Opony do samochodów osobowych/Van/4x4

Artysta Julian Montague trzyma plakat z 1974 BMW 2002

Projekt graficzy "OE Heros"

Kultowe samochody z oponami Continental

Two cars that have featured and will feature Continental Original Equipment tires – the 1901 Mercedes 35 PS and 2020 VW ID.3

W tym roku Continental ma za sobą prawie 150-letnią historię firmy. Dzięki oponom "Original Equipment", Continental stał się częścią historii samochodów i częścią przyszłości mobilności.

Aby oddać hołd oryginalnym oponom w modelach samochodów z przeszłości, teraźniejszości i przyszłości, nowojorski artysta Julian Montague opracował i zaprojektował serię graficzną o nazwie „OE Heroes”.

Jako producent opon, jesteśmy ściśle powiązani z działalnością producentów samochodów, którzy wyposażają swoje pojazdy w opony Continental.

Od wczesnych pojazdów silnikowych, które jeździły po drogach publicznych, po najpopularniejsze, najbardziej innowacyjne i pożądane samochody w produkcji - nasze opony od zawsze były częścią historii tych samochodów.

W dalszym ciągu, dzięki zaufaniu do marki Continental, dostarczamy technologię opon, do wielu z największych marek samochodów, uzupełniając ich innowacje motoryzacyjne. 

W 1901 roku Mercedes 35 PS, pierwszy samochód Wilhelma Maybacha i Paula Daimlera pod nazwą Mercedes, zdominował Nice Race Week - na oponach pneumatycznych Continental.

W 1925 roku pierwszy Rolls-Royce Phantom został pierwotnie wyposażony fabrycznie w nasze opony, podobnie jak Volkswagen Beetle z 1955 roku, Porsche 911 z 1964 roku i Land Rover D90 z 1986 roku, żeby wymienić tylko kilka.

Dziś co trzeci nowy samochód w Europie jeździ na oponach Continental - i wiele innych na całym świecie jest dodawanych do długiej listy marek z oryginalnym wyposażeniem Continental (OE).

W 2020 roku, jesteśmy przygotowani na przyszłość z napędem elektrycznym ponieważ Volkswagenem ID.3, będzie miał montowane opony Continental OE.


O artyście: Julian Montague


Julian Montague, wychowany w Buffallo w stanie Nowy Jork, od najmłodszych lat,  był otoczony dużą ilością inspiracji i posiadał przestrzeń do rozwijania swojej kreatywności.

Artysta, podsumowując swoje rodzinne miasto, w którym wciąż mieszka i pracuje, mówi: „Buffalo, było kiedyś prawie dwa razy większe. Miasto, które było bardzo bogate w epoce wiktoriańskiej, posiada wspaniałą architekturę i jest zbudowane, tak jakby było o wiele bardziej znaczące niż jest ”.

Otoczenie, które jest otwarte i przestrzenne miały wpływ na twórczość Montague, który nieogranicza się do jednego nurtu działalności. Niezależnie od tego, czy chodzi o obrazy, fotografię, media mieszane czy dzieła koncepcyjne, sztukę wizualną czy projektowanie graficzne, wiele aspektów jego twórczości nie da się całkowicie oddzielić.

„Moje dzieła cały czas się ze sobą łączą. Projekty i sztuka nakładają się na siebie tak bardzo, że jestem zmuszony do ich kontynuacji. Każdy pomysł lub obraz może przybierać różne formy. ”

Podejście Juliana Montaguea do projektowania samochodów

Montague, zanim ostatecznie stworzy własną koncepcję, bada, analizuje i obserwuje, dany temat, pomysł, koncepcję i ich szczegóły.

Interesują go i fascynują tematy, od koszyków na zakupy po pająki, okładki nieistniejących książek po plakaty fikcyjnych wydarzeń.

Fascynacja samochodami, które są tematem serii „OE Heroes”, wzięła się z zabawek z dzieciństwa. „Myślę, że jako dorosły, nie możesz nie interesować się samochodami”, wyjaśnia, „ponieważ, jako dziecko poznajesz te przedmioty bardzo dobrze, bawisz się nimi i świetnie sobie z nimi radzisz”.

Kultowe samochody z oponami Continental Original Equipment

Ciesz się wyborem naszych najbardziej znanych modeli samochodów, z których ponad 800 zostało wyposażonych w opony Continental w ciągu ostatnich 150 lat:

Julian Montague o projekcie grafik dla Continental

Odwiedziliśmy Juliana Montague'a w jego pracowni, aby zobaczyć, jak tworzy tę wyjątkową serię grafik samochodowych. Chcieliśmy się przyjżeć procesowi przemiany modeli samochodów, z ostanich stu lat, w spójną wizualnie, inspirującą galerię ikon motoryzacyjnych.

