktyce,
  • amazońskiej dżungli,
  • Himalajach,
  • na afrykańskiej pustyni
  • oraz wybrzeżu Oceanu Indyjskiego.

Tych pięć miejsc zapewnia wyzwania, które nie mogłyby być bardziej zróżnicowane; od oślepiającego żaru po przenikliwe zimno, od nieprzebytej dżungli po gładki lód, od tropikalnej wilgotności po rozrzedzone powietrze na dużych wysokościach.

 

Mocne i ciche: samochody rajdowe

Aby pokonać najsurowszy i najtrudniejszy teren, elektryczne pojazdy muszą osiągnąć nowe, śmiałe wyżyny możliwości. Te zelektryfikowane SUV-y nie tylko są przyjazne dla środowiska, ale także w pełni zdolne do podołania morderczym wymaganiom stawianym przez taki rajd. Technologia opon Continental oczywiście zapewni tym wspaniałym, a jednocześnie cichym pojazdom najlepszą przyczepność na śniegu, piasku, szutrze czy w błocie.

 

Inna liga: seria wyścigowa

Extreme E to nowa klasa rajdowa: 12 zespołów w trzech grupach rywalizuje pomiędzy sobą w zapierających dech w piersi pojedynkach trwających maksymalnie 10 minut. Gdy pędzi się po wyboistych i nierównych trasach w dżungli, na pustyni czy w Arktyce, liczy się każda sekunda.

Podczas zbliżania się do mety poszczególnych odcinków czy samej mety, gdy w grę wchodzi zwycięstwo, skutki najdrobniejszego błędu kierowcy lub sprzętu stają się brutalnie bezlitosne. Pod koniec cyklu punkty zdobyte na wszystkich torach zadecydują, kto zostanie mistrzem Extreme E i zapewni sobie miejsce w annałach nowej formuły wyścigowej.

Aktualnie:


Start

Wkrótce.

Wdrażanie nowych technologii, jest tak samo wymagające jak sam wyścig Extrem E. Śledź historie wyjątkowej serii, dotyczącej badań i rozwoju nad technologią zastosowaną w oponach używanych podczas Extrem E.

Używamy plików cookie w celu zapewnienia jak największego komfortu korzystania z naszej witryny internetowej. Kliknij tutaj, żeby dowiedzieć się więcej lub zmienić ustawienia plików cookie w swojej przeglądarce.