Opony do samochodów osobowych/Van/4x4

Świętuj z nami
jesteś członkiem rodziny

Świętuj z nami – jesteś członkiem rodziny

Jest duże prawdopodobieństwo, że jeździsz już samochodem z częściami Continental. Dzięki zaufaniu, jakim nasze produkty cieszą się wśród producentów z branży motoryzacyjnej w Europie, opony Continental są montowane w co trzecim nowym samochodzie i w ponad 800 modelach. Oznacza to, że jesteśmy dostawcą najchętniej wybieranym przez producentów samochodów i plasuje nas to daleko przed wszystkimi naszymi konkurentami. Bez względu na markę Twojego nowego samochodu, niezależnie od tego, czy przesiadasz się z małego samochodu do rodzinnego vana, czy wreszcie odbierasz z salonu swój wymarzony samochód, producenci samochodu wiedzą, że opony Continental to synonim niezawodnego bezpieczeństwa.

Droga do jego zapewnienia nie jest łatwa: proces od opracowania koncepcji do zamontowania jednej z naszych opon w nowym samochodzie wyprodukowanym przez międzynarodowego producenta trwa średnio cztery lata. W tym czasie opracowujemy oponę, która najlepiej odpowiada danemu modelowi samochodu i rynkowi, na którym jest sprzedawana, a następnie poddajemy ją około 100 testom wewnętrznym. W końcu nabywcy samochodów chcą opon o najwyższej jakości, a przede wszystkim gwarantujących najwyższe, trwałe bezpieczeństwo i pozwalających im cieszyć się nowym samochodem przez długi czas.

Trzy pytania do Ulricha Mertina dotyczące opon opracowywanych jako oryginalne wyposażenie

Spójrz na nowoczesny samochód, a zobaczysz idealnie zintegrowaną koncepcję, w której swoje miejsce mają również opony. Odpowiedni zestaw opon umożliwia przeniesienie osiągów samochodu przewidzianych przez projektantów na drogę. Akceptacja dostawcy opon na oryginalne wyposażenie (original equipment – OE) przez producenta samochodu świadczy o wyjątkowej jakości produktu. Mając jednak na uwadze rosnące wymagania stawiane wobec nowych modeli samochodów i żywiołowy rozwój technologiczny, zespoły opracowujące opony stają przed coraz większymi wyzwaniami, które – co dodatkowo komplikuje sytuację – również różnią się w zależności od kraju i producenta. Ulrich Mertin, Senior Vice President Key Account Management EMEA Business Unit OE PLT Tires w Continental, wyjaśnia znaczenie opracowywania opon OE i wyzwania, jakie się z tym wiążą.

Działalność w zakresie opracowywania opon na oryginalne wyposażenie jest ogromnym wyzwaniem. Na jakim etapie prac nad samochodem producenci kontaktują się zwykle z Continental?

Ujmę to w ten sposób: od czasu, gdy utrzymujemy zapytanie, mamy zazwyczaj od trzech do czterech lat na opracowanie idealnej opony do nowego modelu samochodu. Przy czym na przykład niedawno otrzymaliśmy zapytania dotyczące projektów, które muszą zostać sfinalizowane w ciągu dwóch lat. Dłuższe terminy pozwalają nam spełnić wymagania w stopniu bardziej niż wystarczającym. Jednak w idealnej sytuacji powinniśmy oczywiście być angażowani na etapie prac nad koncepcją nowego samochodu. I choć nie jest to normą, czasami tak faktycznie jest.

Jakie są kluczowe właściwości opony, których producent samochodu oczekuje od producenta opon?

Różnią się one w zależności od kraju, a nawet w zależności od producenta. Ogólnie rzecz biorąc, podstawowe wymogi dotyczą przede wszystkim bezpieczeństwa, a także zmniejszenia oporów toczenia, poziomu hałasu wewnątrz samochodu i hałasu zewnętrznego bez uszczerbku dla bezpieczeństwa. Ponadto wymagania zmieniają się wraz z upływem czasu, zwłaszcza w związku z rozwojem nowych technologii. Na przykład jeszcze w latach 80. XX wieku opór toczenia i zużycie paliwa odgrywały stosunkowo podrzędną rolę, co jednak uległo zasadniczej zmianie wraz z nastaniem elektromobilności (i w związku z jej wymaganiami). Podsumowując, obecnie nasza misja polega na przesuwaniu granic we wszystkich kierunkach.

Jak zapewniacie, aby nowo opracowana opona OE spełniała wysokie oczekiwania producenta samochodu?

Na koniec procesu opracowywania przeprowadzamy niezliczone testy, najpierw w laboratoriach, a następnie na torze. Zwłaszcza opony OE są poddawane kompleksowym testom. Chcemy przekraczać nasze cele w zakresie parametrów funkcjonalnych, niezależnie od tego, czy chodzi o generowanie hałasu, hamowanie czy opory toczenia. Po testach w warunkach laboratoryjnych następują jazdy testowe w rzeczywistych warunkach na naszych torach testowych. Każdy zespół ma własnych kierowców testowych, którzy wykonują to zadanie, oceniając, czy nowo opracowana opona dobrze sprawdza się również na drodze.

BĄDŹ CZĘŚCIĄ NAJWIĘKSZEJ SPOŁECZNOŚCI NA ŚWIECIE – Z OPONAMI CONTINENTAL OE

Wybierasz nowy samochód? Opony produkowane jako oryginalne wyposażenie odgrywają nieodzowną rolę w zapewnieniu pożądanego komfortu i osiągów pojazdu i znacząco wpływają na ogólne zadowolenie kierowcy z samochodu. Co najważniejsze, gwarantują bezpieczeństwo podróży Tobie i Twojej rodzinie.

Mobile Image Desktop Image

Powiązane tematy

Wiedza motoryzacyjna

Od jazdy autonomicznej po e-mobilność i zrównoważony rozwój, odkryj, jak Continental wykracza swoją wizją poza opony i pomaga kształtować przyszłość świata motoryzacji.

Czytaj więcej

Niemiecka inżynieria

Niemieccy inżynierowie słyną z pracowitości, precyzji i wydajności, wyznając te same wartości, które leżą u podstaw dotychczasowych i obecnych innowacji Continental.

Czytaj więcej

Testy i wyniki testów

Opony Continental regularnie zdobywają najwyższe noty w niezależnych testach na całym świecie; potwierdzona jakość zapewniająca bezpieczną jazdę w każdych warunkach.

Czytaj więcej

Oferta Opon

Znajdź opony do Twojego samochodu

Najszybsza droga do idealnej opony.

Używamy plików cookie w celu zapewnienia jak największego komfortu korzystania z naszej witryny internetowej. Kliknij tutaj, żeby dowiedzieć się więcej lub zmienić ustawienia plików cookie w swojej przeglądarce.