Opony do samochodów osobowych/Van/4x4

Nowoczesne technologie w kamperach

Karawaning z
nowoczesną technologią

Kampery przeznaczone do życia w trasie

Zapewne słyszałeś o młodej rodzinie spędzającej urlop rodzicielski w Australii w kamperze retro. Znasz freelancerów, którzy jeżdżą od pracy do pracy w przyczepie kempingowej lub mieszkają na stałe w kamperze i pracują wszędzie tam, gdzie mają internet. Obserwujesz posty na Instagramie, pokazujące szczęśliwych ludzi żyjących na drodze, 365 dni w roku. 

Dzięki cyfrowym nomadom i influencerom, wybierającym życie w kamperze #vanlife, kempingi przechodzą szybką transformację do XXI wieku. Życie w RV (kamperze) lub przyczepie nie jest już tylko dla pracowników cyrku, hippisów porzucających naukę lub emerytów. To inspirujący styl życia dla każdego, kto lubi podróże, chce zejść z utartych szlaków i może pracować z dowolnego miejsca. Tradycyjne kempingi i domy na czterech kołach, przechodzą zmiany, które umożliwiają nowoczesne, inteligentne i bezpieczne życie w podróży.

Przyjrzyjcie się nowoczesnym urządzeniom kempingowym i inteligentnej technologii za przesuwanymi drzwiami mobilnych domów.

Zdalne życie w kamperze

Cyfrowy nomada pracujący na swoim laptopie poza małą przyczepą kempingową

Nowoczesne kampery umożliwiają pracę zdalną z dowolnego miejsca na świecie.

Pracownicy biurowi, mają możliwość pracy z każdego miejsca na świecie i każde z tych miejsc może być ich biurem. Cyfrowi nomadzi przyczynili się do wzrostu popularności kamperów w XXI wieku - i hashtagu #vanlife. Aby pracować z dowolnego miejsca na świecie, ich jedynym niezbędnym elementem jest niezawodne połączenie z internetem.

Czy to poprzez przenośny hotspot, czy też zewnętrzny router z własną kartą SIM, połączenie kampera z Internetem niezbędne do  połączenia go z resztą świata. W przypadku wyjazdów do miejsc o słabym odbiorze, warto zainwestować w wzmacniacz sygnału lub nawet komunikator satelitarny.

Jednak kamper podłączony do sieci, posiadający zaawansowany technologicznie sprzęt, zapewnia o wiele więcej niż tylko hotspot Wi-Fi. Nowoczesny kamper RV jest jak inteligentny dom na kółkach, z monitoringiem temperatury i świateł, poziomu akumulatora, wody i gazu, z podglądem w aplikacji.

Najbardziej zaawansowane systemy pozwalają nawet na optymalizację ustawień i parametrów kampera, bez użycia rąk, poprzez sterowanie głosem. Nawet systemy bezpieczeństwa w kamperach są podłączone do aplikacji, ustawiając geofence wokół pojazdu i wysyłając alarm na telefon właściciela w przypadku włamania.

Autonomiczne systemy zasilania, dla wolności poruszania się

Panele słoneczne na kamperze

Zasilane energią słoneczną kampery, utrzymują mobilne biuro w ruchu, nawet z dala od utartych szlaków.

Potrzeba dużo dodatkowych elementów, aby pozostać w zasięgu, gdy wyjeżdzasz poza dostępną infrastrukturę. Jeżeli chcesz się odłączyć od infrastruktury, musisz zapewnić sobie wszystkie media przed wyruszeniem w podróż kamperem. Samowystarczalność jest kluczem, która pozwala wybrać mniej uczęszczane drogi, a panele słoneczne, zbiornik na wodę i zapewnienie ciepła są obowiązkowe. 

Cyfrowi nomadzi potrzebują prądu, aby naładować wszystkie swoje akcesoria i utrzymać biuro w kamperze. Zasilanie energią słoneczną, w połączeniu z energooszczędnymi urządzeniami, jest najbardziej przyjaznym dla środowiska sposobem na utrzymanie zasilania, nawet w podróży z dala od cywilizacji. 

Opony, które utrzymują kampery w ruchu

Opony

Dla beztroskiego życia w kamperze, niezawodne i wytrzymałe opony są najlepszym towarzyszem podróży.

Opony są jedną z najważniejszych części każdego samochodu, a to szczególnie dotyczy kół i opon RV. Kampery nie tylko pokonują dłuższe dystanse niż przeciętny samochód, ale często napotykają na bardziej zróżnicowane warunki drogowe (i terenowe) lub ekstremalne warunki pogodowe. Aby zminimalizować potrzebę napraw i ryzyko awarii w odległych miejscach, powinny być one wytrzymałe i niezawodne.

