Opony do samochodów osobowych/Van/4x4

Niezależne testy w każdych warunkach
Niezależne testy w każdych warunkach

Testy i wyniki testów – potwierdzona jakość dla Twojego bezpieczeństwa

Twoje bezpieczeństwo jest naszym priorytetem. Dlatego, opracowując opony, Continental uwzględnia wszystkie możliwe aspekty bezpieczeństwa i komfortu.

Przed rozpoczęciem produkcji wszystkie innowacje Continental muszą zostać poddane intensywnym testom. Każda nowa opona musi pokonać setki kilometrów na naszym głównym torze testowym Contidrom. W sumie każdego roku w różnych warunkach testowanych jest 140 000 opon.

Łączna liczba kilometrów pokonanych przez naszych kierowców testowych w ubiegłym roku jest równa odległości, jaką przebyliby, okrążając kulę ziemską 500 razy.

Poddajemy nasze opony bardziej wymagającym testom niż jakikolwiek inny producent opon.

Ale nie poprzestajemy na tym – zależy nam, żeby nasze opony świetnie wypadały również w niezależnych testach. I tak faktycznie jest.

Opony Continental regularnie zajmują czołowe miejsca w niezależnych rankingach, a ponadto kilkukrotnie zostaliśmy uznani za najlepszą markę opon w plebiscytach organizowanych przez niemieckie stowarzyszenie kierowców ADAC i renomowane czasopisma motoryzacyjne, w tym AutoBild i AutoZeitung.

Te osiągnięcia napawają nas dumą, potwierdzając po raz kolejny, że z oponami Continental jesteś bezpieczny na drodze w każdych warunkach.

Testowane na każdym etapie – od prototypu po produkcję

Aby dostarczyć bezpieczne, zoptymalizowane i niezawodne opony, Continental stosuje zarówno sprawdzone, jak i nowatorskie metody testowania.

Andreas Schlenke, ekspert ds. badań i rozwoju Continental, wyjaśnia, w jaki sposób testowanie – od wirtualnych symulacji po testy obiektywne i subiektywne – stanowi integralną część każdej fazy rozwoju opon.

Start
Andreas Schlenke
 

Potwierdzone przez media branżowe: opony Continental w czołówce rankingów

Opony Continental niezmiennie wygrywają w testach na całym świecie.

W 653 niezależnych testach przeprowadzonych od 2007 roku nasze produkty otrzymywały najwyższą ocenę 511 razy – to niewiarygodny sukces na poziomie 78%.

Do wyróżnień, które napawają nas szczególną dumą, należą nagroda za najlepszą oponę ostatnich 50 lat magazynu Auto Motor Sport, a także regularnie zdobywane najwyższe oceny w najważniejszych testach opon letnich i zimowych Niemieckiego Stowarzyszenia Kierowców.

Co ważne, uzyskiwane przez nas wyniki testów są jednym z najistotniejszych powodów, dla których producenci samochodów obdarzają nas zaufaniem – co trzeci samochód opuszczający linie montażowe jest wyposażony w opony Continental.

Powiązane tematy

Wiedza motoryzacyjna

Od jazdy autonomicznej po e-mobilność i zrównoważony rozwój, odkryj, jak Continental wykracza swoją wizją poza opony i pomaga kształtować przyszłość świata motoryzacji.

Czytaj więcej

Niemiecka inżynieria

Niemieccy inżynierowie słyną z pracowitości, precyzji i wydajności, wyznając te same wartości, które leżą u podstaw dotychczasowych i obecnych innowacji Continental.

Czytaj więcej

Oryginalne wyposażenie

Dzięki oryginalnemu wyposażeniu Continental jesteś częścią największej na świecie społeczności cieszącej się gwarantowanym bezpieczeństwem.

Czytaj więcej

Continental ponad 700 razy na szczycie testów opon

Continental ponad 700 razy na szczycie testów opon

Opony Continental zdobyły najwyższe noty w ponad 700 testach i niezmiennie od dekady są najwyżej ocenianymi oponami letnimi oraz zimowymi we wszelkich rankingach!

Czytaj więcej

Wyniki testów opon zimowych

ContiWC-TS860_Motor

Testowane i polecane przez profesjonalistów! Poniżej prezentacja aktualnych wyników testów opon zimowych:

Czytaj więcej

Oferta Opon

Znajdź opony do Twojego samochodu

Najszybsza droga do idealnej opony.

Używamy plików cookie w celu zapewnienia jak największego komfortu korzystania z naszej witryny internetowej. Kliknij tutaj, żeby dowiedzieć się więcej lub zmienić ustawienia plików cookie w swojej przeglądarce.