Opony do samochodów osobowych/Van/4x4

Wyjazd w wirtualną podróż przez telewizor

Wirtualne podróże –

emocje bez wychodzenia z domu

Żegnajcie korki, witacie podróże VR

 

Koronawirus tymczasowo zatrzymał podróże, jak wiemy, w większości części świata. Jedynymi oponami, które nadal się toczą, są opony samochodów dostawczych, transportu publicznego, pojazdów ratunkowych i samochodów prywatnych w nieuniknionych podróżach.

Nie pracujesz w kluczowym sektorze, nie robisz zakupów niezbędnych rzeczy lub nie jedziesz na ważne spotkanie w służbie zdrowia? Wtedy Twój samochód prawdopodobnie pozostanie zaparkowany. Jednak tylko dlatego, że nie możesz wyruszyć w drogę, kiedy tylko masz na to ochotę, nie musisz całkowicie stracić radości z jazdy.

Wciąż możesz wyruszyć w podróż, jechać wszędzie tam, gdzie droga Cię zaprowadzi lub dojechać do konkretnego celu - praktycznie. Pandemia COVID-19 przyniosła już do Twojego salonu koncerty, opery, muzea, a także pracę i szkołę - dlaczego nie dodać do tej listy wycieczek drogowych?

Jak wyruszyć w wirtualną podróż podczas pandemii koronawirusa?

Going on a virtual road trip through your computer

Nie należy postrzegać środków na wypadek pandemii jako uwięzienia, lecz jako wyzwanie - i jako szansę. Teraz nadszedł moment, aby wyruszyć w tę epicką podróż, którą zawsze chciałeś odbyć.

Jest to Twoja szansa na zwiedzanie najsłynniejszych tras na świecie - i zatrzymanie się, aby rozejrzeć się, kiedy tylko zechcesz, tak długo jak chcesz, bez zakłócania ruchu. Możesz poczuć radość z jazdy w zapierającej dech w piersiach scenerii, bez konieczności koncentrowania się na rzeczywistej jeździe.

Myśląc o czasie po COVID-19, możesz zaplanować trasę podróży w realnym świecie, w oparciu o plan podróży VR. Niezależnie od tego, czy planujesz rzeczywiste czy wirtualne podróże, pierwszym portem, do którego się wybierasz jest zawsze Google Maps.

Jeśli trasa, którą chcesz zwiedzić, znajduje się w Street View, w ciągu kilku sekund znajdziesz się na miejscu kierowcy. Wystarczy, że weźmiesz łatwego w obsłudze pomarańczowego spinacza czającego się w prawym dolnym rogu mapy i przeciągniesz go do miejsca, od którego chcesz zacząć. Wszystkie miejsca docelowe z dostępnymi zdjęciami z Street View zostaną podświetlone na niebiesko, dzięki czemu z wyprzedzeniem będziesz mógł zobaczyć, jak daleko zajedzie trasa.

Gdy już znajdziesz się na ulicy, możesz nawigować według własnego uznania, a nawet zatrzymać się, aby skorzystać z widoku 360° w szczególnie malowniczych miejscach. Dodaj do wyszukiwania nazwę konkretnej lokalizacji, jeśli masz na myśli cel podróży.

Google Earth oferuje podobne obrazy, ale renderowane w bardziej płynny sposób, z dodatkowymi warstwami i funkcjami.  Jeśli kliknięcie na trasie, metr po metrze, wydaje się zbytnio przypominać ciężką pracę, poszukaj hiperzakładki Street View.

Szczególnie imponującym przykładem jest ta supernowoczesna podróż dookoła świata, jak również to Street View stop motion video przedstawione w artystycznej interpretacji tego doświadczenia.   

Jeśli nie masz nic przeciwko posiadaniu kogoś innego za kierownicą, drugim co do wielkości miejscem do znalezienia tras podróży drogowych jest YouTube. Wyszukiwanie ulicy, którą chcesz jechać, w połączeniu z "drive through", "drivelapse" czy "dashcam" zazwyczaj daje pewne rezultaty, szczególnie w przypadku znanych miejsc.   

Nie wiesz, gdzie chcesz jechać dzisiaj? Odwiedź MapCrunch, która na swojej stronie startowej posiada jeden "Random Street View". Możesz również wybrać kraj i pozwolić algorytmowi zabrać Cię tam na losową przygodę.    

