Opony do samochodów osobowych/Van/4x4

Smak sukcesu z BlackChili

Smak sukcesu z BlackChili

Mieszanka BlackChili

Kto po raz pierwszy słyszy o BlackChili, może pomyśleć, że firma Continental Tires przeniosła się do branży żywności. Jednak nie jest to przepis babci na pożywną miskę chili, lecz rewolucyjna mieszanka bieżnika opony, bardzo ceniona przez rowerzystów i motocyklistów. Wynika to z faktu, że nasza opatentowana mieszanka ma niezrównaną przyczepność, prędkość i trwałość, porównywalną do wydajności na drodze, która jest nie tylko niezawodna, ale też... raczej ostra.

black chili logo

Mieszanka BlackChili jest produkowana wyłącznie w fabryce Continental w niemieckim Korbach i łączy w sobie najnowsze polimery ze specjalnie opracowanymi czarnymi cząstkami węgla i wypełniaczami. Ta technologia jest korzystna dla samochodów i rowerów. Po założeniu w rowerze, opony BlackChili zapewniają rowerzystom doskonałą pewność podczas zjazdów na rowerze górskim lub jazdy na czas na rowerze szosowym. Po założeniu w samochodzie, kierowcy mogą spodziewać się maksymalnej przyczepności podczas przyspieszania, jazdy po zakrętach oraz hamowania na mokrych i suchych nawierzchniach.

Poprawa jest znaczna. Jednak nie trzeba tylko wierzyć nam na słowo. Profesjonalna elita kolarska od dawna polega na tej unikalnej mieszance opon. Geraint Thomas i Team Sky wygrali największy wyścig kolarski na świecie, Tour de France, na oponach Competition Pro LTD wykonanych z BlackChili. Siedem z 22 zespołów uczestniczących w tegorocznym trzytygodniowym wyścigu Vuelta a España dookoła Hiszpanii stosuje mieszankę BlackChili w ich ręcznie wykonanych oponach.

Wszystko na temat mieszania

W jaki więc sposób powstała ta legendarna mieszanka? W laboratoriach badań i rozwoju Continental w Korbach nasz heroiczny zespół inżynierów zmagał się z jednym z podstawowych problemów konstrukcji opon. Zasadniczo właściwości funkcjonalne gumowej mieszanki opony wynikają z trzech współzależnych czynników:

  • Przyczepność
  • Opór toczenia
  • Przebieg

Wyzwanie polega na tym, że wprowadzenie usprawnień w jednym obszarze powoduje pogorszenie skuteczności w co najmniej jednym innym. Mieszanka zapewniająca maksymalne poziomy przyczepności będzie na przykład zużywać się szybciej i wolniej się toczyć. Z kolei mieszanka zoptymalizowana do większych prędkości lub większej trwałości charakteryzuje się mniejszą przyczepnością.

Mieszanka BlackChili jest inna, ponieważ wykorzystano w niej najnowsze innowacje z badań polimerów oraz innych surowców. W pierwszym kroku uszlachetniamy sprawdzoną gumę naturalną specjalnymi gumami syntetycznymi, tworząc mieszankę bieżnika o wysokiej skuteczności. Następnie mieszanka jest łączona ze specjalnymi nanometrycznymi cząstkami stałymi węgla. Na końcu optymalizowane są właściwości powierzchni oraz kształtu dla zapewnienia najlepszych zastosowań opony.

W efekcie powstaje mieszanka BlackChili zapewniająca niespotykany poziom skuteczności. W porównaniu do mieszanki z aktywnej krzemionki – naszego poprzedniego najlepszego produktu – opony BlackChili mają 30% lepszą przyczepność, 26% mniejszy opór toczenia i 5% większy przebieg. Zalety prędkości i przyczepności są oczywiste w przypadku zastosowania w oponach rowerowych lub samochodowych.

Ponadto cały czas rozwijana jest nauka związana z BlackChili, jesteśmy w stanie zmodyfikować formułę mieszanki tak, aby pasowała do indywidualnych wymogów nowych opon Continental opuszczających fabrykę w Korbach. Innymi słowy możliwe jest indywidualne dostosowanie opony do specjalnych potrzeb pojazdu. Technologia mieszanki jest tak wrażliwa i złożona, że modelu BlackChili nie można produkować w żadnym innymi miejscu na świecie.

Maksymalna przyczepność dla rowerzystów i motocyklistów

Innowacje BlackChili można osobiście poznać na dwóch lub czterech kółkach, ponieważ są to opony o dużej wydajności dla rowerów i samochodów. Oto przykład indywidualnych formuł dostępnych w naszych wysokiej jakości oponach.

New content item

Samochód / SportContact 6
Dla SportContact 6 opracowaliśmy mieszankę Micro Flexibility, zapewniającą optymalny kontakt między oponą a nawierzchnią jezdni. Mieszanka powoduje krótsze odległości hamowania i lepsze przyspieszenie w niskich i wysokich temperaturach ¬– na nawierzchni suchej lub mokrej.

New content item

Rower / Continental Grand Prix 4000 SII
Dla sportowców wymagających idealnego połączenia komfortu, prędkości i niskiego oporu toczenia model Grand Prix 4000 SII jest najbardziej wszechstronny. Mieszanka BlackChili zapewnia doskonałą przyczepność, duży przebieg oraz skuteczne toczenie, a także wkładkę chroniącą przed przebiciami Vectran zwiększającą bezpieczeństwo.

wintercontactTS860

Samochód / WinterContact TS 860
Mieszanka Cool Chili jest odmianą BlackChili wykonaną specjalnie dla modelu WinterContact TS 860; mieszanka krzemionki do maksymalnej trakcji zachowuje uniwersalne właściwości we wszystkich warunkach zimowych, znacznie poprawiając skuteczność hamowania i zapewniając doskonałą przyczepność na mokrej nawierzchni.

New content item

Rower / Mountain King
Dzięki doskonałej przyczepności i szybkiemu toczeniu model Mountain King jest idealny do zastosowania na trasach i w górzystych terenach. Ciągły bieżnik centralny oraz przyczepne zewnętrzne nadlewy są wykonane w technologii BlackChili i ProTection – trzy warstwy w ścianach bocznych oraz cztery pod bieżnikiem oznaczają, że cała opona ma większą odporność i jest mniej podatna na uszkodzenia.