W celu zwiększenia przejrzystości i zrównoważonego rozwoju w ramach łańcucha dostaw firma Continental aktywnie współpracuje z konkurentami i interesariuszami w ramach różnych projektów wspólnego podejścia sektorowego. Na przykład, jako siła napędowa innowacji w sektorze kauczuku naturalnego, firma Continental i partnerzy (Michelin, SMAG) już w 2019 r. utworzyli wspólne przedsięwzięcie „Rubberway" do celów cyfrowej analizy ryzyka w łańcuchu dostaw (Poziom 1 – Poziom X).
Już od 2018 r. jesteśmy zaangażowani we wspólny projekt z niemiecką agencją pomocy rozwojowej GIZ w indonezyjskim regionie Kalimantan Zachodni na Borneo, aby zapobiegać zagrożeniom dla zrównoważonego rozwoju. Małe gospodarstwa rolne w sektorze kauczuku naturalnego są przeszkolone w zakresie uprawy surowców wysokiej jakości zgodnie z jasno określonymi kryteriami zrównoważonego rozwoju. Celem jest poprawa dochodów uczestników projektu dzięki wytwarzaniu kauczuku naturalnego lepszej jakości.
Nasi wysoko wykwalifikowani eksperci od wielu lat badają innowacyjne zrównoważone materiały, takie jak kauczuk naturalny z mniszka lekarskiego. Głównym celem projektu Taraxagum jest zaprzestanie w przyszłości importu kauczuku naturalnego wyłącznie z tropików oraz jego wytwarzanie jak najbliżej zakładów produkujących opony, aby zapobiegać trwającemu wylesianiu i ograniczyć emisję CO2 spowodowaną długimi szlakami transportowymi.