Najlepsze podróże drogowe bez wychodzenia z domu

Wycieczka drogowa Route 66 znajduje się na liście marzeń każdego miłośnika samochodów. Skorzystaj z cyfrowej wirtualnej trasy Route 66 Voyager Virtual Tour w Google Earth. Oczywiście, wielu zwiedzających podzieliło się swoimi wycieczkami poprzez nagrania "dashcam", więc możesz wybrać, co bardziej Ci odpowiada.

A virtual tour along highway Route 66

Park Narodowy Grand Canyon był jednym z pierwszych parków narodowych USA objętych Google Street View. Rozpocznij swoją podróż na stacji wejściowej Grand Canyon South Entrance Station, wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Aby zanurzyć się głęboko w kanionie, dołącz do wycieczki kajakiem, również na Street View. Aby odbyć wirtualną wycieczkę w terenie, wybierz się na wirtualne wycieczki piesze, spływy tratwami lub weź udział w badaniach archeologicznych. 

A virtual tour through Grand Canyon National Park

Australia Great Ocean Road jest tak popularna - i mało lubiana ze wzgędu na niebezpieczn warunki jazdy - że wirtualna podróż drogowa może być bardziej relaksującą alternatywą. Wycieczkę z widokiem na ulicę rozpocznij od łuku pamięci przy Eastern View. Nie brakuje też wycieczek "dashcam" na YouTube, w większości koncentrujących się na małych odcinkach długiej podróży.

Great Ocean Road

Rozpocznij swoją trasę na obrzeżach Kinsale, pierwszego miasta na południowym krańcu Drogi Dzikiego Atlantyku (znacznik Google Maps). Aby zobaczyć dodatkowe atrakcje, sprawdź te wciągające filmy 360° VR przedstawiające malownicze miejsca wzdłuż Dzikiego Atlantyku. 

A virtual tour along the Wild Atlantic Way

Jeśli lubisz dramatyczne przełęcze górskie, zakręty i opady deszczu bardziej niż malownicze widoki na ocean, znajdziesz idealną trasę na drugim końcu Europy. Transfăgărășan Highway to stosunkowo krótka, 90-kilometrowa droga biegnąca przez Karpaty, charakteryzująca się wspaniałymi jeziorami, majestatycznymi górami i imponującą inżynierią. Na Google Maps zacznij tutaj i kieruj się na północ - lub pozwól, aby ktoś inny przejął kierownicę w tym filmie Google Street View.


A virtual tour of Transfăgărășan Highway

W przeciwieństwie do innych malowniczych dróg na tej liście, Peak Drive Chapmana jest wystarczająco krótki, aby cieszyć się jazdą w czasie rzeczywistym, zakręt po zakręcie. Nawigacja po wszystkich 114 klifowych zakrętach.

W Google Maps zacznij od bramki poboru opłat i kliknij na 9-kilometrowy odcinek drogi na półwyspie Cape Peninsula na południe od Kapsztadu. W serwisie YouTube znajdziesz zawartość "dashcam", która pozwoli Ci jeszcze bardziej realistycznie prowadzić samochód. 

A virtual tour of Chapman's Peak

Przyszłość mobilności

Przygotuj się na elektryczną przyszłość

Prepare for an electrified future

E-mobilność oznacza nie tylko elektryczne samochody. Dla nas to rozwój każdego aspektu związanego z poruszaniem się. Naszym celem jest rozwój innowacyjnych rozwiązań od współdzielenia pojazdów po pojazdy autonomiczne.


Czytaj więcej

Łączność w samochodach

Cars are increasingly connecting to their surroundings, smartphones and other vehicles.

Samochody przyszłości będą sterowane programowo, podłączone do smartfonów, podłączone do sieci satelitarnej, kompatybilne z chmurami.

Czytaj więcej

Wirtualne podróże

Going on a virtual road trip through your computer

Nie możesz jeździć z powodu pandemii Coronavirusa? Oto jak wybrać się w wirtualną podróż samochodem, z zacisza własnego domu.

Czytaj więcej

Życie w kamperze

Camping gadgets for connected mobile homes

Dzięki cyfrowym nomadom i influencerom, wybierającym życie w kamperze #vanlife, kempingi przechodzą szybką transformację do XXI wieku. Przyjrzyjcie się nowoczesnym urządzeniom kempingowym i inteligentnej technologii za przesuwanymi drzwiami mobilnych domów.

Czytaj więcej

Miasto przyszłości

Future city, made up of modern cities from all over the world

Weź udział w wycieczce z przewodnikiem po przyszłym mieście, zbudowanym z innowacji, które są już z powodzeniem wdrażane w inteligentnych miastach na całym świecie.

Czytaj więcej