Start
Julian Montague
 
 

Ludzie, którzy projektują samochody chcą, aby przód samochodu był jego indywidualnym identyfikatorem. Autorzy nie chcą, żeby samochód wyglądał jak inny, więc poszczególne ich elementy wizualne są do mojej dyspozycji. Staram się je trochę rozdzielić i połączyć w jedną bardzo prostą, elegancką formę.

Julian Montague
Artist Julian Montague driving through Buffallo, New York, in his car, a Saab 900

Montague, przytacza rolę samochodu, w amerykańskim śnie. Jak to ujął: „to duży kraj, a idea posiadania samochodu jest fascynująca. Mógłbym w każdej chwili wyjść z domu i pojechać do Los Angeles.

Nie da się zaprzeczyć, że posiadanie samochodu daje ci swobodę poruszania się, która jest bardzo ekscytująca. Bardzo podoba mi się długa podróż, to według mnie, klasyczne amerykańskie doświadczenie.”

Chociaż nie pojawia się w serii grafik, to artysta nie mógł się oprzeć zilustrowaniu własnego samochodu, Saaba 900. „Volvo i Saab z lat 80. i 90. i 70. mają pewien urok”, mówi. „To bezpretensjonalny projekt połączony ze skandynawską wrażliwością, która wydaje mi się atrakcyjna. Nie było innych samochodów, które wyglądałyby podobnie do Saaba 900. ”

Z pracowni artysty w świat - gdzie znaleźć projekty grafik

Artist Julian Montague driving through Buffallo, New York, in his car, a Saab 900

Prace Montague były pokazywane w muzeach i galeriach na całym świecie.

Chociaż styl vintage dominuje wiele jego prac, jego sposoby interakcji ze światem sztuki - i całym światem - są zdecydowanie nowoczesne. 

Wykorzystuje media społecznościowe do dzielenia się nowymi odkryciami i jego najnowszymi dziełami. „W dzisiejszych czasach tak naprawdę nigdy nie wiadomo, gdzie ludzie zobaczą twoją pracę, ponieważ wystawiasz rzeczy na świat, który jest tak zglobalizowany” - zachwyca się artysta.

Kiedy jego graficzne projekty samochodów zostaną wydrukowane jako plakaty i rozdane dealerom samochodowym na całym świecie, ma jego prace dotrą do zupełnie nowej globalnej publiczności. Ludzie, którzy kochają kultowe samochody - i ich oryginalne opony Continental.

Pobierz swojego ulubionego bohatera Original Equipment:

Więcej

Bieganie

bieganie_zdjęcie

Nasze opony i podeszwy butów do biegania potrzebują bezpiecznego kontaktu z podłożem. Przekonaj się, dzięki czemu nasza guma daje tak dobre wyniki sportowcom.

Czytaj więcej

Rower

Ty jedziesz, my dbamy o bezpieczeństwo na drodze!

Jako czołowy dostawca w branży motoryzacyjnej od ponad 140 lat Continental dba o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg

Czytaj więcej

Extreme E

Continental jest współzałożycielem Extreme E

Continental jest partnerem założycielem Extreme E, nowej serii wyścigów wyznaczającej nowe cele w dziedzinie osiągów i bezpieczeństwa eMobilności.

Czytaj więcej

Mobilność w przyszłości

Przygotuj się na elektryczną przyszłość

E-mobilność polega na elektryzowaniu i rozwijaniu każdego aspektu pojazdu, a także na opracowywaniu innowacyjnych wspólnych i autonomicznych rozwiązań w zakresie prowadzenia pojazdu.

Czytaj więcej

UHP

Wyróżnij się z tłumu, uwaydatnij to, co najlepsze w Twoim samochodzie. Coraz więcej właścicieli samochodów zajmuje się tunningiem swoich samochodów.

Czytaj więcej

Technologie przyszłości

Producenci samochodów opracowują coraz bardziej innowacyjne i zrównoważone materiały samochodowe

Producenci samochodów wprowadzają zrównoważone zmiany, proponując alternatywne, ekologiczne materiały, które są przyjazne dla środowiska, ale nie idą na kompromis w kwestii jakości.

Czytaj więcej

Projekty specjalne

Opony Continental były podstawowym wyposażeniem, wielu samochodów na przestrzeni lat, dzięki czemu firma tworzyła historię motoryzacji. Seria graficzna jest hołdem dla bogatej historii kultowych samochodów.

Czytaj więcej

Znajdź opony do Twojego samochodu

Najszybsza droga do idealnej opony.