Uzupełnij wyposażenie swojego kampera o wysokiej klasy opony, zwracając uwagę na następujące kwestie:

Rozmiar opon
Typ opon
  • Kup odpowiedni typ opony dla swojego kampera. Jakimi drogami będziesz jeździł i w jaką pogodę? Continental oferuje letnie, zimowe i całoroczne opony do samochodów dostawczych, z szeroką gamą bieżników i mieszanek gumowych pasujących do różnych ciężkich i lekkich, dużych i małych kamperów i przyczep turystycznych.
Waga
  • Zwróć uwagę na ciężar swojego kampera. Pamiętaj, że przeciążony pojazd może przekroczyć zalecaną wagę, co nadmiernie obciąży Twoje opony.
Pogoda
  • Chroń opony do przyczep kempingowych przed gorącem, zimnem i słońcem za pomocą osłon na opony.
Ciśnienie w oponach
  • Przed każdą podróżą, a także każdego dnia podczas jazdy i co najmniej raz w miesiącu, gdy kamper jest na postoju, sprawdź ciśnienie w oponach swojego kampera. Właściwe ciśnienie w oponach to nie tylko kwestia bezpieczeństwa, ale także oszczędność energii, która może zwiększyć przebieg.

Znajdź idealne opony Continental do swoich przyczep kempingowych, kamperów, przyczep i samochodów dostawczych.

Zaawansowane technologicznie opony dla inteligentnych pojazdów RV

Zaawansowany technologicznie komputer pokładowy dla kamperów

Innowacyjne technologie opon zapewniają jeszcze bardziej płynną jazdę osobom mieszkającym i pracującym na drodze.

Nowocześni użytkownicy kamperów nie chcą oczywiście zakładać żadnych przestarzałych opon na swoje inteligentne, zaawansowane technologicznie pojazdy. Na szczęście, Continental oferuje wysokiej klasy, połączone opony zgodne z wyposażeniem samochodu. Poniższe innowacyjne technologie zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić jeszcze bardziej płynną jazdę dla tych, którzy mieszkają i pracują na trasie:

  • Przebita opona zawsze jest problemem, tym bardziej, gdy podróżuje się w ciężkim kamperze, z dala od najbliższego warsztatu. Opona ContiSeal została zaprojektowana tak, aby ograniczyć skutki przebicia, uszczelnić mniejsze uszkodzenia bieżnika i sprawić, że zmiana opony na poboczu drogi lub holowanie nie będą konieczne. Podobnie jak apteczka pierwszej pomocy do opon RV.
  • Hałas w kamperze, może zakłócić spokój podróży. ContiSilent to technologia opracowana przez Continental w celu zmniejszenia hałasu wewnątrz pojazdu, dzięki czemu podróż na kolejny kemping jest tak samo przyjemna jak czas spędzony na łonie natury.

To nie wszystko, co Continental ma w ofercie dla miłośników kempingu. Niektóre, jeszcze bardziej zaawansowane projekty są obecnie opracowywane, aby przyszłe wyjazdy na kemping były bardziej komfortowe:

  • Inteligentne czujniki, zintegrowane z elektrycznie przewodzącą mieszanką gumową w ContiSense służą, do monitorowania warunków drogowych, pomiaru ciśnienia w oponach, temperatury i głębokości bieżnika. Czujniki mogą wykrywać przebicia i natychmiast wysyłać alarm do pojazdu.
  • Technologia PressureProof i PressureBoost utrzymuje optymalne ciśnienie w oponach poprzez monitorowanie, magazynowanie nadmiaru sprężonego powietrza i ponowne wtryskiwanie go w razie potrzeby. Technologia ta nie tylko sprawi, że podróżowanie pojazdem RV będzie bezpieczniejsze i bardziej ekonomiczne, ale także zaoszczędzi kierowcom samochodów kempingowych, kłopotów związanych z ręczną kontrolą i regulacją ciśnienia w oponach.

Przyszłość mobilności

Przygotuj się na elektryczną przyszłość

Prepare for an electrified future

E-mobilność oznacza nie tylko elektryczne samochody. Dla nas to rozwój każdego aspektu związanego z poruszaniem się. Naszym celem jest rozwój innowacyjnych rozwiązań od współdzielenia pojazdów po pojazdy autonomiczne.


Czytaj więcej

Łączność w samochodach

Cars are increasingly connecting to their surroundings, smartphones and other vehicles.

Samochody przyszłości będą sterowane programowo, podłączone do smartfonów, podłączone do sieci satelitarnej, kompatybilne z chmurami.

Czytaj więcej

Wirtualne podróże

Going on a virtual road trip through your computer

Nie możesz jeździć z powodu pandemii Coronavirusa? Oto jak wybrać się w wirtualną podróż samochodem, z zacisza własnego domu.

Czytaj więcej

Życie w kamperze

Camping gadgets for connected mobile homes

Dzięki cyfrowym nomadom i influencerom, wybierającym życie w kamperze #vanlife, kempingi przechodzą szybką transformację do XXI wieku. Przyjrzyjcie się nowoczesnym urządzeniom kempingowym i inteligentnej technologii za przesuwanymi drzwiami mobilnych domów.

Czytaj więcej

Miasto przyszłości

Future city, made up of modern cities from all over the world

Weź udział w wycieczce z przewodnikiem po przyszłym mieście, zbudowanym z innowacji, które są już z powodzeniem wdrażane w inteligentnych miastach na całym świecie.

Czytaj więcej