Opony do samochodów osobowych/Van/4x4

stage_image1_lg

Dlaczego Continental

W trosce o Twoje bezpieczeństwo

Tworzymy standardy w dziedzinie testowania.

Image

Zanim jakakolwiek innowacja firmy Continental trafi do produkcji, przechodzi etap intensywnych testów. Nasze metody, zarówno te znane od dawna, jak i zupełnie nowe, które stale rozwijamy, gwarantują najwyższy poziom testowania. Continental udoskonala swoje technologie pomiarowe, by móc zaoferować najlepsze produkty, zoptymalizowane pod każdym względem.  

Testujemy z myślą o bezpieczeństwie – na całym świecie.

Przez cały rok wciąż na nowo udowadniamy, że nie istnieją żadne ograniczenia dla naszych jednostek testujących opony w Stanach Zjednoczonych, Nowej Zelandii, Szwecji, Hiszpanii czy wreszcie na naszym wewnętrznym torze pod Hanowerem, Contidromie – na którym testy przeprowadzają również niezależni eksperci.

Wszystkie produkowane przez nas opony zimowe i letnie z całego świata są testowane w różnych warunkach pogodowych i na każdej możliwej nawierzchni. Testowanie przebiega przy użyciu najnowocześniejszych metod i technologii pomiarowych.

Każdego roku poddajemy testom 140 tysięcy opon na łącznie 200 milionach kilometrów. Zanim jakakolwiek innowacja zostanie wdrożona, nasz międzynarodowy zespół profesjonalnych kierowców testowych przeprowadza w tym czasie ponad 67 tysięcy prób, co odpowiada ponad 500 okrążeniom kuli ziemskiej. Dzięki temu Continental może zaoferować najbezpieczniejsze, najwygodniejsze i najbardziej godne zaufania rozwiązania w dziedzinie mobilności.


Image
Image

Pierwszy w pełni zautomatyzowany system testowania opon od Continental.

24 godziny na dobę, 365 dni w roku – dzięki AIBA (Automated Indoor Braking Analyzer – Zautomatyzowany Wewnętrzny Analizator Hamowania) Continental wynosi sztukę testowania opon na wyższy poziom. Podczas w pełni zautomatyzowanej procedury w hali Contidromu bezzałogowy pojazd testowy rozpędza się do 120 km/h, po czym hamuje na zmieniających się, operowanych hydraulicznie nawierzchniach przy użyciu znormalizowanych okładzin hamulcowych. Testy można przeprowadzać przez cały rok na suchej i mokrej nawierzchni, a także na osobnym torze pokrytym lodem. Ponieważ testy odbywają się niezależnie od zewnętrznych warunków pogodowych, Continental może poszczycić się najdokładniejszą procedurą testującą hamowanie oraz ulepszoną o nawet 70% odtwarzalnością testów. Kierowcy mogą zatem spać spokojnie, wiedząc, że ich opony zapewnią perfekcyjne hamowanie w każdych warunkach.

Używamy plików cookie w celu zapewnienia jak największego komfortu korzystania z naszej witryny internetowej. Kliknij tutaj, żeby dowiedzieć się więcej lub zmienić ustawienia plików cookie w swojej przeglądarce.